Pomazánka na chlebíčky – nejlepší recept

Pokud hledáte lahodnou svačinu, která jistě uspokojí všechny chuťové pohárky, musíte vyzkoušet pomazánku na chlebíčky z ementálu, másla, cibule, česneku, rajčatového protlaku a kyselých okurek. Tato lákavá kombinace chutí a textur se stane jistě Vaší oblíbenou .

Ementál je druh sýra švýcarského původu. Je polotvrdý, má oříškovou a lehce nasládlou chuť. Sýr má jemnou ovocnou vůni a lehce zrnitou strukturu. Krásně se rozpouští a poskytuje hladký, krémový základ pro skvělou pomazánku.

Máslo je nezbytným doplňkem pomazánky. Nejenže dodává skvělou chuť, ale také pomáhá spojit ostatní ingredience dohromady. Pro dosažení nejlepšího výsledku nezapomeňte vybrat kvalitní máslo.

Cibule a česnek dodají pomazánce pikantní chuť, zatímco rajčata jsou lehce sladká a trpká. Rajčatový protlak dodá pomazánce skvělou hloubku chuti a pěkně spojí ostatní ingredience dohromady.

Nakládané okurky dodají pomazánce jedinečnou chuť. Jsou křupavé, slané a pikantní a dodávají chlebíčku skvělou strukturu a chuť. Ujistěte se, že jste zvolili okurky se správným množstvím koření – ani příliš mnoho, ani příliš málo.

Po sestavení všech ingrediencí je všechny smíchejte v kuchyňském robotu nebo mixéru dohladka. Pomazánku namažte na svůj oblíbený chléb, přidejte další libovolné přílohy a pochutnejte si! Po této lahodné pomazánce na chlebíčky si každý u vás doma řekne o další. Vyzkoušejte ji ještě dnes!

Připravte si a vychutnejte si další výborné pomazánky:

Pomazánka na chlebíčky – recept

Když máte chuť na něco dobrého, je pomazánka na chlebíčky ideální svačinou. Tato kombinace chutí vytváří jedinečnou obměnu klasického chlebíčku, po které budou vaše chuťové pohárky spokojené.

Čas přípravy:

 • 15 minut

Ingredience na pomazánku na chlebíčky

 • 10 dkg sýra (ementál nebo slovenský oštěpek)
 • 10 dkg másla
 • 10 dkg cibule
 • česnek (na špičku nože)
 • 1 lžíce rajského protlaku
 • 2 menší kyselé okurky
 • 1 veka

Postup na pomazánku na chlebíčky

 1. Sýr si nastrouháme.
 2. Dobře utřeme máslo a sýr k němu přidáme.
 3. Dále přidáme jemně nasekanou cibuli a česnek, nasekané oloupané kyselé okurky a rajský protlak.
 4. Vše dobře promícháme.
 5. Pomazánkou potíráme na plátky rozkrájenou veku.

Zajímavosti o pomazánce na chlebíčky

Chlebíček s ementálem, máslem, cibulí, česnekem, rajčatovým pyré a okurkami je klasický, ale překvapivě nedoceněný způsob, jak si vychutnat jídlo na cestách. Nejenže nabízí výraznou chuť ementálu, bohatou krémovitost másla, sladkost cibule, štiplavost česneku, robustnost rajčatového protlaku a křupavou pikantnost kyselých okurek, ale má také fascinující historii.

 • V 19. století začali kuchaři experimentovat s přidáváním másla a dalších ingrediencí do ementálu a vytvořili tak dnes známý klasický ementálský sendvič. Dnes se s tímto sendvičem můžete setkat všude, od dobrých francouzských restaurací až po lahůdkářství.
 • Zajímavostí klasického sendviče s ementálem je, že zatímco moderní varianty obsahují rajčatové pyré a kyselé okurky, v době vzniku sendviče se tyto ingredience obvykle nepoužívaly. Ve skutečnosti jsou klasickými ingrediencemi pouze chléb, sýr ementál, máslo a cibule.
 • Kromě toho, že je tento pokrm vynikající, je také neuvěřitelně výživný. Sýr ementál je vynikajícím zdrojem bílkovin a také zinku a vitaminu B12. Ostatní ingredience poskytují řadu vitaminů a minerálních látek, takže tato pomazánka je skvělým způsobem, jak si zajistit zdravý oběd.
 • Pokud se cítíte odvážní, je tato pomazánka skvělým způsobem, jak být při přípravě chlebíčků kreativní. Můžete přidat na plátky nakrájené okurky, papriky nebo třeba drcené arašídy. Nebo pokud máte chuť na něco dekadentnějšího, můžete přidat plátky uzeného lososa nebo prosciutta. Možnosti jsou opravdu neomezené!
 • Tato pomazánka je nejen vynikající, ale také překvapivě snadná na přípravu. Stačí jen všechny ingredience vyšlehat a pak už si jen pochutnávat!

Tato pomazánka na chlebíčky je skvělé jídlo, které si můžete vzít s sebou pro náročné dny, a také chutná a sytá svačina. Ať už doma, nebo na cestách, tato pomazánka vás jistě potěší. Nezapomeňte ji tedy zařadit do svého repertoáru.