Jak se naučit chodit na podpatcích

Každý si ženu na podpatcích spojí s něčím jiným. Také záleží na tom, jak je oblečená. Nejčastěji si podpatky spojujeme s významnými událostmi, jako je ples, divadlo a jiné, nebo si představíme úspěšnou manažerku či jednoduše sex symbol. Přitom se žádná z těchto představ nemůže označit za nesprávnou. Jak to ovšem s podpatky doopravdy je? Proč tak uchvacují muže a jak to s podpatky vlastně celé začalo?

Kde se vzaly podpatky?

Byli to Turkové, kdo vytvořil první podpatek a to ve 14. století. Ale spíše než o podpatek se jednalo o botu na vysoké podrážce, které se říkalo Chopinka. Toto se stalo symbolem bohatství a vysokého postavení ženy. Pro cizince však byla nositelka spíše terčem posměchu. V minulosti se vyráběly různé typy podpatků od nepraktických a často až směšných botiček se dopracovaly až k dnešní podobě, která je velice lákavá.

Proč je vlastně nosíme? Znáte to, někdy máte náladu na tenisky a někdy na minisukni se střevíčky. Nejspíš by Vás to nenapadlo, ale i tohle má svůj důvod a tím je naše perioda. Jsme naprogramované tak, že přesně uprostřed naší periody se oblékáme přesně tak, abychom přitahovaly pozornost a líbily se mužům a k tomu podpatky rozhodně patří. A proč že to tak je?

V tomto období máme takzvané plodné dny a ačkoli si to neuvědomujeme, chceme ulovit muže, který těchto dnů využije a k tomu použijeme všech možných ženských zbraní. Ale krom těchto dnů je samozřejmě spousta dalších důvodů, proč nosíme podpatky, mezi ně patří naše práce, ve které chceme vypadat dobře a možná i trochu budit respekt, který podpatky vyvolávají. Dalšími důvody jsou samozřejmě již zmíněné plesy, divadlo a jiné společenské události.

Ach ti muži!

Všechny dobře víme, že muže podpatky fascinují. Nechci tím říct, že všechny muže, nerada bych škatulkovala, ovšem troufám si tvrdit, že je to valná většina. A proč to tak vlastně je? Co na tom vidí? Může za to náš celkový pohyb při chůzi, který je naprosto odlišný od chůze v teniskách. Tento pohyb podtrhává ženské tvary, zvýrazňuje zadeček a pohupování boků. Podpatky také opticky prodlužují nohy a dělají postavu celkově hubenější.

Proboha ne!

Přesně to si řeknu, když vidím slečnu či dámu, jak si vykračuje na podpatcích a vypadá u toho jako raněný dinosaurus. Ano, podpatky jsou úchvatné a velice sexy, ale v podání některých žen se z toho stává komická a někdy až tragická groteska. To ovšem neznamená, že musíte podpatky jednou pro vždy odložit.

I chůze na podpatcích se totiž dá naučit. A to ne jinak než-li tréninkem. Jak tedy správně chodit na podpatcích? Nejdůležitější je to, jak našlapovat – tedy na podpatek, který je k tomu určený a ne na bříško. Nebojte se došlápnout na podpatek, neuklouznete, pokud si nejste jisté, choďte v podpatcích často a jistotu získáte.

Dalším bodem je správné držení těla, které by mělo působit zcela uvolněně a nekřečovitě. Podpatky dodávají sebevědomí a podtrhávají krásu každé ženy. Dejte lodičkám, střevíčkům, kozačkám a jiným podpatkům zelenou a užívejte si pohledy mužů, za které jim můžete rozdávat  úsměvy. Nebojte se patřit mezi žádané ženy.