Dětské tiramisu – nejlepší recept

Tiramisu

Tiramisu je klasický italský dezert, který se tradičně připravuje z kávy, alkoholu a sýru mascarpone. Ačkoli tradiční recept na Tiramisu tyto ingredience obsahuje, není důvod, proč byste si nemohli vychutnat lahodnou chuť tohoto dezertu bez kávy a alkoholu.

Typická italská pochoutka bývá v kuchyni náročným kumštem. Tentokrát tomu tak ale nebude – bez alkoholu, kávy a bez námahy – tak přesně to je dětské Tiramisu od týmu Verge.cz. Zde je recept na lahodné Tiramisu, které neobsahuje alkohol ani kávu, a přesto je plné chuti.

Dětské tiramisu

Tiramisu vhodné pro děti se připravuje z piškotů, smetanového sýra, cukru, smetany a kakaového prášku. Piškot se nakrájí na malé kostičky, které se pak navrství do skleněné misky. Smetanový sýr se smíchá s cukrem a smetanou a rozetře se na kostky dortu. Nakonec se posype kakaovým práškem. Výsledkem je lahodný krémový dezert.

Ingredience

 • 1/2 balení cukrářských piškotů
 • 1/4 šálku bílého cukru
 • 1 šálek husté smetany
 • 1/2 šálku sýru mascarpone
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 1 lžíce kakaového prášku
 • 1/2 šálku teplé vody

Postup

 1. Ve velké míse smíchejte hustou smetanu, sýr mascarpone a vanilkový extrakt. Šlehejte elektrickým mixérem, dokud nebude hmota lehká a nadýchaná.
 2. V samostatné míse smíchejte bílý cukr a teplou vodu, dokud se cukr nerozpustí.
 3. Každý piškot ponořte do cukrové vody a obalte z obou stran. Dejte piškoty na dno 20centimetrové čtvercové formy.
 4. Rozetřete na ně polovinu smetanové směsi.
 5. Zopakujte s další vrstvou piškotů a zbývající smetanovou směsí.
 6. Povrch posypeme kakaovým práškem.
 7. Uložte do chladničky alespoň na 4 hodiny nebo přes noc.
 8. Podávejte vychlazené.
Dětské Tiramisu vypadá jako klasické, ale neobsahuje kávu a alkohol.

Pokud hledáte lahodný dezert, který jistě potěší celou rodinu, pak nehledejte nic jiného než tuto verzi Tiramisu vhodnou pro děti. Díky bohaté krémové chuti a jednoduché přípravě je to skvělý způsob, jak si vychutnat lahodnou chuť Tiramisu bez přítomnosti alkoholu nebo kávy. Krém s vanilkovým nádechem a sladkost piškotů vytvářejí lahodný a jednoduchý dezert.