Co jíst při překyselení organismu – jídelníček na odkyselení organismu

V naší přirozené potravě je stále více kyselin, proto má ve vyspělém světě stále více lidí problém s překyselením organismu. Řekneme si jak by měl vypadat váš jídelníček pro odkyselení organismu.

Kyseliny a zásady

Krev si musí udržet uřčité PH pro zachování lidského života. Aby jsme se mohly těšit úplnému zdraví, tak je třeba mít správné PH v organismu. V dnešní době příjmáme pomocí potravin zejména kyseliny. Zásadité potraviny jedí lidé stále méně a méně. Mezi typické zásadité potraviny patří zelenina, ovoce.

Jak poznám překyselení organismu?

Překyselení organismu o sobě často dává vědět horším trávením. Kyselé prostředí mají rády kvasinky a proto se pak ve střevech lépe rozmnožují. K překyselení přispívá i užívání různých léků. Mezi příznaky může patřit nadýmání, plynatost, dlouhodobá zácpa, průjmy, krkání.

Jak můžu napravit překyselení organismu?

K překyselení organismu nedochází ze dne na den, je to postupný proces, kdy se tělo stále více a více okyseluje. Je třeba jíst hodně potravin se zásadami, mít dostatek minerálů, alespoň 5x týdně se věnovat rychlé chůzi, správně a hluboce dýchat a pít dostatek čisté vody.

Jak odkyselovat organismus?

Při odkyselování těla je třeba postupovat postupně. Doporučuji také využívat probiotika a prebiotika pro obnovení kvality střevní mikroflóry ve vašich střevech. Musí se také dodržovat speciální jídelníček.