Proč je vhodné používat orgonit

Pokud se alespoň okrajově zajímáte o energie, harmonizaci prostoru či geopatogenní zóny, pravděpodobně jste se s ním, případně alespoň s jeho názvem, už setkali. Skeptici jej považují za podvod, jiní na jeho příznivé účinky naopak nedají dopustit.

Řeč je o orgonitu, lidskou rukou stvořenému produktu, kterému se přisuzují veskrze kladné vlastnosti a schopnosti jako neutralizovat elektrosmog, konstruktivně ovlivňovat proudění energií v okolí a vitalizovat prostor, ve kterém je orgonit umístěn.

Co je to orgonit?

Z esoterického hlediska je orgonit chápán jako jakýsi akumulátor orgonové energie a energetický harmonizér.

Prakticky se jedná o uměle vytvořený produkt, který je vyroben ze směsi kovových špon, kovových třísek či různě nastříhaných drátků, které jsou společně s jedním či několika drahými kameny zality v pryskyřici nebo přírodním vosku.

Orgonit může mít různý tvar. Můžeme se setkat s orgonitovými pyramidami, kupolemi, přívěsky, šperky či amulety. Díky krásnému a neotřelému vzhledu orgonitu by tak mnohým z nás mohl orgonit naprosto postačovat jen jako stylová ozdoba v interiéru bez ohledu na to, zda jeho energie vnímáme nebo ne.

Název orgonitu je odvozen od výrazu orgon. Orgon je životní energie, která je nám známější spíše pod běžnějšími výrazy jako životní síla, kosmická energie, kosmická síla, elementární síla, prána, čchi nebo ki.

Smutný konec jednoho vědce

Termín orgon přivedl k světu  v roce 1940 rakouský psychiatr Wilhelm Reich, žák Sigmunda Freuda, který kosmickou energii pojmenoval právě jako orgon a podrobněji pak rozvinul učení o orgonomii.

Reich prohlašoval, že orgonit je akumulátorem dobré energie, jehož prostřednictvím si sami můžeme ovlivnit převládající energii v našich domovech a usměrňovat ji podle našich potřeb.

Reichovy teorie a pokusy se bohužel ve vědeckém světě nesetkaly s kladnou odezvou. Téměř všechny knihy a materiály s jeho objevy byly po jeho smrti okamžitě zničeny a spáleny. V jednom však můžeme dát tomuto kontroverznímu vědci za pravdu. Pokud k nám a námi proudí dobrá energie, jsme zdraví a šťastní. Pokud ne, začneme mít zdravotní potíže psychické i fyzické.

Jestliže tedy cítíme, že cirkulace té správné energie v našem okolí tak trochu drhne, nebojte se šáhnout právě po orgonitu a celou situaci prostřednictvím jeho účinků zlepšit.

Jak orgonit působí?

Zjednodušeně řečeno má orgonit schopnost očišťovat naše domovy od špatné energie a tu špatnou naopak měnit v dobrou.

Díky kovovým částicím, které jsou uvnitř orgonitu, vzniká anomální jev, tzv. energetický vír. Ten do sebe akumuluje energii z okolí, která se díky krystalům v orgonitu čistí, nabíjí, získává vyšší vibrace a následně je tato “zdravější” energie vypuštěna z orgonitu zpět do volného prostoru.

Pryskyřice v orgonitu energii přitahuje a kov ji naopak odpuzuje. Tento proces transformace energie se neustále opakuje. Díky tomu v oblasti kolem orgonitu proudí energie rychleji a navíc je vylepšena o vysoké vibrace.

Orgonit pracuje sám, opakovaně se nabíjí a vybíjí bez nutnosti jakéhokoli vnějšího zásahu. Nemusíte ho tedy nijak čistit ani nabíjet. (Na rozdíl od samotných drahých kamenů a krystalů.)

Jak a kde lze orgonit použít?

Shrnuto a podtrženo, orgonit zvyšuje intenzitu a koncentraci dobré energie v prostoru, což má příznivý vliv na zdraví člověka. Díky působení orgonitu dochází u lidí ke zmírnění zdravotních potíží, symptomů i špatné nálady.

Orgonitem upravená energie uklidňuje atmosféru, neutralizuje stres a napětí a dostává vás do frekvenčně vyšších vibrací. Člověk se tím pádem cítí mnohem lépe.

Výhodou orgonitu je také fakt, že pro jeho působení není nutný přímý kontakt s lidským tělem. Stačí, když je umístěn v naší blízkosti. Rozsah působení je ovlivněn velikostí orgonitu. Nutno podotknout, že konstruktivní vliv orgonitu můžeme pozorovat nejen u lidí, ale i u ostatních živých tvorů a také rostlin.

Tipy na použití orgonitů:

  • Orgonity výborně působí proti elektrosmogu, je proto vhodné je rozmístit v blízkosti počítače, televize, mikrovlnky a jiné elektroniky.
  • Malé orgonity můžete využít jako osobní talisman nebo šperk, který nosíte u sebe.
  • Vložte orgonit do lednice. Prodloužíte tak trvanlivost potravin a harmonizujete jejich energii.
  • Umístíte-li orgonit do nádoby s pitnou vodou, zlepšíte její chuť i kvalitu.
  • Položte orgonit do blízkosti rostlin, porostou vám rychleji, do větších výšek a rozměrů, budou lépe plodit a celkově budou zdravější.
  • Pokud chcete harmonizovat větší prostor, klidně umístěte i několik orgonitů blízko sebe, aby se jejich účinek umocnil.

Kde sehnat orgonit?

Pokud jste šikovní kutilové a máte všechny potřebné suroviny, můžete si orgonit vyrobit sami v domácích podmínkách. Při výrobě je však nutné dodržet určitý postup, jinak orgonit nemusí správně fungovat a budete z něj mít jen pěknou dekoraci.

Chcete mít jistotu, že svůj interiér vylepšíte o krásný a funkční orgonit? Vsaďte na hotový, zkušenostmi prověřený produkt a vyberte si z široké nabídky hotových orgonitů.