4 tipy na neutrální dárky

Pokud jde o dárky, možnosti jsou neomezené. Ať už někdo hledá dokonalý dárek pro přítele nebo člena rodiny, nebo chce někoho překvapit něčím výjimečným, existuje spousta skvělých možností. Jak vybrat správný dárek pro správnou osobu?

Když člověk vybírá dárek pro své blízké, je to většinou snadné. Ví, co má daný člověk rád a co mu udělá radost. Horší je, pokud chce někdo obdarovat své spolupracovníky, zaměstnance, či obchodní partnery, se kterými nemá tak blízký vztah.

Dárkem je chce nejen potěšit, nýbrž zároveň poděkovat za spolupráci nebo za to, že měli v práci celý rok trpělivost a snahu. Zpravidla a hodně často to nakonec vyřeší láhev kvalitního vína nebo jiná odměna v podobném duchu.

Následující článek přináší pár tipů na relativně neutrální dárky, které sice nejsou nijak převratné, ovšem potěšíte snad každého obdarovaného, bez ohledu na pohlaví či věk.

Dárce by neměl zapomenout k dárku pořídit také pěkný obal, krabičku, taštičku, látkový sáček či jinou dárkovou úpravu, aby bylo předání skutečně efektní.

Kvalitní přírodní kosmetika

Není třeba vymýšlet nic složitého. Spousta obchodů nabízí speciální edice svých produktů a sady připravených balíčků s hezky zabalenou kosmetikou všeho druhu v různých cenových relacích a také pro různé věkové skupiny.

Pokud někdo chce jen nějakou maličkost, kterou chce někoho potěšit, nemusí kupovat hned celou sadu. Můžete se pohlédnout třeba jen po kvalitním krému na ruce, voňavém sprchovém gelu nebo klidně i „obyčejném“, avšak kvalitním mýdle v atraktivním hávu.

V poslední době například stoupá obliba i přírodních tuhých mýdel vyrobených z těch nejkvalitnějších surovin, které jsou šetrné k organismu i přírodě. Někteří výrobci si se složením i balením svých produktů opravdu vyhrají.

Balí je do plechových krabiček, které jsou navíc opravdu originálně vyzdobené. Design i složení mýdla se mění i podle ročního období, takže třeba před Vánocemi není problém koupit luxusní mýdlo s vůní borovice, skořice či pečených perníčků navíc v dokonalém vánočním kabátě.

Čaje v dárkovém balení

Balení lahodného čaje potěší nejen čajomily, a určitě i ty, kteří jinak více holdují kávě. Obzvláště v zimě je představa kouřícího šálku s voňavým čajem neuvěřitelně lákavá.

V tomto případě jsou na mysli zejména kvalitní čaje sypané. Jako šikovný dárek zafunguje i pěkná kolekce s čaji porcovanými.

Pokud chce mít člověk jistotu, že pořídí opravdu kvalitní čaj, ne nějakou jeho napodobeninu, může se zkusit poohlédnout třeba po osvědčené značce Basilur.

Basilur je čistý cejlonský čaj prémiové kvality zabalený do neotřelého designu. Čaje Basilur tak nejen výtečně chutnají, zároveň i krásně vypadají.

A proč právě Basilur? Protože tato značka je zárukou, že čaj byl zpracován a balen ve stejné zemi kde se pěstuje. Je tak zachována jeho čerstvost a kvalita, což se okamžitě pozná, když se tento čaj připraví. Za zmínku stojí i to, že čaje Basilur jsou baleny a odesílány téměř okamžitě po sklizni (během pár dnů po jeho otrhání).

Příjemné je, že lze vybírat z velkého množství čajů černých, zelených i polofermentovaných (oolongů), z čajů s příchutěmi i naprosto čistých, z čajů bylinkových či ovocných.

Pro tuto značku se už tak stalo nepsaným pravidlem, že každý rok přináší na trh své čaje lákavě balené do kovových krabiček s nádherně vyvedenými vánočními motivy. Jako dárek je proto takový čaj v krabičce naprosto perfektní.

Něco na zub

Dobrý jídlem a pitím snad nelze nikoho urazit. Natož nějakou lahodnou delikatesou. Výbornou čokoládu, domácí sušenky nebo jinou specialitu v originálním dárkovém balení lze dát komukoli, pokud  to tedy zrovna není vyhlášený diabetik.

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí má dnes již alergii na lepek, je už dnes bez problému k dostání i překvapivě dobré a chutné bezlepkové pečivo, jako např. bezlepkové perníčky nebo bezlepkové máslové sušenky.

Svíčky

Voňavé svíčky si spousta lidí kupuje sama, aby si zútulnila interiér a prohřála se skrze tmavý večer.

Hodně populární jsou nyní velké svíčky, a to nejen výškou, nýbrž hlavně objemem. Neobvyklé už nejsou ani svíčky se dvěma či třemi knoty, díky kterým pak svíčka lépe hoří a vůně se tak rovnoměrněji uvolňuje do prostoru.

A pozor. Svíčky se nemusí kupovat jen ženám. Jelikož i výrobci svíček myslí rovněž na pánské zastoupení společnosti, dají se dokonce sehnat opravdu luxusní svíčky s decentními vůněmi, které zaujmou právě muže.

Kdo hledá spíše netradiční svíčky v zajímavém balení, může zkusit stylové svíčky značky DW home.

Jsou vyráběny i v méně tradičních typech vůní a jejich kombinacích, jako např. teakové dřevo, myrha, oceán, pačuli, bergamot, citrón atd. Jsou baleny ve skle a zakryty vrškem, takže když se zrovna nepoužívají, lze je mít přikryté a na vosk se nebude prášit. Hořet vydrží i přes 30 hodin.

S dárky to není vždy jednoduché. Pokud se však člověk řídí heslem, že dárek bude vybírat s cílem, aby udělal obdarovanému radost, tak snad nemůže šlápnout vedle.