3 osvědčené způsoby, jak si přivydělat na internetu

Přilepšení do rodinného rozpočtu se hodí každému z nás. Možností, jak si přivydělat peníze je hodně, ale co když člověk nechce nikam docházet a chce vydělávat peníze z domova? Existují v současné době ještě poctivé a ověřené způsoby vydělání peněz na internetu, které přinášejí reálné výsledky?  

Na internetu člověk narazí na spoustu “osvědčených inzerátů” na vydělání peněz z domova. Ne všechny jsou však poctivé, a některé dokonce nabízí nezákonné způsoby, jak vydělat peníze nelegálně. Inzeráty, které kolují po sociálních sítích často lákají na velký přivýdělek online téměř za žádnou práci. Na tyto nabídky pozor, protože se často jedná o nabídku na práci v MLM marketingu, klikání na reklamu, vkládání inzerátů do různých facebookových skupin, prodej produktů online, vyplňování dotazníků apod. 

Že se nejedná o seriózní nabídku práce lze zjistit tím, že pod inzerátem nejsou uvedené žádné konrétní informace, o jakou práci se jedná. Dokonce, i když se potencionální žadatel o práci zeptá na více informací, pořádně se nedozví, co by vlastně měl dělat. 

Pokud potřebujete mít své finance více pod kontrolou, podívejte se na měsíční rodinný rozpočet vzor.

Výdělek na internetu

Vydělávat peníze online je možné a existuje mnoho kreativních způsobů, jak toho dosáhnout. Jedním ze způsobů je založení vlastního podniku, například internetového obchodu, služeb nebo kreativního podniku, jako je výuka, psaní nebo tvůrčí umění. Zpeněžení dovedností může být skvělým způsobem, jak získat extra příjem. Lze se také poohlédnout po vytvoření webových stránek. 

Další možností je poohlédnout se po online průzkumech a panelech pro průzkum trhu. Existují stovky webových stránek, které nabízejí peněžní odměny a další výhody za účast v průzkumech. 

Dalším oblíbeným způsobem, jak si vydělat peníze online, je práce na volné noze. Služby jako Upwork a Fiverr nabízejí freelancerům přístup k tisícům zákazníků, kteří potřebují řadu služeb, jako je blogování, webdesign, kódování a grafický design. Mnoho takových webových stránek vám také může nabídnout tipy, návody a podporu, které vám pomohou v začátcích.

Vydělávat můžete také obchodováním s akciemi, komoditami a dalšími finančními nástroji. Online makléřské společnosti vám umožňují spekulovat na hodnotu akcií, dluhopisů, opcí a derivátů a díky internetu je to

Vydělat na internetu lze z pohodlí domova.

Online marketing

Existuje celá řada činností, které lze vykonávat pro jiné na dálku. Spousta firem proto hledá spolupracovníky, co budou k ruce, aniž by docházeli do kanceláře.

Hodně těchto poptávek se točí okolo online marketingu, kdy je sháňka po graficích, copywriterech, redaktorech nebo například správcích stránek na Facebooku a Instagramu. Externě se ale lze věnovat třeba i administrativě, programování či kódování apod.

Online marketing je mocným nástrojem, který mohou firmy všech velikostí využít k budování povědomí a podpoře prodeje. Jedná se o využití online digitálních platforem, jako jsou sociální média, vyhledávače a e-mail, k oslovení a zapojení cílových skupin. 

Online marketing má mnoho podob, například optimalizaci pro vyhledávače (SEO), reklamu placenou za kliknutí (PPC), marketing na sociálních sítích, obsahový marketing, marketing vlivných osobností, display reklamu a další. 

Online marketing nabízí osobnější a interaktivnější způsob navázání kontaktu s potenciálními zákazníky, než mnohé tradiční marketingové kanály.

Využitím komplexní online marketingové strategie mohou firmy oslovit větší počet potenciálních zákazníků a přeměnit potenciální zákazníky na prodej. 

Prostřednictvím SEO mohou podniky vytvářet obsah, který se ve vyhledávačích umístí na vysokých pozicích a motivuje zákazníky k využívání jejich produktů a služeb. 

Prostřednictvím PPC mohou podniky platit za umístění sponzorované reklamy ve výsledcích vyhledávání a dalších digitálních vlastnostech. 

Navíc prostřednictvím obsahového marketingu a marketingu s vlivnými osobami mohou podniky vytvářet smysluplný a poutavý obsah, který naváže kontakt se zákazníky a vybuduje důvěru, přičemž si zároveň vybudují povědomí o značce

A konečně, zobrazování a další formy online reklamy lze využít k informování zákazníků o nových produktech a službách nebo nadcházejících prodejích. Díky tolika výhodám může být online marketing mocným a účinným nástrojem

Prodej fotografií

Poptávka po fotografiích různého obsahu je v současné době veliká. Velké množství firem potřebuje např. ilustrační fotografie na své weby. Z internetu takové fotografie stáhnout nelze, protože by nastal problém s autorskými právy. Proto firmy stále častěji využívají fotobanky, které nabízí jak placený obsah, tak obsah zdarma. 

Pokud člověk rád fotí a má pocit, že snímky mají dobrou úroveň, lze proměnit svůj koníček jednoduše na zdroj příjmů. Jako první by se měl člověk zaregistrovat jako tvůrce do fotobanky nebo napřímo oslovovat projekty, kterým by se fotografie mohly hodit. Lze si také vytvořit vlastní web, na kterém fotografie nabízet. 

Fotografie lze začít prodávat online a vydělávat na nich ještě dnes. Profesionální fotograf nebo amatér, každý je schopen si prodejem fotografií vydělat, protože pro danou práci existuje trh. Lidé si rádi zdobí své domovy nebo kanceláře krásnými fotografiemi přírodních scenérií nebo zvířat. Najdou se i tací, kteří se rozhodnou fotit sami sebe, a prodávat svá díla na platformách typu OnlyFans.

Skvělé na prodeji fotografií online je, že se člověk nemusí starat o drahé náklady na tisk a rámování, jako kdyby své fotografie prodával na fyzickém místě. Snímky lze jednoduše nahrát na web a nechat zákazníky, aby si je stáhli přímo z webových stránek, a to s minimálními náklady. Lze samozřejmě nabízet i fotografie vytištěné a v rámu. 

Při tvorbě ceny za dílo existuje mnoho faktorů, které mohou cenu ovlivnit.  V úvahu by člověk měl vzít úroveň složitosti snímku a to, jak je jedinečný, a také poptávku po podobných snímcích. Kupující hledají dobrou hodnotu, proto je dobré udržovat ceny přiměřené.

Důležité je také vytvoření online portfolia nejlepších prací. Bude to první věc, kterou potenciální klienti uvidí, proto je dobré si vytvořit webové stránky, blog nebo stránku na sociálních sítích, kde člověk bude prezentovat svoji práci. Při prodeji svých autorských výrobků netřeba zapomínat ani na legislativu. Důležitá je zejména smlouva o dílo 2022.

Jednou z možností výdělku online je provoz e-shopu.

Provoz webu nebo e-shopu

Poslední bod je nejrozsáhlejší ze všech, protože tvorba webových stránek nabízí bezkonkurenčně nejvíce možností pro výdělek přes internet. K čemu všemu se dají webové stránky využít? Zde je několik příkladů

  • magazín s články
  • vzdělávací portál s (placenými) kurzy, videi, podcasty
  • agregátor či vyhledávač produktů/služeb
  • vlastní portfolio
  • internetový obchod

Na webové stránky je vhodné použít kvalitní grafiku stejně jako obrázky, například Pixabay obrázky. Webovky poté lze, dle jejich zaměření, různými metodami zpeněžit. 

Například magazín poslouží jako prostor pro umísťování reklam ze systémů Sklik, Google AdSense nebo vybrané affiliate sítě. To znamená, že do článku se vloží odkaz či banner, který povede na stránky inzerenta. A pokud čtenář na takový reklamní prvek klikne, dochází k získání odměny. Případně dle konkrétních podmínek lze ještě navíc obdržet provizi za dokončený nákup.

Úspěšný web však musí být atraktivní a stoprocentně funkční. Proto je lepší vyhnout se variantám výroby webu na platformách zdarma. Nepůsobí profesionálním dojmem a zpravidla nenabídnou potřebné vlastnosti a funkce.

Lepší možností je poohlédnout se po webových stránkách, které sice vyžadují nějakou investici, ale budou spolehlivě plnit svůj účel. V zásadě se lze vydat dvěma cestami:

  • Lze oslovit specialisty, kteří vytvoří web na míru. Náklady se však budou pohybovat v desetitisícových částkách.
  • Do tvorby se člověk může vrhnout svépomocí. Taková varianta bude stát maximálně pár tisíc.

Na tvorbu webových stránek svépomocí si lze vzít na pomoc pouze správný nástroj, který zastane práci grafika a kodéra. Takovým to nástrojem by mohla být např. platforma WordPress.