Kaštanová roláda

Kastanova rolada

Kaštanová roláda je lahodným a nadýchaným dezertem, který přináší sladkou pochoutku s bohatou vůní a chutí kaštanů. Tato tradiční pochoutka je oblíbená zejména v podzimních měsících, kdy jsou kaštany hojně k dispozici. V článku se dozvíte více o kaštanové roládě, jejím přípravném procesu a způsobech, jak ji můžete připravit s vlastními variacemi a přídavkem oblíbených ingrediencí.

Podzim je obdobím bohatým na sezónní plody, které nám nabízejí nekonečné možnosti při přípravě lahodných dezertů. Jedním z nejoblíbenějších a tradičních pochoutek podzimu je kaštanová roláda. Tato sladká dobrota láká svou jemnou a nadýchanou strukturou, která se perfektně snoubí s výraznou chutí kaštanů.

Příprava kaštanové rolády je skvělým způsobem, jak využít sezónní plody a přinést do svého dezertu unikátní chuťový zážitek. Pokud máte rádi sladkosti a chcete vyzkoušet něco nového, kaštanová roláda je dokonalou volbou, kterou můžete připravit pro sebe i své blízké.

Kaštanová roláda je charakteristická svou lehkostí a jemností. Základem této pochoutky je příprava křehkého a vzdušného korpusu, který je poté plněn sladkou kaštanovou náplní. Náplň se často připravuje z měkkých a uvařených kaštanů, které se smíchají s máslem, cukrem a vanilkou.

Tato kombinace vytváří krémovou a bohatou chuť, která se skvěle snoubí s křupavým korpusovým plátem. Kaštanová roláda může být obohacena o různé přísady, jako je třeba čokoláda, rum nebo koření, aby se zvýraznila její chuťová paleta.

Nejenže je kaštanová roláda lahodnou pochoutkou, ale také je esteticky přitažlivá díky své krásné a lákavé prezentaci. Takže pokud máte rádi kaštany a sladké dezerty, neváhejte a vyzkoušejte si kaštanovou roládu sami doma.

Kaštanovou roládu můžete posypat cukrem.

Ingredience na kaštanovou roládu

 • 500 g vařených kaštanů
 • 80 g másla
 • 100 g moučkového cukru
 • 1 balíček vanilínového cukru
 • 100 ml mléka
 • 2 lžíce rumu
 • čokoláda na ozdobu

Krém

 • 100 g čokolády
 • 100 g moučkového cukru
 • 100 g másla

Postup na kaštanovou roládu

 1. K uvařeným přetlačeným kaštanům přidáme máslo, moučkový a vanilínový cukr, vychladlé mléko, rum a všechno spolu zamícháme.
 2. Těsto necháme chvíli odpočinout. Připravíme si krém. Do rozpuštěné a vychladlé čokolády přidáme moučkový cukr, máslo a dobře vymícháme.
 3. Těsto rozetřeme na rozložený alobal, natřeme naň krém a opatrně zavineme.
 4. Vrch rolády ozdobíme zbylým krémem a nastrouhanou čokoládou. Roládu vložíme do lednice ztuhnout.

Před podáváním můžete kaštanovou roládu ozdobit šlehačkou, čokoládovou polevou nebo nastrouhanými kaštany. Ať už si ji dopřáváte jako sladkou pochoutku po jídle nebo jako výjimečný dezert pro speciální příležitost, kaštanová roláda zaručeně potěší vaše chuťové buňky a přinese pocit spokojenosti.

Kaštanová roláda je skvělým způsobem, jak si užít sezónní suroviny a vytvořit lahodný dezert plný jemné chuti kaštanů. Buďte kreativní a zkuste si přidat své oblíbené přísady a variace, abyste vytvořili unikátní kaštanovou roládu, která vás nadchne i vaše blízké. Takže se pusťte do kuchyně a nechte se unést vůní a chutí této výjimečné sladkosti!