Bolest slinivky a problémy se slinivkou

Bolest slinivky je možné často brát jako určitý signál, že naše slinivka není úplně v pořádku. Bolest slinivky může ukazovat na různé problémy se slinivkou. V České republice jsou problémy se slinivkou břišní docela časté.

Slinivka břišní a její funkčnost

Slinivka břišní je malý, ale zato velmi důležitý orgán. V ostrůvcích slinivky dochází k tvorbě inzulínu, díky inzulínu pak klesá krevní cukr u člověka. Pokud se inzulín netvoří, tak se jedná o cukrovku prvního typu. Cukrovka prvního typu se typicky objevuje v dětství, po nějaké dětské nemoci. Existuje také cukrovka druhého typu, která se objevuje zejména u starých lidí.

Onemocnění slinivky břišní: příznaky a projevy

Slinivka břišní je cholostivá na různá onemocnění, v článku slinivka břišní příznaky jsme popisovaly jaké úvodní příznaky a projevy se u lidí objevují při tom, když mají potíže se slinivkou. Není to pouze bolest slinivky, ale často se přidávají i další příznaky. Může to pak značit různé problémy se slinivkou.

Vyšetření u doktora

Pročetly jste si článek slinivka břišní příznaky a zjistily jste, že jsou u vás různé znaky, že vaše slinivka břišní není úplně v pořádku. V tom případě je nutné zajít za svým osobním lékařem.

Ten vás vyšetří a pokud by si nevěděl rady, tak vám případně napíše doporučení k odbornému lékaři. Návštěvu doktorka či doktorky určitě není dobré zbytečně okládat a jít tam co nejdříve.

Akutní zánět na slinivce

Docela časté bývá zanícení slinivky. Takový zánět slinivky břišní může mít buď akutní podobu nebo chronickou podobu. Chronická podoba je mírnější, ale trápí nás pořád. Je to závažné a opět je třeba zajít za svým lékařem.