Fénixovy slzy

Fénixovy slzy jsou fiktivní objekt, který se objevuje v některých fantastických příbězích a mýtech. Podle těchto příběhů jsou fénixovy slzy slzy, které fénixovi vytrysknou v jeho posledním okamžiku života.

Hned zkraje je potřeba zdůraznit, že výroba a prodej produktu známého pod názvem Fénixovy slzy je nelegální. Od 1. 1. 2022 platí, že legální limit pro obsah THC je 1 %. Fénixovy slzy obsahují THC ve větším množství. Lze se však setkat i s produkty, které jsou jako Fénixovy slzy označované, ačkoliv obsahují méně jak 1 % THC. O pravé Fénixovy slzy se nejedná, nicméně produkt lze legálně používat.

Fénix je mýtický pták, který se vyskytuje v mnoha kulturách po celém světě. Podle legendy fénix hoří a zemře v plamenech, aby se z jeho popela znovu narodil a obnovil svůj život. Ve starověké řecké mytologii se říká, že fénix žije v Arábii a že je věčný, v Číně a Japonsku se fénix považuje za znamení štěstí a prosperity.

Podle některých příběhů jsou fénixovy slzy cenné a magické, protože mají sílu uzdravovat a prodlužovat život. V některých příbězích jsou fénixovy slzy uchovávány v lahvi a jsou hledány jako lék na nemoci a zranění. V jiných příbězích jsou fénixovy slzy popisovány jako kouzelná látka, která může obnovit mládí nebo dokonce přivést mrtvé k životu.

Fénixovy slzy – Rick Simpson Oil

Název Fénixovy slzy si propůjčila firma vyrábějící produkty s obsahem konopí. Výrobek Fénixovy slzy, známé také jako Rick Simpson Oil, lze požít nebo použít lokálně na kůži při různých zdravotních potížích. Tento produkt by se neměl používat s vaporizéry.

Pro pořádek je opět vhodné uvést, že Fénixovy slzy jsou nelegální produkt.

Účinky

Fénixovy slzy jsou konopný olej s THC a neuvěřitelnými léčivými účinky. Fénixovy slzy je plně extrahovaný léčebný konopný olej a je to nejsilnější a nejúčinnější způsob, jak z rostliny konopí získat potřebné léčebné účinky pro léčbu nejrůznějších zdravotních stavů.

Fénixovy slzy se běžně používají ke zmírnění chronické nebo akutní bolesti, migrény, artritidy, nespavosti, deprese a řady dalších neduhů. Fénixovy slzy se mohou používat také lokálně například při bradavicích a popáleninách.

Výhody použití

Fénixovy slzy jsou účinné při léčbě příznaků, jako je nevolnost a zvracení, bolest, detoxikace. Hodí se při snaze shodit kila navíc a regulovat hmotnost. Používají se k posílení imunitního systému, pomáhají zmírnit příznaky závislosti, nespavost a mnoho dalšího.

Dávkování

Doporučuje se začít se třemi dávkami denně, přibližně o velikosti půl zrnka krátkozrnné suché rýže. Je třeba také poznamenat, že jakmile pacient začne tento olej požívat, účinky oleje obvykle pocítí až asi hodinu po užití dávky.

Historie

Fénixovy slzy jsou extrakt z konopného oleje, který poprvé pojmenoval kanadský konopný aktivista Rick Simpson. Používá i další názvy, například Rick Simpson Oil (RSO) nebo Fully Extracted Cannabis Oil (FECO).

Jak používat Fénixovy slzy

Fénixovy slzy lze užívat různými způsoby, podobně jako CBD olej a další konopné extrakty. Hlavním způsobem použití je umístění malého množství pod jazyk. To nabízí rychlý a okamžitý účinek. Lze jej podle vyjádření na internetu také použít lokálně ke zmírnění bolesti kloubů a při dalších zdravotních problémech.

Dávkování fénixových slz je třeba začít s nízkou dávkou a postupně ji zvyšovat, aby uživatel zjistil, jaká dávka je pro něj vhodná.

Výhody tinktur

Tinktura je lékařský termín pro jakýkoli bylinný extrakt, při jehož extrakci byl použit alkohol. Tinktury se obvykle dodávají ve skleněných lahvičkách s kapátkem, které umožňují přesné dávkování. Konopné tinktury byly ve skutečnosti neuvěřitelně populární před kriminalizací konopí. Bylo to díky jejich snadnému použití a okamžitým účinkům.

Fénixovy slzy není technicky vzato tinktura, protože alkohol byl vyvařen a zůstaly jen koncentrované kanabinoidy. Přínosy konopných tinktur a konopných olejů jsou však velmi podobné, stejně jako způsob jejich užívání.

Mnoho léčebných účinků, které jsou konopí přisuzovány, pochází ze dvou kanabinoidů, které se v rostlině nacházejí. Jakýkoli proces extrakce, od extrakce rozpouštědlem až po suché prosévání nebo extrakci bez rozpouštědel, povede k získání produktu, který tyto kanabinoidy obsahuje. Co tedy odlišuje tinktury a oleje od jiných způsobů konzumace konopí z hlediska jejich prospěšnosti?

Snadnost použití

Mnoho lidí nerado kouří nebo vapuje konopí, protože kouř může snadno podráždí plíce a pravděpodobně dlouhodobě příliš neprospívá. Dalším oblíbeným způsobem konzumace konopí jsou jedlé tablety. Někteří lidé však nemají rádi chuť většiny poživatin nebo zjistí, že účinky se dostavují až za příliš dlouhou dobu.

Konopný olej je skvělý, protože stačí aplikovat kapku pod jazyk a účinky se dostaví téměř okamžitě. Je to proto, že přímo pod jazykem se nachází tepna, která se dostává přímo do mozku, aniž by musela nejprve projít střevy.

Díky tomu je sublingvální aplikace spolehlivější a rychleji působící než edibles a jednodušší než kouření nebo vapování.

Také proto, že většina tinktur se dodává s kapátkem, je snadné pokaždé důsledně dávkovat přesně tu správnou míru tinktury z konopí.

Dlouhá trvanlivost

Tinktury jsou neuvěřitelně stabilní a při správném skladování mohou vydržet roky. THC je velmi stabilní molekula a alkohol pomáhá zabránit jakékoli degradaci vlivem světla nebo tepla.

Lahvička musí být pevně uzavřená a před použitím je třeba protřepat, protože alkohol se může snadno odpařit a produkt se může oddělit, pokud se nepoužije.

Všestrannost

Ačkoli tradiční způsob použití přípravku Fénixovy slzy je sublingvální, lze jej použít i jinými způsoby v závislosti na konkrétních potřebách. Pokud člověk hledá úlevu od bolesti kloubů, použije přípravek jako lokální prostředek ke zklidnění bolesti přímo v dané oblasti.

Tinktura má tendenci se rychle odpařovat, takže oleje jsou lepší volbou pro lokální použití, pokud není přínosem stahující alkohol, například při podrážděné pokožce nebo akné.

Vzhledem k tomu, že THC je stabilní při vysokých teplotách, může se přidávat do vařených jídel nebo se dá přidat do salátů, koktejlů či večerního šálku čaje. Mnoho lidí zjistilo, že použití tinktury jako jedlé látky vyvolává vyšší sedativní účinek, takže je ideální pro zaručení dobrého spánku.