Tipy na vánoční dárky – pro manžela, maminku, kamarádku i miminko

Znají to všechny – do Vánoc času dost, jenže s adventem čas zmizí a ženy nevědí, kam dřív skočit. Mít tak sílu mezi cukrovím, prací, staráním se o rodinu a úklidem vymýšlet dárky.

Mamince by se nejvíc líbilo, kdyby ji rodina vzala na víkend do lázní, jenže u stromečku by stejně řekla, že to nemůže přijmout, protože je to až moc. Lázně se budou hodit k nějakému životnímu jubileu. Co tedy pod stromeček? Pěsticí péče dodá maminčině pokožce pružnost a potřebnou vlhkost, což zralá či suchá pleť ocení.

I tak by se dalo k Vánocům přistupovat. Nápadité dárky vyžadují všímavost a pozornost. Leckdy stačí málo vymyslet dárek, na který se nezapomíná. Ten radostný pocit z rozzářených očí vydrží navěky.

Něco pro nejlepší přítelkyni

Nejlepší přítelkyni má žena ráda jako svoji vlastní. Svěřuje se jí s každou maličkostí. K Vánocům tedy musí dostat něco výjimečného. Kurz vázání kytic, pobyt ve spa a wellness, kašmírový svetr či hedvábný šátek, dárek pro nejlepší kamarádku jistě nebude oříškem.

Něco pro nejmenší

Nejmenší nejvíc ocení vánoční dobroty a světýlka na stromku. Praktické dárky v podobě nových oblečků a dudlíků jsou rozumnějším nápadem, než kojence zahrnout hračkami, kterým ještě nerozumí.

Něco pro sestru

Pokud jde o dárky, sourozenci bývají nejpraktičtější. Pro sestry každého věku se hodí vstupenky na koncert oblíbeného umělce anebo kosmetická relaxační péče. Anebo obojí. Teď jen doufat, aby sestry od sebe pod stromečkem nenašly to samé.

Něco pro tatínka i pro manžela

Klidně lze mužům věnovat další ponožky, vodu po holení a jiné praktické vánoční dárky. Sice se budou tvářit dotčeně, avšak nakonec oboje ocení. Proč je nepotěšit ještě něčím extra. Adrenalinové dárky jsou velmi populární a žádané. Seskok padákem, úvod do potápění, kurz přežití v přírodě nebo jízda v tanku. Každý chlap bude nadšen.

Něco pro známé

Neutrální dárky takzvaně ze slušnosti jsou většinou dárky, které neurazí ani nenadchnou. Proč si nedat záležet a v průběhu roku si nezapisovat nahlas vyslovená přání a tužby? Knížka oblíbeného autora, vytoužený kus oblečení, vstupenka na milovaný muzikál nebo kurz vaření, pokud je správně darován, může pod stromečkem vykouzlit zázraky.

A na závěr něco pro sebe

Udělat radost sám sobě? No proč ne. Od toho Vánoce jsou. Vhodným dárkem tak můžou být například investiční mince, o které je ale potřeba se vhodně starat.