Bolí mě nohy – bolest nohou v klidu

Hodně žen si stěžuje, že je bolí nohy. Rozebereme si jednotlivé příčiny bolesti nohou v klidu.

Křečové žíly

U žen jsou velmi častým problémem varixy neboli křečové žíly. Je to hlavně díky sedavé práci nebo práci, kde se musí stát. Mezi takové zaměstnání patří například prodavačky nebo dělnice na páse. Po čase se začínají žíly rozšiřovat a vznikají právě křečové žíly. Ideální je si dát po směně nohy pěkně nahoru.

Bolest nohou v těhotenství

Velmi často se bolest nohou objevuje během těhotenství. Zejména na konci těhotenství, kdy už se žena pomalu ale jistě začíná chystat na porod svého potomka. Téměř vždy jsou také přítomny otoky nohou. Nohy jsou pak často doslova nalité jako konve. A mají barvu do fialova.

Otékání nohou

V některých případech jsou bolesti nohou v klidu spojené s otoky. Objevují se zejména oteklé kotníky, ale někdy i otoky celých dolních končetin. Otékání může mít různou příčinu. Vždy je to nutné řešit s lékařem, který vás řádně vyšetří a stanoví příslušnou léčbu a diagnózu.

Trombóza

Mrkněte na článek trombóza dolních končetin projevy, kde jsou uvedené hlavní příznaky a projevy trombózy. Trombóza by se neměla nikdy podceňovat a je třeba ihned za doktorem. Trombóza hrozí například při dlouhé cestě letadlem. Například při dlouhém letu od nás z Česka třeba do Austrálie.