Proč je vhodné používat orgonit

Pokud se alespoň okrajově zajímáte o energie, harmonizaci prostoru či geopatogenní zóny, pravděpodobně jste se s ním, případně alespoň s jeho názvem, už setkali. Skeptici jej považují za podvod, jiní na jeho příznivé účinky naopak nedají dopustit.

Řeč je o orgonitu, lidskou rukou stvořenému produktu, kterému se přisuzují veskrze kladné vlastnosti a schopnosti jako neutralizovat elektrosmog, konstruktivně ovlivňovat proudění energií v okolí a vitalizovat prostor, ve kterém je orgonit umístěn.

Co je to orgonit?

Z esoterického hlediska je orgonit chápán jako jakýsi akumulátor orgonové energie a energetický harmonizér.

Prakticky se jedná o uměle vytvořený produkt, který je vyroben ze směsi kovových špon, kovových třísek či různě nastříhaných drátků, které jsou společně s jedním či několika drahými kameny zality v pryskyřici nebo přírodním vosku.

Orgonit může mít různý tvar. Můžeme se setkat s orgonitovými pyramidami, kupolemi, přívěsky, šperky či amulety. Díky krásnému a neotřelému vzhledu orgonitu by tak mnohým z nás mohl orgonit naprosto postačovat jen jako stylová ozdoba v interiéru bez ohledu na to, zda jeho energie vnímáme nebo ne.

Název orgonitu je odvozen od výrazu orgon. Orgon je životní energie, která je nám známější spíše pod běžnějšími výrazy jako životní síla, kosmická energie, kosmická síla, elementární síla, prána, čchi nebo ki.

Smutný konec jednoho vědce

Termín orgon přivedl k světu  v roce 1940 rakouský psychiatr Wilhelm Reich, žák Sigmunda Freuda, který kosmickou energii pojmenoval právě jako orgon a podrobněji pak rozvinul učení o orgonomii.

Reich prohlašoval, že orgonit je akumulátorem dobré energie, jehož prostřednictvím si sami můžeme ovlivnit převládající energii v našich domovech a usměrňovat ji podle našich potřeb.

Reichovy teorie a pokusy se bohužel ve vědeckém světě nesetkaly s kladnou odezvou. Téměř všechny knihy a materiály s jeho objevy byly po jeho smrti okamžitě zničeny a spáleny. V jednom však můžeme dát tomuto kontroverznímu vědci za pravdu. Pokud k nám a námi proudí dobrá energie, jsme zdraví a šťastní. Pokud ne, začneme mít zdravotní potíže psychické i fyzické.

Jestliže tedy cítíme, že cirkulace té správné energie v našem okolí tak trochu drhne, nebojte se šáhnout právě po orgonitu a celou situaci prostřednictvím jeho účinků zlepšit.

Orgonit – zajímavosti

Reich věřil, že orgonit lze využít k ovlivnění lidského zdraví, zejména ke zmírnění stresu a zlepšení fyzické a psychické pohody. Vyvinul celou řadu přístrojů na bázi orgonitu, včetně „orgonových krabiček“, které byly určeny k akumulaci a usměrňování orgonové energie. Vyvinul také „orgonové akumulátory“, které byly určeny ke shromažďování a uchovávání orgonové energie.

Reich věřil, že orgonit lze použít k ochraně lidí před škodlivými účinky záření a jinými formami elektromagnetického znečištění. Vyvinul „radiační štíty“ a „radiační deflektory“, které mohli lidé nosit a které je chránily před škodlivými účinky záření. Reich věřil, že orgonit lze také použít k vytvoření zdravějšího prostředí v domácnosti tím, že neutralizuje škodlivé účinky elektromagnetického znečištění.

Někteří lidé orgonit dodnes používají ke zmírnění stresu, zlepšení fyzické a psychické pohody a k ochraně před škodlivými účinky záření a jiných forem elektromagnetického znečištění. Mnoho lidí orgonit používá také k vytvoření atmosféry klidu a harmonie ve svých domovech. Orgonit je k dispozici v mnoha podobách, včetně krystalů, šperků a sošek.

Historie orgonitu je fascinující a jeho potenciální přínos pro lidské zdraví a pohodu se stále zkoumá. Přestože většina výzkumů orgonitu nebyla jednoznačná, není pochyb o tom, že má potenciál poskytnout mnoho výhod těm, kteří jej používají. Ať už chcete zlepšit svou fyzickou a psychickou pohodu nebo se chránit před škodlivými účinky záření a jiných forem elektromagnetického znečištění, orgonit rozhodně stojí za zvážení.

Jak orgonit působí?

Zjednodušeně řečeno má orgonit schopnost očišťovat naše domovy od špatné energie a tu špatnou naopak měnit v dobrou.

Díky kovovým částicím, které jsou uvnitř orgonitu, vzniká anomální jev, tzv. energetický vír. Ten do sebe akumuluje energii z okolí, která se díky krystalům v orgonitu čistí, nabíjí, získává vyšší vibrace a následně je tato “zdravější” energie vypuštěna z orgonitu zpět do volného prostoru.

Pryskyřice v orgonitu energii přitahuje a kov ji naopak odpuzuje. Tento proces transformace energie se neustále opakuje. Díky tomu v oblasti kolem orgonitu proudí energie rychleji a navíc je vylepšena o vysoké vibrace.

Orgonit pracuje sám, opakovaně se nabíjí a vybíjí bez nutnosti jakéhokoli vnějšího zásahu. Nemusíte ho tedy nijak čistit ani nabíjet. (Na rozdíl od samotných drahých kamenů a krystalů.)

Jak a kde lze orgonit použít?

Shrnuto a podtrženo, orgonit zvyšuje intenzitu a koncentraci dobré energie v prostoru, což má příznivý vliv na zdraví člověka. Díky působení orgonitu dochází u lidí ke zmírnění zdravotních potíží, symptomů i špatné nálady.

Orgonitem upravená energie uklidňuje atmosféru, neutralizuje stres a napětí a dostává vás do frekvenčně vyšších vibrací. Člověk se tím pádem cítí mnohem lépe.

Výhodou orgonitu je také fakt, že pro jeho působení není nutný přímý kontakt s lidským tělem. Stačí, když je umístěn v naší blízkosti. Rozsah působení je ovlivněn velikostí orgonitu. Nutno podotknout, že konstruktivní vliv orgonitu můžeme pozorovat nejen u lidí, ale i u ostatních živých tvorů a také rostlin.

Tipy na použití orgonitů:

 • Orgonity výborně působí proti elektro-smogu, je proto vhodné je rozmístit v blízkosti počítače, televize, mikrovlnky a jiné elektroniky.
 • Malé orgonity můžete využít jako osobní talisman nebo šperk, který nosíte u sebe.
 • Vložte orgonit do lednice. Prodloužíte tak trvanlivost potravin a harmonizujete jejich energii.
 • Umístíte-li orgonit do nádoby s pitnou vodou, zlepšíte její chuť i kvalitu.
 • Položte orgonit do blízkosti rostlin, porostou vám rychleji, do větších výšek a rozměrů, budou lépe plodit a celkově budou zdravější.
 • Pokud chcete harmonizovat větší prostor, klidně umístěte i několik orgonitů blízko sebe, aby se jejich účinek umocnil.

Kde sehnat orgonit?

Pokud jste šikovní kutilové a máte všechny potřebné suroviny, můžete si orgonit vyrobit sami v domácích podmínkách. Při výrobě je však nutné dodržet určitý postup, jinak orgonit nemusí správně fungovat a budete z něj mít jen pěknou dekoraci.

Chcete mít jistotu, že svůj interiér vylepšíte o krásný a funkční orgonit? Vsaďte na hotový, zkušenostmi prověřený produkt a vyberte si z široké nabídky hotových orgonitů.

Orgonit zajímavosti

Organit je druh křišťálu, který se stává stále populárnějším v komunitě křišťálových léčitelů. Jedná se o uměle vytvořený materiál, o kterém se říká, že má silnou léčivou energii.

Věří se, že má schopnost vyrovnávat a čistit negativní energie a také přitahovat energie pozitivní.

 • Orgonit se vyrábí z kombinace křemene a kovu. Křemen je známý svou schopností zesilovat energii a kov je známý svou schopností vést energii. Tato kombinace vytváří energetické pole, které údajně dokáže vyrovnávat a čistit negativní energie a také přitahovat pozitivní.
 • Orgonit je také známý jako „orgonová energie“ a věří se, že je schopen čistit, pročistit a vyrovnat energii v jakémkoli prostoru. Často se používá v meditačních a léčebných praktikách k podpoře pocitu klidu a pohody.
 • Předpokládá se, že orgonit dokáže chránit před elektromagnetickým zářením vyzařovaným mobilními telefony a dalšími elektronickými zařízeními. Říká se, že absorbuje a přeměňuje záření do neškodné podoby.
 • Orgonit se často používá v praxi Feng Shui, aby pomohl podpořit harmonii a rovnováhu v prostoru. Věří se, že dokáže pomoci přitáhnout bohatství a prosperitu a podpořit pozitivní tok energie.
 • Orgonit je údajně prospěšný pro rostliny, zvířata i lidi. Věří se, že je schopen pomoci podpořit fyzické a emocionální uzdravení, stejně jako duševní jasnost.
 • Orgonit lze nalézt v mnoha různých formách, včetně krystalů, šperků a dokonce i soch. Je stále populárnější jako léčebný nástroj a lze jej nalézt v mnoha metafyzických obchodech.
 • Věří se, že orgonit dokáže pomoci chránit před psychickými útoky, negativní energií a škodlivými entitami. Říká se, že dokáže absorbovat a přeměnit negativní energie do neškodné podoby.

To jsou jen některé ze zajímavých faktů o orgonitu, které jste možná nevěděli. Pokud máte zájem začlenit orgonit do svých léčebných nebo meditačních praktik, nezapomeňte si udělat průzkum a najít si pro orgonit renomovaný zdroj.