Levné dárky – pro muže, ženy, děti, kolegy

Velká část populace se v období svátečních nákupů cítí v tísni. Shánění dárků s omezeným rozpočtem může být náročné. Člověk však nemusí utratit spoustu peněz, aby udělal dojem a pro cenově dostupný dobrý nápad nemusí chodit daleko. V tom článku najdete inspirace pro dárky – pro každého!

Jak najít levné dárky pro muže, malý dárek pro přítelkyni, kamarády, rodinu nebo něco pro batolata? Většina obdarovaných se shodne na tom, že nejde o utrácení peněz. Stačí, aby se cítili pochopeni. I maličkosti promlouvají k jejich jedinečným zájmům a dokazují, že člověk věnoval pozornost věcem, které je baví.

Proč si nevzpomenout na dnes již kultovní filmový snímek Než jsem Tě poznala, kdy mladá sympatická ošetřovatelka Louise vypráví svému handicapovanému svěřenci Willovi o tom, jak v dětství milovala žlutočerné pruhované punčochy a posteskne si, jak již nikde nejsou k sehnání. Když pak na oslavě svých narozenin od Willa rozbalí přesně takové punčochy, skáče radostí do stropu.

A přesně o tom celé dárkování je. Přičemž k takovým účelům může posloužit i snadný nákup z Wish nebo z Velkého Košíku a iFantazie. Důležité je zaměřit se na to, co blízká osoba říká, o čem se ráda baví, co jí dělá radost, jaké má záliby a koníčky, o čem sní a co ráda nemá. Pozorně naslouchat může být náročné, ovšem z podobných hovorů lze snadno přijít k odpovědi na otázku, po čem kdo touží.

Pokud se člověk rozhodne namísto obcházení obchodů pro nakupování na internetu, je dobré nenechat se zlákat nízkými cenami a ověřit si, zda jsou dané e-shopy opravdu spolehlivé. V poslední době se množí podvodné e-shopy typu Rivalenti cz, na kterých se rozhodně nevyplatí nakupovat.

TIP: Podívejte se také na to, jak udělat dekorace ze zavařovacích sklenic!

Levné dárky k Vánocům

Levné, ovšem promyšlené nápady na vánoční dárky se hledají těžko. Jak potěšit každého, včetně mediálních závisláků, knihomolů, cestovatelů, gurmánů i rodičů chlupáčů?

Každý rok s blížícími se Vánoci mnohé šokuje, jak tyto svátky mohou být drahé. A také kolik lidí vlastně člověk musí obdarovat. Seznam přátel a příbuzných bývá dlouhý, že člověk skoro začíná přemýšlet, jestli by neměl záměrně omezit svůj okruh lidí, aby snížil náklady na vánoční dárky.

Tipy na levné vánoční dárky

Darovaná maličkost však vůbec nemusí být drahá. Cení se především nápad a důvtip, jakým se člověk trefí do vkusu obdarovávaného. Častokrát to může být opravdu drobnost, která však dokáže vyvolat obrovskou radost. Levné dárky k Vánocům může poskytnout například čínský e-shop Shein, který disponuje zbožím s příznivou cenou.

Obzvláště pro milovníky módy lze na e-shopu CZ Shein ulovit dárek, který jistě potěší.

Tipy na levné vánoční dárky oplývají jednoduchostí a mnohdy i vítanou praktičností. Některé z nich mohou potěšit každou generaci.

 • Smysluplný zarámovaný plakát

Většina lidí kolem dvacítky má doma alespoň jednu holou zeď. Často je to proto, že plakáty z vysoké školy nepřežily stěhování, nebo proto, že bezrámový, loupající se plakát Transformers se k dospělému životnímu stylu příliš nehodí.

Holá zeď dává skvělou příležitost k úžasnému dárku. Vždy potěší mapa světa, aby si přátelé mohli naplánovat společné světové dobrodružství. Amazon e-shop splní v tomto ohledu i ta nejtajnější přání. Plakáty pro milovníky sci-fi a fantasy nabízí například Fantasy obchod.

 • Kuchyňské náčiní

Někdy nejsou nejlepšími nápady na dárky věci, které lidé chtějí, nýbrž ty, které potřebují. Pokud přítel nebo kolega hodně vaří a stále používá stejné levné nádobí, které si koupil na vysoké škole, možná opravdu ocení kvalitní kuchyňské náčiní s dlouhou životností.

Při výběru vhodné kuchyňské výbavy je záhodno zvážit i takové pomůcky, které obdarovávaní nemají, nebo takové, které používají každý den. Příkladem může být otvírák na konzervy, škrabka na brambory, efektní vývrtka nebo třeba kvalitní nůž na pečivo.

I nekuchaři používají prkénka na krájení pizzy, krájení zeleniny a další věci, takže mít kvalitní prkénko může mít velký význam. Navíc jeho hodnota stoupne, je-li darované s vyrytým jménem nebo osobním vzkazem.

 • Vonné svíčky

Existují dva druhy lidí: ti, kteří mají rádi vonné svíčky, a ti, kteří si ještě neuvědomili, že mají rádi vonné svíčky. Vonné svíčky jsou skvělým dárkem hned z několika důvodů. Zaprvé jsou cenově dostupné. Zadruhé, vonnou svíčku lze sehnat na míru; pokud přítel miluje určitou vůni, například dýně nebo skořice, nebo dokonce pokud má jen rád vůně podzimu, existuje svíčka prakticky pro všechno.

 • Stolní rostlina

Stolní rostliny mohou poskytnout estetickou přitažlivost a přispět k duševnímu zdraví. Oblíbená aloe vera je vizuálně nečekaná, praktická pro hojení kuchyňských popálenin nebo spálenin od slunce a potřebuje zalévání pouze dvakrát měsíčně.

 • Personalizované vánoční ozdoby

Nikdo neočekává, že od Ježíška obdrží vánoční ozdoby, ty ovšem mohou přinést radost po celá desetiletí. Existují vánoční ozdoby prakticky na všechno, od Harryho Pottera přes kolibříky až po personalizované ozdoby pro domácí mazlíčky. Tematicky lze vyzdobit i darovaný adventní věnec.

Ostatně, nemusí jít jen o personalizované vánoční ozdoby – sklenice na víno s nápisem pro kamarádku je skvělým příkladem dárku, který je osobní, a bude dělat radost po celý rok.

 • Zahradní nářadí

Zahradnické náčiní je ideálním dárkem pro majitele domu nebo chaty. I když nemají zahradničení jako koníček (zatím), nářadí pro práci na zahradě je nezbytné. Například sada zahradnických nůžek za rozumnou cenu může kamarádce pomoci udržet stromy a keře zdravé a zabránit pozdějšímu nákladnému odstranění větví.

Do dárkové tašky se vejde i drobný dárek, jako je lopatka nebo nůž na zeminu nebo něco pro zasmání. Může se také koupit věšák na klíče kovový, který zajistí větší pořádek a zároveň může sloužit i jako dekorace.

Nemusí jít vždy o plakát nebo samolepicí tapetu. Vkusná decentní dekorace na zeď poslouží stejně, ne-li lépe.

Levné dárky pro muže

Není žádným tajemstvím, že nakupování dárků pro muže je náročné. Muži často neříkají přímo, co chtějí nebo potřebují jako dárek, což vede k velké nejistotě, co vlastně muž chce. Nápadů však existuje mnoho, od chladicích boxů na zakázku, přes nejnovější typ bezdrátových sluchátek až po sadu gravírovaných karaf.

 • Předplatné streamovací služby

Pokud dívka (potažmo kdokoliv) často streamuje pořady se svým přítelem, členem rodiny nebo jinou milovanou osobou, může zvážit, zda jim nepořídit předplatné služby, kterou nemají. Ať se jedná o Netflix nebo HBO, případně jiné streamování. Předplatné obdarovaného jistě potěší, stejně jako fakt, že nemusí řešit, zda například nezvyšuje Netflix platby.

Pro milovníky komiksových postav a filmů produkovaných Marvel Entertainment je ideálním dárkem předplatné Disney+.

 • Vlastní seznam skladeb + předplatné hudby

Hudba vyvolává silné vzpomínky nebo pocity, avšak jak lidé stárnou a jsou zaneprázdnění, mají tendenci poslouchat stále dokola těch samých pár interpretů. Dobrým nápadem je vytvoření playlistu plného písní, které jsou pro muže důležité a které reprezentují vzájemný vztah či přátelství. Aby byl seznam stále svěží, lze do něj také přimíchat několik skladeb od nových interpretů, které by se muži mohly líbit.

A ještě lépe je dát muži předplatné hudební streamovací služby, jako je Spotify nebo Amazon Music Unlimited, a připravit jim vlastní playlist, který na ně bude čekat, až se poprvé do aplikace přihlásí.

Pro robustní kombo dárků lze k předplatnému hudby darovat i permanentku do místního fitka. Mužské srdce za to bude padat k nohám.

 • Předplatné her

Pokud je muž vášnivým hráčem počítačových her, proč mu nedopřát předplatné Xbox Game Pass nebo Nintendo Switch Online.

 • Komiksy

Komiksy vyžadují menší duševní úsilí než čtení, ovšem větší zapojení mozku než sledování televize. Pokud se někdo komiksům hodně věnuje, mohlo by jej příjemně překvapit měsíční předplatné Marvel Unlimited.

 • Dárkový poukaz do knihkupectví

Knihy jsou ošemetné dárky; obdarovaný nemusí chtít investovat hodiny času do knihy, která jej nezaujala, takže se z ní snadno stane jen zarážka na dveřích. Z tohoto důvodu je ideálním dárkem pro náruživé čtenáře dárkový voucher do místního knihkupectví, kde si čtenář sám vybere literaturu dle svého vkusu.

 • Desková společenská hra

Stolní hry jsou snadným a zábavným způsobem, jak se spojit s rodinou nebo přáteli a posílit vzájemné vztahy. Nelze se splést se základními hrami z dětství, jako je Člověče, nezlob se, Monopoly, Activity, Kamionem po Evropě, nebo Jenga. Vědomostní hry nijak nezaostávají a udělají hodně radosti.

Součástí her mohou být vtipné úkoly na oslavu narozenin, tudíž s dobrou hrou člověk získá a kvalitně strávený čas se svými blízkými.

 • Stavebnice

Muži nejsou komplikovaní a častokrát jim největší radost udělá jednoduchý a jen zdánlivě banální dárek. Mezi dárky, s nimiž nelze šlápnout vedle, patří stavebnice Lego, Merkur, nejrůznější hlavolamy typu Ježek v kleci nebo Rubikova kostka a samozřejmě puzzle.

Oblíbený playlist je zejména při sportování obzvláště důležitý.

Levné dárky do 100 Kč

Dárky takzvaně od srdce jsou milé a často na nich záleží nejvíc. Dokonale to vystihuje následující příběh:

Jeden z nejkrásnějších dárků, které jsem kdy dostala od někoho, kdo neměl vůbec žádné peníze, bylo krásné, dokonale zralé mango čerstvě utržené ze stromu, zabalené do stránky včerejších novin. Je to vždy, vždy o myšlence na druhého.

Mnohdy se může jednat o dárek vytvořený ručně, přičemž člověk nemusí být rovnou akademický malíř nebo přeborník v patchworku. Dárkem od srdce může být i vlastnoručně upečená bublanina.

 • Personalizovaný hrnek

Každý má doma až příliš mnoho hrnků. To je většinou pravda, ovšem pokud někdo používá každý den stejné nevýrazné hrnky, pravděpodobně ještě nemá svůj oblíbený hrnek. Personalizovaný hrnek s fotografií a popiskem (třeba interní vtip) bývá častým dárkem, a nejedná se o dárek „do počtu“.

 • Startovací sada na překapávanou kávu

Znalci kávy milují kávu pour-over, protože je sice pomalá, ovšem je to nejzákladnější a nejčistší způsob přípravy šálku kávy. Pokud přítel miluje kávu a ještě nepřešel na náročnější domácí metody, startovací sada na přípravu kávy pour-over jej zaručeně potěší.

Sadu na přípravu kávy lze vzít s sebou i na cesty do přírody a vychutnat si voňavý šálek za ranního kuropění s výhledem do lesů.

 • Kvalitní barmanské potřeby

S přípravou dobré kávy úzce souvisí i příprava lahodných drinků. Dát svému rezidentnímu barmanovi nóbl ingredience na míchání koktejlů, jako je nerezový koktejlový muddler na mojito a efektní formy na led na whisky, přinesou potěšení všem.

 • Čokoláda

Luxusní a efektně zdobený box kvalitní čokolády od renomované belgické nebo švýcarské čokoládovny nikdy nikoho neurazí. Právě naopak. Čokoláda je celosvětově považována za jeden z top dárků vůbec.

 • Láhev dobrého vína

Toto je ideální dárek pro někoho, koho člověk příliš nezná a má na výběr jeho dárku asi dvě minuty. Na světě existuje zhruba bilion vinařství, takže šance, že člověk koupí něco, co obdarovávaný ještě nikdy neochutnal, je vysoká. Dobré Prosecco může být ideálním způsobem, jak se naladit na sváteční atmosféru.

 • Kvalitní olivový olej

I ten, kdo má slabý chuťový smysl, pozná, když je jídlo připraveno na kvalitním olivovém oleji. Proto pro toho, kdo vaří, je láhev pěkného olivového oleje skvělým způsobem, jak potvrdit jeho koníček a zároveň výrazně obohatit chuť jeho pokrmů.

 • Sušenky

Cookies jsou dárkem, který se s největší pravděpodobností spotřebuje hned na místě. Plechovkou sušenek člověk nikdy nic nezkazí.

 • Cestovní pálivá omáčka

Kdo si na všechno dává pálivou omáčku a je nešťastný, když jsou jeho oblíbená dochucovadla nedostupná, ten ocení praktické cestovní balení svých oblíbených omáček. Lahvičky s pálivou omáčkou v cestovní velikosti jsou ideální pro blázna, který miluje koření. Cestovní balení různých omáček a koření představuje vzácnou kombinaci vtipu a praktičnosti.

O dobrou kávu nemusí být nouze ani v jednodušších podmínkách. Sada na přípravu kávy je ideálním dárkem pro každou příležitost.

Levné dárky pro děti

Každý rodič hledá cenově dostupné poklady, které nabízejí nekonečnou zábavu, vzdělávací hodnotu a nápaditou hru, aniž by to bylo na úkor kvality. Od poutavých deskových her, přes levný stolní fotbal až po interaktivní hračky, které podněcují kreativitu – tyto levné dárky nabízejí skvělý poměr ceny a kvality.

Dárky, které spojují zábavu s učením, jsou vždy hitem mezi dětmi i rodiči. Levné dárky pro děti zahrnují vzdělávací hračky, knihy a hlavolamy, které stimulují mladou mysl a podporují zvídavost. Díky cenově výhodným možnostem se učení stane radostným dobrodružstvím a pomůže dětem rozvíjet důležité dovednosti a zároveň se skvěle bavit. Skvělým dárkem, který může posloužit pro kreslení i psaní, je magnetická tabule.

Od stavebnic, které zlepšují schopnost řešit problémy, po vědecké sady, které inspirují začínající vědce, tento typ dárků představuje dokonalou rovnováhu mezi zábavou a vzděláváním. Pro úschovu deskových her i hraček se vyplatí pořídit úložný regál na hračky.

Komu záleží na pohybovém zdraví svých dětí, těm dá přednost hrám stavěným především na sportu a pohybu, jako je Twister, švihadlo, fotbalový míč nebo badmintonová souprava. Tím však levné dárky pro děti nekončí. Stále populárnější jsou i dárky dětem, určené však pro domácí mazlíčky.

 • Hračky pro psy a kočky

U levných plastových hraček se vyplatí být opatrní, protože je lze snadno zničit a kousky spolknout. Místo toho je lepší darovat hračky na bázi provazů, protože psi si s nimi mohou hrát na přetahovanou se svými majiteli nebo je bezpečně okusovat.

Co se týče koček, zdá se, že na trhu je větší výběr hraček pro kočky než pro psy. To znamená, že svému kočičímu kamarádovi lze koupit něco osobnějšího. Myšky na setrvačník, ptáčky na pružině, prolézačky, apod.

 • Svítící psí obojek

S chladnými zkracujícími se dny bude stále více majitelů psů venčit své psy za soumraku nebo později. Aby páníček i štěně byli venku v bezpečí, neuškodí mazlíčkovi v noci dopřát trochu větší viditelnost pomocí svítícího obojku.

Dřevěné kostky jsou evergreenem mezi hračkami.

Levné dárky do 50 Kč

Levné dárky do 50 Kč jsou často považovány takzvaně za dárky do počtu. Případně jimi lidé obhajují akce typu „tajný Santa“, kdy jsou pracovníci ve společném zaměstnání „nuceni“ obdarovat své kolegy. Pro tyto účely není potřeba zacházet s fantazií příliš daleko. I tak by ovšem dárky neměly být ochuzeny o nápaditost.

 • Ponožky

Ponožky se vymanily z dřívější pověsti „nejhoršího vánočního dárku“. Dnešní ponožky jsou teplé, chlupaté a roztomilé; radost blízkým udělají ponožky s jejich oblíbeným roztomilým zvířátkem.

 • Koupelové oleje

Koupelové oleje jsou prostě… příjemné. Vypadají hezky, voní hezky a díky nim je koupání příjemné a nádherné. Pomoci s výběrem dokáží dny Marianne 2023, kde lze nakoupit nejen kosmetiku za výhodné ceny.

 • Sada pro zimní péči o pleť

Sada zimní péče o pleť, která se skládá z balzámu na rty, krému na ruce, oleje na pokožku, hydratačního krému na obličej a/nebo krému na holení je neutrálním dárkem, který potěší.

 • Pánská sada pro osobní péči

Po listopadové akci Movember muž pravděpodobně vypadá trochu extra zanedbaně. Proč mu o Vánocích neposlat laskavý a nenápadný vzkaz pěknou sadou pro osobní péči? Pomůcky na holení mohou rozklíčovat svízelnou otázku dospívajících chlapců, kdy se začít holit tam dole.

Levné dárky pro kolegy

Levné dárky pro kolegy nemusejí být ohraničeny částkou 50 Kč. Lze přidat pár peněz a přichystat opravdu hřejivý dárek, a to doslova.

 • Čepice, šála nebo palčáky

Někdy je nejlepším dárkem ten, o kterém si obdarovaný ani neuvědomil, že ho potřebuje. Pokud se někdo často třese zimou, příjemný zimní doplněk přijde vhod. Pěkná čepice, šála nebo pár rukavic může udělat zimu mnohem snesitelnější.

 • Umělecká taška

Nosit si vlastní opakovaně použitelnou tašku do obchodu s potravinami se stalo trvalým trendem. Proto nápaditá tote bag představuje dokonalou kombinaci osobního a praktického.

Díky nepřebernému množství stylů a barev se může tote bag stát skvělým módním doplňkem.

 • Cestovní polštář

Každý, kdo často cestuje, si cení hodnoty výrobků, které mu pomáhají cestovat v pohodlí. Pohodlný cestovní polštář je nezbytnou výbavou každého dobrodruha.

 • Bižuterie

Ne všechny šperky musejí být drahé. Drobné šperky – jako jsou náramky, prsteny a náhrdelníky – mohou být vyrobeny z kvalitních materiálů a stále se vejdou do několika desítek korun. Bižuterie vypadá zábavně a efektně a je bez nákladů.

 • Kožená peněženka

Chlapi jsou tvrdohlaví a věci mají tendenci vyměňovat, až když se jim rozpadnou v rukou. Proto lze zvážit, zda muži nepořídit pěknou koženou peněženku. Ta jeho stará je pravděpodobně v troskách.

 • Kožený opasek

Pěkný nový kožený pásek ocení téměř každý. Kvalitní kožený opasek, který vydrží léta.