Čím vytápět dům – čím topit v domě

Existuje velká řádka možností čím vytápět rodinný dům. V článku se dozvíte čím je nejvýhodnější topit v domě v dnešní době.

Výběr způsoby vytápění

Když vybíráme čím budeme vytápět v domě, tak je třeba hledět na ekomonickou stránku, ale také na to, jak moc pohodlné či nepoholdné takové topení je. Pro hodně lidí hraje také důležitou roli ekologie a nechtějí za sebou nechávat zbytečnou ekologickou stopu. Jdeme tedy na výběr ideální topení pro váš rodinný baráček.

Topení elektřinou

Je třeba říci, že topení elektřinou je opravdu hodně pohodlné, doslova jen otočíte kouhotek. Bohužel ceny elektrické energie jsou dnes hodně vysoké a tak topení elektrikoui rozhodně nepatří mezi nejlevnější topení do domu. Proto také hodně lidí od topení elektrikou úplně upustila. A topí jiným způsobem.

Levné možnosti na topení

Takové topení hnědým uhlím vyjde stále hodně levně. Proto také stále hodně lidí využívá k topení uhlí. Je však třeba říci, že to není moc ekologické. Už lepší je topení dřevem, ale to je často hodně pracné. Možností může být také biomasa, štěpka nebo peletky. Uvnitř článku peletky a jejich cena si můžete přečíst na kolik vás zhruba vyjdou pelety na jednu topnou sezonu.

Pohodlné vytápění domu plynem

Pokud chcete pohodlné vytápění, tak zvolte zemní plyn. Ceny plynu rostly, ale zatím to je ještě únosné. Cena plynu za m3 není zase tak hrozná, do budoucna bude určitě hůř. Topení plynem se hodně rozšířilo a dnes je plyn zaveden téměř v každé vesnici.