Krůtí maso se žampiony

Kruti maso na zampionech

Krůtí maso se žampiony je vynikající kombinací lehkého a šťavnatého krůtího masa s lahodnou a aromatickou přísadou žampionů. Tato harmonická kombinace nabízí výraznou chuťovou paletu, která potěší milovníky masitých jídel. Krůtí maso se žampiony je oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají lehkou, ale přesto lahodnou alternativu k jiným masovým pokrmům.

Krůtí maso se žampiony je podobně jako kuře plněné žampiony jídlo, které spojuje šťavnaté a zdravé krůtí maso s výraznou chutí a vůní žampionů. Krůtí maso je považováno za lehčí alternativu k hovězímu nebo vepřovému masu, a žampiony dodávají tomuto jídlu svou specifickou chuťovou vrstvu. Tato kombinace je vhodná pro ty, kteří chtějí užít si chutný a zdravý pokrm.

Hlavní složkou krůtího masa se žampiony je samozřejmě krůtí maso. Krůta je známá pro svou lehkost a zdravější profil oproti jiným druhům masa. Krůtí maso je šťavnaté, bohaté na bílkoviny a chudé na tuky. Při správné úpravě si uchovává svou křehkost a jemnou chuť. Krůtí maso se poté kombinuje s žampiony, které mu dodávají aromatickou a svěží příchuť.

Kruti maso na zampionech
Krůtí maso na žampionech můžete podávat s libovolnými přílohami.

Ingredience

 • 250 g žampionů
 • 600 g krůtích prsou
 • 1 cibule
 • 3 lžíce oleje
 • 2 lžíce másla
 • 3 lžíce hladké mouky
 • 100 ml bílého vína
 • Svazek bylinek (tymián, petrželová nať, oregano)
 • 1 stroužek česneku
 • 200 g sladké smetany
 • Sůl, pepř, citronová šťáva

Postup přípravy

 1. Umyté a osušené krůtí maso pokrájíme asi na 50gramové kousky, osolíme, opepříme, potřeme roztlačeným česnekem a necháme asi hodinu postát. Na oleji zpěníme pokrájenou cibuli, přidáme připravené maso a ze všech stran osmažíme do zlatova.
 2. Přidáme máslo, očištěné žampiony nakrájené na plátky a spolu ještě opražíme. Poprášíme moukou, podlijeme trochou vody, vínem, přidáme bylinky a dusíme, až je maso se žampiony měkké.
 3. Ve smetaně rozšleháme zbylou mouku, přes síto přilijeme do šťávy a za stálého míchání povaříme. Ochutíme citronovou šťávou, podle potřeby osolíme a opepříme.
 4. Podáváme s rýží a zeleninou.

Žampiony jsou další důležitou složkou krůtího masa se žampiony. Tyto houby mají bohatou a výraznou chuť, která se skvěle doplňuje s lehkostí krůtího masa. Žampiony se často orestují nebo osmaží, aby se uvolnily jejich aromatické látky a získaly svůj charakteristický chuťový profil. Tato kombinace krůtího masa a žampionů tvoří harmonii chutí, která potěší chuťové buňky a zanechá v ústech příjemný dojem.

Kromě krůtího masa a žampionů lze do tohoto jídla přidat další přísady podle osobních preferencí. Často se používají cibule, česnek, bylinky, smetana nebo vývar, které přidávají další vrstvu chutí a textur. Tyto přísady se kombinují se smaženým krůtím masem a žampiony, čímž vzniká bohatý a vyvážený pokrm. Krůtí maso se žampiony je tak výbornou volbou pro ty, kteří si přejí vychutnat si jemné a chutné masové jídlo s výraznými a harmonickými chutěmi.

Krůtí maso se žampiony představuje harmonickou kombinaci lehkosti krůtího masa a výrazné chuti žampionů. Tento pokrm nabízí bohatou chuťovou paletu, která potěší milovníky masitých jídel. Krůtí maso je lehké a zdravější alternativou k jiným druhům masa, zatímco žampiony přinášejí do jídla svou výraznou chuťovou vrstvu. Krůtí maso se žampiony je skvělou volbou pro ty, kteří hledají jemné a chutné masové jídlo s lehkou a přesto vydatnou kombinací chutí.