Bolení ucha – bolest ucha u dospělého

Bolení ucha potkává lidi docela často.

Zaměříme se na bolesti ucha u dospělých osob.

Bolest ucha u dospělých osob

Ouška nemusí bolet pouze malé děti, ale trápení s ušima může potkat také dospělé. Uši jsou pro nás velmi důležité, protože díky nim slyšíme a můžeme tak příjmat různé zvukové informace.

Bolest ucha může mít různou intenzitu. Někdy se může objevovat i výtok z ucha nebo svědění ucha. Nebo to může být pouze samostatné bolest bez dalších příznaků a projevů.

Špatně vyčištěné uši

Ano, bolest ucha může být způsobena i tím, že jste si špatně vyčištily uši. Buď máte v uchu moc mazu, nebo jste si naopak uši vyčistily až moc důkladně. A teď pociťujete bolest ucha.

V tomto případě však bolest velmi rychle odezní a nejedná se o vůbec nic závažného.

Zánět středního ucha

Zánět středního ucha je asi vůbec nejčastější příčinou, proč pociťujeme bolest ucha. Na začátku nás může bolet pouze jedno ucha, ale pak to často přejde i na druhé ucha a bolí nás obě uši.

Zánět středního ucha může být bakteriální, virový nebo plísňový neboli mykotický. Někdy vznikne zánět středního ucha po dlouhém pobytu v bazénu s chlorovanou vodou. Zvláště pokud jsme se hodně potápěly.

Bolest ucha z vody

Někdy nás po dlouhém koupání v přírodně vodě nebo v bazénu trápí bolest ucha a zalehlé ucho. Často je to velmi nepříjemné a pořád máme pocit, že ucho je zalehlé a je v něm voda.

Je to velmi nepříjemné. Někdy to přejde, ale někdy je potřeba návštěva lékaře, který vás řádně vyšetří a určí přesnou diagnózu.