Jaký účes sluší nejvíce

Jaký účes by mi slušel? Takovou otázku si pokládá mnoho žen a samozřejmě i někteří muži. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou krásou ženy. Krásné, kvalitní, lesklé a dlouhé vlasy většinou zaujmou na první pohled a taková žena je pro muže přitažlivější. Ovšem ne každý chce takové vlasy a ne každý je mít může. Jaký účet je tedy vhodný zvolit?

To se liší podle tvaru obličeje, ale také podle toho, jak dlouhé a kvalitní vlasy žena má. Rozhodně nemá cenu si nalhávat, že všechny účesy sluší všem. To by byla přeci jen trochu nuda, a proto je důležité zdůraznit, že každému sluší něco jiného a něco jiného mu vyhovuje. To je přeci zcela v pořádku.

Volba účesu

Někdy je docela těžké se rozhodnout pro konkrétní účes. Ženy a dívky pak řeší, jaký účes by jim nejvíce slušel? Vždy je třeba říci, že je to vysoce individuální. Dost se to bude lišit podle tvaru lebky, ale také podle toho, jak chcete mít dlouhé vlasy.

Ke kadeřnici může jít člověk již s jasnou představou, po jakém účesu touží. Je ovšem také dobré nezapomínat, že právě kadeřnice je odbornice na vlasy a dokáže poradit, jaký účes i barvu zvolit.

Volba účesu pro krátké vlasy

Krátké vlasy jsou velmi pohodlné a v dnešní době také moderní. Stále více celebrit totiž volí krátké vlasy. S krátkých vlasů jde udělat opravdu celá řada různých účesů. Kratší vlasy někdy bývají náročnější na údržbu. Pokud žena, která má dlouhé vlasy vzbudí s tím, že má tzv. bad hair day (prostě den, kdy její vlasy nevypadají dobře), může je snadno dát do culíku a nikdo nic nepozná.

Ovšem žena s krátkými vlasy si musí s jejich stylingem přeci jen pohrát, protože na gumičku je může mít moc krátké a tak si zachraňující culík nevytvoří.

Volba účesu pro polo dlouhé vlasy

Některé ženy a dívky si chtějí nechat polo dlouhé vlasy, to znamená, že pro ně jsou určené různé učesy pro středně dlouhé vlasy. Opět je tu velká paleta účesů. Mezi jednu várků účesů patří různá mikáda. Polodlouhé vlasy jsou u žen nejvíce oblíbené. Jsou i praktické pro údržbu.

Mikáda jsou jedním z nejčastějších účesů, protože sluší většímu množství žen. Zároveň je to účes, který se dá upravovat na několik různých způsobů.

Ženy si své mikádo mohou zkrátka upravit podle nálady a svých možností. Velkým hitem je například navlněné mikádo, které dodá vlasům objem a tvar.

Volba účesu pro jemné vlasy

Některé ženy mají hodně jemné a řídké vlasy. Buď to mají geneticky nebo je trápí vypadávání vlasů u žen. Účes pro jemné vlásky je třeba chytře zvolit, aby nevynikaly naše řídké vlasy. V tomto případě to doporučuji raději nechat zcela na kadeřnici, ona si určitě poradí.

Většinou kadeřnice v takovém případě zvolí kratší sestřih a prostřihání vlasů tak, aby jim odlehčila a vytvořila alespoň nějaký objem, díky kterému budou vlasy vypadat hustěji a ne tak řídké.