Kam do Evropy se vydat s dětmi – tipy, zkušenosti

Na prodloužené víkendy do zahraničí se stále častěji vydávají i rodiče a prarodiče. Na výběr je řada míst, které potěší i ty nejmenší cestovatele.

A kam s dětmi vyrazit? Není jednoduché vybrat aktivity, které by děti nepřestaly po chvíli bavit. Naštěstí existují místa, která zábavně rozvíjí dětskou kreativitu i fantazii. Kde je učení hrou? Jak vést děti k rozvíjení kreativity na cestách?

Malým podmořským vědcem v Berlíně

Jak se žije v podmořském světě, odhalí děti v berlínském Aquadomu, největším světovém akváriu, kde žije na 5000 podmořských tvorů.

Děti si mohou sáhnout na živého kraba, podívat se, jak vypadá žralok, chobotnice, medúza, mořský koník a další tvorové, kteří se objevují i na seznamu ohrožených druhů. V Aquadomu ani déšť nepřekvapí, protože celý prostor je krytý.

Na chvíli horolezcem v berlínském MountMitte

Děti potěší i trocha adrenalinu. Lanové centrum MountMitte v Berlíně je navržené pro odrostlejší děti i dospělé. Překročit své limity mohou na 90 překážkách různých úrovní.

S odborníky se návštěvníci účastní jednoho z šesti kurzů, které nesou název slavných hor. Dá se tak vydat na Matterhorn nebo na Kilimandžáro. Jedinou podmínkou pro lezení je, aby návštěvníci byli starší sedmi let a dosahovali výšky 130 cm.

Historie hrou v tajemném vídeňském labyrintu

Jestliže je rodina ve Vídni jen na skok a nemá čas trávit celý den v zábavním parku, může své ratolesti zabavit v bludišti v Schönbrunnu, ve kterém se bavila samotná císařská rodina. Kromě hledání cesty ven, narazí návštěvníci i na dvanáct znamení zvěrokruhu.

Nedaleko bludiště leží labyrint se šplhacími tyčemi, hádankami a vodními chrliči. Děti se mohou rozptýlit hned na čtrnácti herních stanicích, a to od jednoduché úrovně po složitou.

Za žraloky i opicemi do Vídně

Haus des Meeres je domovem až 100 000 zvířat. Nechybí tady piraně, mušle, krabi či korály, jednomu z největších rakouských akvárií dominují žraloci a mořské želvy, které si volně plavou v nádrži o objemu 300 000 litrů.

V sekci terarijních zvířat lze spatřit krokodýly, jedovaté hady a ještěry. V pavilonu tropů nad hlavou volně létají ptáci a kolem nepozorovaně procházejí opice.

Po stopách Vinnetoua do Drážďan

Kdo by nemiloval legendárního Vinnetoua a jeho věrného přítele Old Shatterhanda? Stojí za to vydat se do Drážďan, do Muzea Karla Maye, které spatřilo světlo světa už v roce 1928 a dnes se chlubí vzácnými indiánskými sbírkami, literárními poklady, suvenýry z cest i osobními předměty samotného autora.

Disneyland v Paříži

Disneyland je zábavní park, který se nachází asi 32 km východně od Paříže. Nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro děti i dospělé, včetně jízd na horských dráhách, setkání s oblíbenými postavami Disney, divadelních představení a mnoho dalšího.

Řím pro rodiče a starší děti

Řím je historické město plné památek, které mohou být pro děti velmi zajímavé. Kromě slavného Kolosea mohou děti navštívit také antické římské lázně a divadlo, Vatikán a další památky.

Legoland v Dánsku

Legoland je zábavní park, který je zaměřen na stavebnice Lego. Nachází se v Billundu v Dánsku a nabízí mnoho různých atrakcí a aktivit pro děti, včetně horských dráh, vodních atrakcí a různých her.

Národní park Plitvická jezera v Chorvatsku

Národní park Plitvická jezera je známý svými krásnými jezery, vodopády a přírodou. Je to skvělé místo pro rodinný výlet s dětmi, kde mohou procházet přírodou a sledovat zvířata.

Salzkammergut v Rakousku

Salzkammergut neboli Solná komora je krásná oblast s mnoha jezery a horami, která nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu, jako jsou například vodní sporty, turistika, cyklistika, nebo jízda na koni.

Barcelona ve Španělsku

Barcelona je živé město, které nabízí mnoho aktivit pro děti i dospělé. Rodina může navštívit například slavnou katedrálu Sagrada Familia, Park Güell, akvárium nebo pláže v blízkosti města.