Maďarský guláš

Maďarský guláš je jedním z nejznámějších maďarských pokrmů, který je charakteristický svou bohatou a kořeněnou chutí. Tento slavný gulašový pokrm spojuje kousky beraního, hovězího a vepřového masa s cibulí, paprikou, brambory a kořením jako je majoránka. Maďarský guláš je výtečnou volbou pro ty, kteří si přejí ochutnat autentické maďarské kulinářské umění plné hlubokých a bohatých chutí.

Maďarský guláš je tradičním pokrmem, který se stal ikonou maďarské kuchyně. Tento masový pokrm je založen na kombinaci různých druhů masa, cibule, papriky, brambor a koření. Kousky beraního, hovězího a vepřového masa jsou duseny spolu s aromatickou cibulí, která dodává guláši bohatou a nasládlou chuť. Paprika přidává guláši výraznou barvu a pikantní kořeněnou příchuť. Brambory pak zajišťují sytou konzistenci a další vrstvu chutí.

Beraní, hovězí a vepřové maso jsou klíčovými složkami maďarského guláše. Beraní maso přináší do pokrmu svou specifickou chuť, která je plná intenzity a bohatosti. Hovězí maso přidává guláši svalovou texturu a hlubokou chuť. Vepřové maso pak dodává pokrmu další vrstvu chutí a plnosti. Tyto kombinované druhy masa tvoří základ guláše a společně s cibulí vytvářejí harmonickou kombinaci.

Cibule a paprika jsou další důležité ingredience, které tvoří charakter guláše. Cibule se dusí spolu s masem a vytváří bohatou a nasládlou základnu. Paprika, která je neodmyslitelnou součástí maďarské kuchyně, dodává guláši pikantní a kořeněnou příchuť, která mu dodává charakteristickou maďarskou chuťovou identitu. Spolu vytvářejí nezaměnitelnou kombinaci chutí, která je symbolem maďarské kulinářské tradice.

TIP: Vyzkoušet můžete také odlehčenou verzi v podobě fitness guláše.

Guláš můžete podávat s knedlíkem.

Ingredience

  • 250 g beraního
  • 250 g hovězího a 250 g vepřového masa
  • 80 g másla
  • 80 g cibule
  • Na hrot nože paprika
  • Sůl, kmín, majoránka
  • 150 g brambor
  • 20 g mouky

Postup přípravy

  1. Tento guláš připravujeme z třech druhů masa: z beraního, hovězího, a vepřového. Když každý druh masa vyžaduje při dušení různý čas, musíme ho připravit takto: beraní maso nakrájíme na kostky, osolíme a dáme do připraveného hrnce (kastrolu) nadrobno nakrájená, na másle do růžova usmaženou cibulku a papriku, trochu zalejeme vřelou vodou anebo polévkou a dusíme 20 minut.
  2. Potom k němu přidáme na kostky nakrájené, osolené, okořeněné hovězí maso, trochu kmínu, majoránky a spolu dusíme asi ¾ hodiny.
  3. Po této době přidáme na kostky nakrájené vepřové maso, syrové, oloupané brambory a všechno dusíme ještě ½ hodiny.
  4. Při dušení podlijeme maso vodou, aby se nepřipálilo. Když je všechno měkké, guláš zaprášíme moukou, podusíme, rozředíme polévkou, povaříme a potom i s omáčkou dáme na mísu.
  5. Když je beraní maso z mladého kusu anebo dost odležené, můžeme ho dusit současně s hovězím masem.

Brambory jsou tradiční součástí maďarského guláše a dodávají mu sytou konzistenci a další vrstvu chutí. Brambory se často krájí na menší kousky a dusí se spolu s masem a cibulí. Při vaření se rozpadají a zahušťují guláš, což vytváří plnou a nasycující texturu. Majoránka, další důležité koření, přidává guláši výraznou bylinkovou a aromatickou vůni, která zvyšuje jeho komplexitu.

Maďarský guláš je ikonickým pokrmem maďarské kuchyně, který spojuje kousky beraního, hovězího a vepřového masa s cibulí, paprikou, brambory a kořením jako je majoránka. Tento gulášový pokrm nabízí bohatou a kořeněnou chuť, která je symbolem maďarské kulinářské tradice.

Maďarský guláš je výtečnou volbou pro ty, kteří si přejí ochutnat autentické maďarské kulinářské umění plné hlubokých a bohatých chutí. S každým soustem se ponoříte do světa maďarské kuchyně a objevujete, proč je guláš tolik oblíbený po celém světě.