Léčivé účinky minerálních kamenů

Pokud se někdo touží dozvědět o léčivých účincích minerálních kamenů na zdraví, vztahy a prostředí ve kterém žijeme, tento článek mu poskytne mnoho informací. Jak se bránit nechtěným psychickým útokům a elektromagnetickému smogu, jak chránit svoji auru, posílit imunitu, které kameny mohou pomoci zmírnit deprese nebo stres?

Někteří lidé věří, že krystaly neboli minerální kameny, jako je například křemen či obsidián, mohou mít specifické léčivé vlastnosti, které mohou prospět lidské mysli, tělu i duši. Je tomu opravdu tak? Které minerální kameny jsou nejúčinnější?

Co je to minerální kámen?

Minerální kámen je přirozeně se vyskytující anorganická pevná látka, která má určité chemické složení a uspořádanou vnitřní strukturu. Minerální kameny mají nejrůznější tvary a barvy a lze je najít po celém světě. Různé typy minerálních kamenů mohou mít různé léčivé účinky.

Patří mezi ně uzemnění a zklidnění energie, pomoc při emocionálním a fyzickém uzdravení, zesílení pozitivních záměrů a duchovní ochrana. Minerální kameny, známé také jako drahé kameny, jsou geologické materiály z minerálů, které se obvykle brousí a leští pro použití ve špercích.

Téměř z každého minerálu lze vybrousit drahokam, ale nejžádanější a nejcennější kameny obvykle pocházejí ze vzácných a cenných minerálů. Mezi běžné druhy drahých kamenů patří rubín, safír, smaragd, turmalín, křemen, opál, granát a topaz.

Každý typ kamene je obvykle spojen s určitými vlastnostmi, jako je tvrdost, čistota a barva. Minerální kameny tak často symbolizují krásu, bohatství, moc a léčivé vlastnosti. Předpokládá se, že léčivé kameny absorbují a uchovávají energii, pomáhají vyrovnávat a vyvažovat energii životní síly známou jako čchi v lidském těle a pomáhají stimulovat přirozené léčebné procesy v těle.

Druhy minerálních kamenů

Existuje mnoho různých druhů léčivých minerálních kamenů, například ametyst, akvamarín, černý turmalín, modrý chalcedon, krvavý kámen, karneol, čirý křemen, granát, jaspis, lapis lazuli, měsíční kámen, růženín, záhněda či tygří oko.

Všechny tyto kameny mají jedinečné metafyzické vlastnosti a věří se, že poskytují fyzické, duševní a duchovní uzdravení a ochranu. Ametyst je očišťující a uklidňující krystal, který má přinášet vnitřní klid. Akvamarín je známý pro svou uklidňující a zklidňující energii a věří se, že pomáhá snižovat stres a úzkost.

Černý turmalín je považován za ochranný kámen, který pomáhá chránit před negativní energií, zatímco modrý chalcedon prý podporuje radost a štěstí. O krvavém kameni se věří, že má silné uzemňující a léčivé schopnosti. Karneol prý přináší duševní jasnost, čirý křemen zesiluje a soustřeďuje energii a granát poskytuje ochranu a lásku.

Jaspis prý podporuje pozitivní změny a snižuje stres, zatímco lapis lazuli podporuje moudrost a vnitřní klid. Měsíční kámen má přinášet vnitřní růst a sílu, zatímco růženín je považován za kámen bezpodmínečné lásky.

Kouřový křemen má chránit před negativní energií a uzemňovat, a tygří oko je považováno za ochranný talisman. Všechny tyto minerální kameny lze použít k léčení a ochraně, proto je důležité mít na paměti, že při práci s nimi je třeba být vždy pozorný a ohleduplný.

Pravda nebo lež?

Ačkoli je léčení křišťály stále považováno za pseudovědu, podle některých zdrojů existovalo již před 6 000 lety u starých Sumerů v Mezopotámii. Ve skutečnosti již mnoho starověkých kultur, včetně Egypta, Řecka a Číny, věřilo, že krystaly mají léčivé vlastnosti.

Někteří lidé tvrdí, že krystaly podporují tok dobré energie a pomáhají zbavit tělo a mysl negativní energie, což přináší fyzické i emocionální výhody. Je však důležité vědět, že pro používání krystalů neexistují téměř žádné vědecké důkazy.

Krystaly se skládají z různých prvků nebo sloučenin, na které naše tělo reaguje různými způsoby. Někteří lidé věří, že protože jsou krystaly minerály, které v sobě uchovávají energii, a my jako lidé jsme tvořeni energií, můžou si lidé s krystalem při práci s ním vyměňovat energii.

Je prokázané, že krystaly se používají ke zlepšení funkce mnoha předmětů denní potřeby, jako jsou hodinky, zástrčky, nemocniční zařízení a lasery. Studie z roku 2008 uvádí, že křemen může fungovat jako křemen k rozdělání ohně nebo výrobě elektřiny. To už je opravdový důkaz.

Starostlivost a péče

Vyznavači krystalů doporučují při nákupu nové krystaly očistit od staré energie a fyzicky je vyčistit. Kromě toho lze krystaly čistit rituálně a pravidelně. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je za úplňku. Pokud někdo chce ze svých krystalů vytěžit maximum, měl by je umístit venku za úplňku.

To jim pomůže očistit se od staré energie, kterou v sobě nasbíraly, a oživit je, aby mohly pracovat v plné síle. Tvrdí se, že některé krystaly jsou choulostivé a mělo by se s nimi zacházet opatrně. Ne všechny krystaly lze například ponořit do vody, proto by měl být člověk opatrný co s nimi dělá a nejdříve si o nich něco zjistit.

Při péči o léčivé krystaly je třeba před manipulací s nimi zvážit jejich energii nebo vibrace. Před použitím je nejlepší krystal očistit slanou vodou nebo rozmazat šalvějovou tyčinkou. Skvělým způsobem, jak o krystal pečovat, je také uchovávat jej na oltáři nebo v jiném posvátném prostoru, kde se jeho energie mohou zesílit.

Kromě toho je důležité být při používání léčivých krystalů pozorný, protože se předpokládá, že mohou rychle absorbovat negativní energii. Doporučuje se také trávit s krystalem pravidelný čas, například s ním meditovat, abyste mu člověk pomohl zůstat v souladu s energií uživatele.

Jak odklonit pomocí minerálů  geopatogenní zóny např. pod lůžkem, kde spíte. Nahlédnout do přípravy léčivých elixírů a povím vám mnoho dalších zajímavých informací včetně názorné ilustrace a předvedení jednotlivých kamenů.  

Vlastní tvořivost přináší lidem radost a pomáhá jako terapie od mnoha psychických potíží. Jak snadno pomoci sobě i druhým. Jak naše myšlenky ovlivňují naše zdraví i náš život, jak nás ovlivňují lunární rytmy a barvy.

Také se zkuste zabývat Bachovými květovými esencemi a minerálními  kameny. Pozitivní zkušenost přivede k hlubšímu poznávání a studiu jejich účinků na lidské zdraví.