Jak uvařit bramboráčky z tvrdého chleba – recept

Bramboráčky z tvrdého chleba

Bramboráčky za méně než korunu kus (třicet kusů vyjde totiž cca na dvacetikorunu)? Není problém, tým Verge.cz to snadno zvládne.

Vytvořte si ze zbytků chleba lahodný pokrm podle tohoto snadného receptu na bramborák z tvrdého chleba. Z několika jednoduchých ingrediencí rychle připravíte chutnou snídani, oběd nebo večeři.

Bramboráčky z tvrdého chleba

Bramborové placky z tvrdého chleba jsou sice považovány za tradiční pochoutku, ale mají různé křupavé a slané chutě. Stačí pár minut přípravy a správné ingredience a tyto placky jsou nejen chutné, ale také snadno připravitelné.

Vytvářejí se ze zbytků tvrdého chleba, který se nastrouhá, čímž získá zrnitou, ale stále měkkou strukturu. Tvrdý chléb se pak smíchá s vejcem, majoránkou, česnekem, solí a pepřem, které dodají chuť. Tyto ingredience vytvářejí dokonalou kombinaci sladké a slané chuti.

Smažením na pánvi se ingredience spojí a vytvoří křupavou vnější vrstvu s nadýchanou, lehkou strukturou uprostřed. Doba přípravy by neměla přesáhnout několik minut, aby se placky nepřipálily, a výsledkem je lahodné a jedinečné jídlo.

K přípravě křupavých bramboráků je nejlepší tvrdý chleba (starší chleba).

Bramborové placky lze podávat různými způsoby. Chcete-li je upravit naslano, přelijte je zakysanou smetanou s trochou oblíbené slané omáčky. Chcete-li sladkou chuť, smíchejte trochu medu, sirupu nebo džemu s trochou cukru, abyste získali sladší chuť.

Ingredience

 • 3 plátky tvrdého chleba
 • 2 vejce
 • 1/4 čajové lžičky majoránky
 • 1/4 lžičky česneku
 • špetka soli a pepře
Bramboráky lze podávat samotné nebo se zakysanou smetanou či zelím.

Postup

 1. Začněte rozdrobením tvrdého chleba do mísy.
 2. V samostatné míse rozšlehejte vejce a poté přidejte majoránku, česnek, sůl a pepř.
 3. Vaječnou směs nalijte na rozdrobený tvrdý chléb a míchejte, dokud se rovnoměrně nespojí.
 4. Rozpalte vymaštěnou pánev na středním ohni a lžící na ni naneste směs.
 5. Každou stranu bramboráčku smažte 4-5 minut, dokud není zlatavá.
 6. Podávejte s oblíbenými přílohami a pochutnejte si.

Tyto bramborové placky z tvrdého chleba jsou skvělým a kreativním způsobem, jak využít zbytky jídla. Díky jejich pikantní chuti neodoláte a dáte si druhé. Vyzkoušejte také recepty na bramborové placky, cuketové bramboráky, veganské bramboráky (recept) nebo veganské cuketové bramboráky.