Co jíst při překyselení organismu – jídelníček na odkyselení organismu

V naší přirozené potravě je stále více kyselin, proto má ve vyspělém světě stále více lidé problém s překyselením organismu. Řekneme si jak by měl vypadat váš jídelníček pro odkyselení organismu.

Kyseliny a zásady

Krev si musí udržet uřčité PH pro zachování lidského života. Aby jsme se mohly těšit úplnému zdraví, tak je třeba mít správné PH v organismu. V dnešní době příjmáme pomocí potravin zejména kyseliny. Zásadité potraviny jedí lidé stále méně a méně. Mezi typické zásadité (neboli zásadotvorné) potraviny patří zeleninina, ovoce.

Jak poznám překyselení organismu?

Překyselení organismu o sobě často dává vědět horším trávením. Kyselé prostředí mají rády kvasinky (Candida Albicans) a proto se pak ve střevech lépe rozmnožují. K překyselení příspívá i užívání různých léků. Mezi příznaky může patřít nadýmánání, plynatost, dlouhoodbá zácpa, průjmy, krkání. Všechny příznaky jsou pak popsány ve starším článku překyselení organismu příznaky, kde je příznakům věnován dostatečný prostor.

Jak můžu napravit překyselení organismu ?

K překyselení organismu nedochází ze dne na den, je to postupný proces, kdy se tělo stále více a více okyseluje. Je třeba jíst hodně potravin se zásadami, mít dostatek minerálů, alespoň 5x týdně se věnovat rychlé chůzi, správně a hluboce dýchat a pít dostatek čisté vody ( v žádném případě nedoporučuji pít různé přeslazené limonády). Více o léčbě si můžete dohledat třeba v článku překyselení organismu léčba, jsou tam navrhnuté také další varianty.

Jak odkyselovat organismus?

Při odkyselování těla je třeba postupovat postupně. Doporučuji také využívat probiotika a prebiotika pro obnovení kvality střevní mikroflóry ve vašich střevech. Musí se také dodržovat speciální jídelníček, který je nastíťen v samostatném článku odkyselení organismu jídelníček. Získáte tak základní přehled o tom, co by jste měly vlastně jíst.

Podobné články: