4 tipy na neutrální dárky

Tak nějak nám ten rok utekl a je to tu zase. Advent. Doba vánočních večírků a firemních akcí, ale i čas shánění těch nejlepších dárků pro naši rodinu či právě pro kolegy v práci.

Když vybíráme dárek pro naše blízké, je to většinou snadné, protože víme, co má daný člověk rád a čím mu uděláme radost. Horší je, pokud chcete obdarovat své spolupracovníky, zaměstnance, či obchodní partnery, se kterými nemáte tak blízký vztah.

Vánočním dárkem je chcete nejen potěšit, ale zároveň jim poděkovat za spolupráci nebo za to, že s vámi měli v práci celý rok trpělivost. Zpravidla a hodně často to nakonec vyřeší láhev kvalitního vína nebo jiná odměna v podobném duchu.

Přinášíme vám pár tipů na relativně neutrální vánoční dárky, které sice nejsou nijak převratné, ale potěšíte s nimi snad každého obdarovaného, bez ohledu na pohlaví či věk. A nezapomeňte k dárku pořídit také pěkný obal, krabičku, taštičku, látkový sáček či jinou dárkovou úpravu, aby bylo předání skutečně efektní.

Kvalitní přírodní kosmetika

Nemusíte vymýšlet nic složitého. Spousta obchodů nabízí před svátky speciální vánoční edice svých produktů a sady připravených vánočních balíčků s hezky zabalenou kosmetikou všeho druhu v různých cenových relacích a také pro různé věkové skupiny.

Pokud hledáte jen nějakou maličkost, kterou chcete někoho potěšit, nemusíte kupovat hned celou sadu, ale můžete se pohlédnout třeba jen po kvalitním krému na ruce, voňavém sprchovém gelu nebo klidně i „obyčejném“, ale kvalitním mýdle v atraktivním vánočním hávu.

V poslední době například stoupá obliba i přírodních tuhých mýdel vyrobených z těch nejkvalitnějších surovin, které jsou šetrné k organismu i přírodě. Někteří výrobci, jako např. The Scottish Fine Soap nebo Somerset Toiletry si se složením i  balením svých produktů opravdu vyhrají.

Balí je do plechových krabiček, které jsou navíc opravdu originálně vyzdobené. Design i složení mýdla se mění i podle ročního období, takže před Vánoci není problém koupit luxusní mýdlo s vůní borovice, skořice či pečených perníčků navíc v dokonalém vánočním kabátě.

Čaje v dárkovém balení

Balení lahodného čaje potěší nejen čajomily, ale určitě i ty, kteří jinak více holdují kávě. Obzvláště v zimě je představa kouřícího šálku s voňavým čajem neuvěřitelně lákavá.

Když už jsme u čajů, máme v tomto případě na mysli zejména kvalitní čaje sypané, ale jako šikovný dárek zafunguje i pěkná kolekce s čaji porcovanými.

Pokud chcete mít jistotu, že pořídíte opravdu kvalitní čaj, ne nějakou jeho napodobeninu, zkuste se poohlédnout třeba po osvědčené značce Basilur.

Basilur rovná se čistý cejlonský čaj prémiové kvality zabalený do neotřelého designu. Čaje Basilur tak nejen výtečně chutnají, ale zároveň i krásně vypadají.

A proč právě Basilur? Protože tato značka je zárukou, že čaj byl zpracován a balen ve stejné zemi kde se pěstuje. Je tak zachována jeho čerstvost a kvalita, což okamžitě poznáte, když si tento čaj připravíte. Za zmínku stojí i to, že čaje Basilur jsou baleny a odesílány téměř okamžitě po sklizni (během pár dnů po jeho otrhání).

Příjemné pro vás bude, že můžete vybírat z velkého množství čajů černých, zelených i polofermentovaných (oolongů), z čajů s příchutěmi i naprosto čistých, z čajů bylinkových či ovocných.

Pro tuto značku se už tak stalo nepsaným pravidlem, že každý rok přináší na trh své čaje lákavě balené do kovových krabiček s nádherně vyvedenými vánočními motivy. Jako dárek je proto takový čaj v krabičce naprosto perfektní.

Něco na zub

Dobrý jídlem a pitím snad nelze nikoho urazit. Natož nějakou lahodnou delikatesou. Výbornou čokoládu, domácí sušenky nebo jinou specialitu v originálním dárkovém balení můžete dát komukoli, pokud  to tedy zrovna není vyhlášený diabetik.

Vzhledem k tomu, že mnoho z nás má dnes již alergii na lepek, je už dnes bez problému k dostání i překvapivě dobré a chutné bezlepkové vánoční pečivo, jako např. bezlepkové perníčky nebo bezlepkové máslové sušenky.

Začala vás honit mlsná a to jste s vybíráním dárků teprve začali? Nevadí, dejte si bez výčitek čtvereček pravé hořké čokolády (nebo klidně i dva). Neboť kvalitní čokoláda v rozumné míře je pro tělo velice prospěšná.

Svíčky? Klidně…

Voňavé svíčky k zimě i Vánocům prostě patří. Spousta z nás si je kupuje sama, aby si zútulnila interiér a prohřála se skrze tmavý zimní večer.

Hodně populární jsou nyní velké svíčky a to nejen výškou, ale hlavně objemem. Neobvyklé už nejsou ani svíčky se dvěma či třemi knoty, díky kterým pak svíčka lépe hoří a vůně se tak rovnoměrněji uvolňuje do prostoru.

A pozor. Svíčky nemusíte kupovat jen ženám. Jelikož i výrobci svíček myslí rovněž na pánské zastoupení naši společnosti, dají se dokonce sehnat opravdu luxusní svíčky s decentními vůněmi, které zaujmou právě muže.

Hledáte spíše netradiční svíčky v zajímavém balení? Zkuste se kouknout na náš osvědčený tip – stylové svíčky značky DW home.

Jsou vyráběny i v méně tradičních typech vůní a jejich kombinacích, jako např. teakové dřevo, myrha, oceán, pačuli, bergamot, citrón atd. Jsou baleny ve skle a zakryty vrškem, takže když je zrovna nepoužíváte, můžete je mít přikryté a nebude se vám na vosk prášit.  A hořet vydrží i přes 30 hodin.

S dárky to není vždy jednoduché, ale pokud se řídíte heslem, že dárek budete vybírat s cílem, aby udělal obdarovanému radost, případně vybereme pro jistotu opravdu něco vcelku neutrálního, jako jsou právě čaje, svíčky, kosmetika či nějaká ta dobrá delikatesa, tak snad nemůžeme šlápnout vedle.

A jaké vánoční dárky volíte pro své kolegy v práci či spolupracovníky vy? Máte nějaké osvědčené tipy, o které se s námi rádi podělíte?