Energetické Buddhovy náramky pro krásu i zdraví

Náramek  je oblíbenou ozdobou a šperkem nejedné ženy snad od počátku věků. Z dochovaných pramenů víme, že první jednoduché i bohatě zdobené náramky ženy rády nosily už ve starověkých dobách, aby podtrhly nejen svou krásu a ženskost, ale také aby poukázaly na své společenské postavení.

Dnes tomu není v mnohém jinak a náramky všech tvarů, barev a materiálů se těší velké oblibě stále. Ale pozor, ač se tak na první pohled může zdát, náramky nejsou pouze doménou žen, ale své místo si už našly i v mužské části populace.

Ať už nosíme „obyčejný“ náramek přátelství z bavlněné příze, či „vystajlovaný“ kousek z Pandory, nosíme ho proto, že se nám prostě líbí, cítíme se s ním dobře nebo prostě jen dokonale ladí k našemu outfitu.

Přitahují vás drahé kameny a energie, kterou vyzařují do okolí? Potom zkuste ozdobit svou ruku krásným a léčivým náramkem z drahých kamenů.

Co je krásné napohled, je krásné i uvnitř

U náramků z drahých kamenů toto úsloví platí bezezbytku. Náramky z kamenů lahodí nejen oku, ale díky příznivým vibracím kamenů přinesou do vašeho života vyrovnanost, klid a harmonii.

Není proto divu, že energetické náramky z kamenů nabraly v posledních letech raketovou popularitu. Můžeme vybírat mezi náramky z opracovaných – tzv. tromlovaných drahých kamenů a polodrahokamů, které mají tvar kuličky, nebo z kamenů drobně sekaných.

Hledači vyšších duchovních hodnot však cílí výše, a proto už před několika lety objevili Buddhovy energetické náramky – specificky zpracované náramky z drahých kamenů, které výrazně podpoří vaši spirituální cestu za životní harmonií i smyslem života.

Co jsou to Buddhovy energetické náramky?

Energetické Buddhovy náramky navazují na buddhistické tradice modlitebních korálů používaných k meditaci. Tyto náramky obecně mají podle buddhistického učení léčivou moc a dokáží našemu organismu navrátit ztracenou rovnováhu. Podle Buddhova učení také dostaly svůj název.

Buddhův náramek si představte jako klasický náramek s opracovanými kamínky na šňůrce nebo gumičce, ale s tím rozdílem, že oproti klasickým náramkům mívají ty Buddhovy přesně určený počet kamínků.

Náramky obsahují obvykle 21 kamenů ve tvaru kuliček. Můžete se však setkat i s Buddhovými náramky s menším či větším počtem kuliček.

Kuličky v náramku svým tvarem symbolizují dokonalost, harmonii a vyváženost. Náramek je ukončen mistrovským kamenem. Tento Guru kámen je o něco větší než ostatní kameny a je považován za kámen vyššího já.

Počet kuliček však rozhodně není stanoven náhodou. Naopak v čísle 21 je skrytá symbolika čísla 3 a 7. Sedmička je odjakživa považována za číslo vesmíru, makrokosmu a úplnosti. Jedná se o symbol klidu, plnosti, bezpečí, dokonalosti. Trojka zase jako první z řady čísel překonává dualitu.

Jak energetické Buddhovy náramky působí?

Léčivá moc drahých kamenů obecně je skrytá ve vibracích, které vyzařují. Důležitá je také víra člověka v toto působení.

Pokud máme na některé úrovni života potíže a vibrace v určitém místě nebo orgánu se tak ocitnou v disharmonii, začnou nás podvědomě přitahovat takové kameny, které rezonují na podobné frekvenci. A vyzařováním energie nám pomohou proudění té naší energie v dané oblasti srovnat.

Působení Buddhova náramku na jeho nositele je dáno nejen druhem kamene, ale také jeho kvalitou a počtem kuliček, ze kterých je náramek vyroben.

Síla a energie, která z kamenů vyzařuje, příznivě působí na fyzické u duchovní úrovni našeho těla. Kameny harmonizují proudění energie v našem těle a srovnávají energii v jednotlivých čakrách, které mohou být vlivem životního stylu oslabené nebo zablokované.

Jaký náramek vybrat a podle čeho vybírat?

Záleží, k jakému účelu si náramek pořizujete. Ovšem ani účel nemusí být prioritou. Při výběru Buddhova energetického náramku vlastně nikdy nemůžete šlápnout vedle. Protože krásné a léčivé jsou všechny.

Pokud tedy necílíte na léčení konkrétního neduhu, nemusíte nad výběrem dlouho bádat. Protože každý z náramků na vás bude působit harmonicky a nehezký náramek z drahých kamenů snad ani neexistuje.

Jednoduše vybírejte takový, který vás na první pohled nejvíce zaujme a přitáhne si vás. Je pravděpodobné, že náramek, který nejvíc upoutá vaši pozornost, je ten pravý, jehož účinek si vaše tělo žádá.

Pokud naopak ve svém životě chcete podpořit proudění určitého typu energie či poléčit konkrétní nemoc nebo slabost, vybírejte záměrně podle druhu drahého kamene. Každý kámen se totiž vyznačuje jinou silou a podporuje a povzbuzuje jinou tělesnou a duševní oblast. Svou roli hraje i barva kamene.

V obou případech je dobré si kamínky dobře prohlédnout, měly by být hladce opracované, bez prasklin a náznaků poškození.

Co kámen, to jiný účinek. Věděli jste například, že

 • náramek z hematitu zlepšuje paměť a pomáhá odstranit špatné návyky?
 • nebesky modrý tyrkys můžete použít jako ochranný kámen a talisman?
 • pokud chcete zahnat stres a vnést do života více klidu, pomůže vám v tom ametyst?
 • lásku a krásu umí vyčarovat náramek z růženínu?
 • sílu a odvahu k naplnění cílů vám dodá jasně červený jaspis?
 • že peníze a lásku vám do života pomůže vnést světle zelený jadeit?
 • dokonalou vyrovnanost, mír a pohodu umí navodit jasně zelený avanturín?
 • před vším zlým a negativním vás dokonale ochrání průzračný křišťál?

Jak o náramek správně pečovat?

Pokud už si energetický náramek pořídíte, je dobré o něj pečovat, aby vám co nejdéle vydržel a stále krásně vypadal. Ale nebojte se, náramek je na údržbu nenáročný a bez nákladného servisu se obejde.

Při čištění náramku stačí oplach ve vlažné vodě, otřít hadříkem nebo nechat volně uschnout.

Každopádně pokud náramek nebudete zbytečně vystavovat riziku újmy například při náročné práci, sportovních aktivitách, koupání ve slané mořské vodě či chlorovaném bazénu, bude vám za to vděčný.

Určitou zátěž samozřejmě snese, ale nemá rád škrábance od tvrdých předmětů ani záměrné natahování gumičky či lanka, na kterém jsou kamínky navlečené. Pokud se gumička příliš namáhá, může vám po čase prasknout.

Buddhovy náramky – zajímavosti

Buddhovy náramky neboli korálky mala jsou tradičním buddhistickým doplňkem a po staletí se používají k meditaci a modlitbám. Tyto korálky se vyrábějí z přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen nebo dokonce semínka, a často se navlékají na šňůrku nebo provázek.

Často se používají v buddhistických rituálech a praxi a lze je považovat za symbol víry a oddanosti. Věděli jste ale, že o těchto speciálních náramcích ve skutečnosti existuje několik zajímavých faktů?

 • Buddhisté věří, že korálky mohou sloužit jako připomínka duchovní cesty člověka. Počítáním korálků si člověk může připomínat své cíle a cestu k osvícení.
 • Korálky lze také použít k počítání manter. Buddhisté často recitují mantry jako součást své meditační praxe a korálky mohou sloužit ke sledování toho, kolikrát byla mantra opakována.
 • Významný je také tvar korálků. Kruhový tvar korálků prý představuje koloběh života a smrti, zatímco uzel mezi jednotlivými korálky symbolizuje pomíjivost.
 • Buddhisté věří, že nošení Buddhova náramku může přinést štěstí a ochranu. Náramek prý odvádí negativní energii a přináší do života nositele pozitivní energii.
 • Nejčastějším materiálem používaným k výrobě Buddhových náramků je dřevo, ale mohou být vyrobeny také z kamene, kosti nebo dokonce ze semínek.

Ať už se náramky nosí z duchovních důvodů, nebo jen pro jejich estetický vzhled, tyto náramky mají dlouhou historii a jsou důležitou součástí mnoha buddhistických praktik. Nošení Buddhova náramku vám může být právě tou připomínkou, kterou potřebujete k tomu, abyste zůstali soustředění na své duchovní cestě!

Buddhovy náramky ve světě

Kromě duchovní hodnoty se tyto náramky často používají jako módní doplněk. Lze je sehnat v různých barvách a stylech a lze je nosit k jakémukoli oblečení. Pro mnoho lidí jsou tyto náramky způsobem, jak projevit svou oddanost buddhistické víře a uctít Buddhovo učení.

Buddhovy náramky najdete v buddhistických chrámech a obchodech po celém světě. Jsou k dostání také online, díky čemuž jsou dostupné lidem bez ohledu na to, kde žijí. Bez ohledu na to, kde se nacházíte, je možné najít náramek, který vám pomůže na vaší duchovní cestě.

Tyto náramky jsou připomínkou Buddhova učení a již po staletí se používají k tomu, aby svému nositeli přinesly mír a klid. Ať už hledáte způsob, jak se spojit se svou duchovní stránkou, nebo jen chcete projevit svou oddanost buddhistické víře, Buddhovy náramky jsou krásným a smysluplným způsobem, jak toho dosáhnout.