31 inspirativních textů na vánoční přání

Rozhodli jste se letos vrátit k tradici a poslat přátelům klasické vánoční přání nebo papírovou pohlednici? Tak teď už jen stačí vepsat srdečnou textaci. Pokud se vám ale nechce trápit šedé buňky mozkové vymýšlením originálního textu, můžete se inspirovat námi vybranými texty na vánoční přání, které můžete použít i na pohlednice nebo klidně i do SMS. Přidali jsme také pár nápadů na přání do nového roku.

Příjemné prožití a pohodovou atmosféru svátků vánočních, bohatého Ježíška, veselou sklenku na Silvestra a šťastné vstoupení do nového roku přeje.

Přečtěte si také 5 důvodů, proč sáhnout po papírovém přání.

***

Přejeme Vám vše, co se špatně balí, to jest klid, pohodu a zdraví! Hezké prožití večera splněných přání, svátků vánočních a vše nejlepší v novém roce přeje…

***

Ať Štědrý den je opravdu štědrý, ze srdce přeje…

***

Přejeme Vám hezké sváteční dny a úspěšný rok 2020.

***

Příjemné prožití vánočních svátků a v roce 2020 pevné zdraví, štěstí, lásku a řadu správných rozhodnutí na cestě ke splněným snům přeje…

***

Krásné prožití vánočních svátků, šťastný nový rok, hodně zdraví, štěstí a osobních i pracovních úspěchů Vám přeje…

***

Klidné svátky vánoční a šťastný nový rok, srdečně vám přejeme,

k dokonalosti jen krok.

***

Přejeme Vám ze srdce, hezké šťastné Vánoce. Pohodu a klid,

tak jak to má být!

***

Hvězda vánoční na cestě z půlnoční ať jasně vám svítí

a máte šťastné žití.

***

Oslavte Vánoce skutečně parádně a v novém roce mějte se bezvadně.

PF 2020

***

Vánoce se blíží, tak se s blízkými radujte, ať vás nic netíží, do nového roku vstupujte s čistou hlavou

a nohou pravou.

***

Ať atmosféra, kterou mají Vánoce, drží od vás dál všechny nemoce a taky smůlu, neúspěch a zlost, ať všeho krásného máte vždy dost.

Krásné svátky.

***

Srandičky

Ucpěte komíny, nepusťte Santu, použij cement anebo maltu. Otevři okno, nasaď si kulíšek, dárky vám přinese jedině Ježíšek.

***

Nezapomeňte, že se Ježíšek narodil ve chlévě. A tak se vykašlete na vánoční úklid. Prostě zkrátka a dobře, aby se Ježíšek u vás cítil jako doma!

***

Na Vánoce není sníh, už to není jako dřív. Nečekejte Ježíška, na saních se ani nehne, radši k peci si zalehne. Raděj si dá zedva rumy, než na saních by sedřel gumy. Následujte Ježíška, on ví, co se sluší, nalijte rum do bříška a zacpěte uši.

Veselé Vánoce!

***

Hezké svátky vánoční, denně chodím na noční. Začal jsem teď pracovat, musím dluhy zkracovat. Je to vlivem ryze celoroční krize. Peníze mi došly, sobi hladem pošli. Úvěr už mi nedají, chlupatý mě hledají, bohužel jsou v právu, prodával jsem trávu. Mám teď v lese pelíšek. Váš zkrachovalý Ježíšek PS: Moji milí přátelé,

přeji Vám Vánoce veselé!

***

Někteří peníze mají, jiní zase holé zadky, bez rozdílu já všem přeji

veselé a hezké svátky!

***

Pro zamilované

Dala jsem ti pod stromeček ten nejkrásnější dáreček… Je to moje srdce, nikoho jiného už totiž nechce!

Šťastné a veselé.

***

Koukni se pod stromeček – je tam jeden dáreček, co je ode mě,

měj se kouzelně.

***

Vánoce jsou skvělé, to se nechat musí, posílám ti celé dvě vánoční pusy.

Šťastné a veselé!

***

Do nového roku Ti posílám tolik pusinek, kolik je ve Tvém šampaňském bublinek. Dobře je spočítej, ať každý ví,

kolikrát Tě budu líbat dalších 365 dní.

Rýmované básničky

Kapr už je na talíři, sváteční pohoda se šíří, kolem všichni blízcí jsou, Ježíšek má dneska show! Přejeme vám, přátelé,

Vánoce šťastné a veselé.

***

Cukroví voní, zvoneček zvoní, stromeček svítí, sníh venku se třpytí. Vánoce přišly k nám, já pohodu posílám. Až přijde Ježíšek, dejte mu oříšek, dejte mu cukroví, dárky Vám napoví. Že Vás má někdo rád, bude tak hezky hřát.

Spokojené Vánoce.

***

Vánočku na stole, mandličky na ní, přejeme splnění všech tajných přání. Ať zlaté prasátko pod stromkem běhá,

na tvářích stále smích a v srdci něha.

***

V jedné rybí zátoce kapři slaví Vánoce, stromek mají z vodních řas, tam co je ta velká hráz. Pod stromkem jsou balíčky pro kapry a kapřičky, mají dárky, aby ne jako v každé rodině. Kapr dá své kapřici z nových šupin čepici, kapřice má pro tátu lesklou rybí kravatu a kapříkům na ploutvičky dají teplé rukavičky. Všichni kolem stromečku radují se z dárečku.

Nádherné Vánoce.

Business

Přejeme Vám klidné a spokojené Vánoce, dobrý start do nového roku a v roce 2020 se budeme těšit na další spolupráci s Vámi.

***

Vážení zákazníci, děkujeme Vám za projevenou přízeň v uplynulém roce a těšíme se na další spolupráci.

Hezké a klidné svátky a vše dobré do nového roku 2020 Vám přeje…

Přání k novému roku

Do nového roku ti přeji: 12 měsíců bez nemocí, 53 týdnů optimismu, 8760 hodin splněných přání, 525 600 minut pohody a 31 536 00 vteřin lásky!

***

Ať všechny starosti se zruší, ať zavládne klid a pokoj v duši. Co bolelo, ať se zhojí, co těšilo, ať se zdvojí. Aby byly v novém roku,

jen slzy štěstí v každém oku.

***

Špunty už létají, za oknem sníh, všichni se radují, všude jen smích. Pijme a skotačme, dobře se mějme,

nový rok za dveřmi, štěstí si přejme.

***

V novém roce přeju všem, ať je šťastný každý den. Ať je pořád na inkaso, elektriku, plyn, za školu ať nechodí vaše dcera, syn. Ať nemáte žádné krize, nedej bože hlad, ať můžete v celém novém roce klidně spát.

Proč se posílají o Vánocích přání?

Tradice posílání přáníček v době Vánoc je oblíbená již po staletí. Je to krásný způsob, jak navázat kontakt s blízkými, šířit radost a přání a oslavit skutečný význam svátků.

Vánoční přání slouží především jako prostředek komunikace a spojení. V době, kdy naše životy ovládají technologie, dodává obdržení fyzického přání poštou osobní přístup, který nelze napodobit digitálními prostředky. Znamená to, že někdo věnoval čas výběru přání, napsal upřímný vzkaz a poslal ho s láskou a péčí. Je to nenápadná připomínka toho, že nejsme sami, že na nás ostatní pamatují a váží si nás, i když jsou třeba daleko.

Vánoční přáníčka mají navíc moc rozzářit někomu den. Už pouhé otevření obálky a nalezení krásného přáníčka zdobeného svátečními obrázky a hřejivými pocity může každému vykouzlit úsměv na tváři. Okamžitě navodí sváteční náladu a naplní srdce radostí a vděčností. Připomíná nám lásku a laskavost, které na světě existují i v těžkých dobách.

Kromě toho nám vánoční přání umožňují vyjádřit vděčnost a uznání. Nabízejí příležitost poděkovat přátelům, členům rodiny a kolegům za jejich podporu v průběhu celého roku. Ať už prostřednictvím ručně psaného vzkazu nebo předtištěného poselství, vánoční přání nám umožňuje ocenit význam těchto osob v našem životě. Je to příležitost vyjádřit vděčnost za jejich přítomnost, lásku a přátelství a dát jim najevo, že si jich vážíme a ceníme si jich.

Vánoční pohlednice navíc slouží jako most mezi minulostí a přítomností. Často dostáváme přání od lidí, se kterými jsme třeba už dlouho nebyli v kontaktu. Stávají se nostalgickou připomínkou společných vzpomínek, oživují staré vazby a vnášejí do svátečního období pocit tepla. Vánoční pohlednice mohou být také způsobem, jak informovat vzdálené přátele a členy rodiny o našem životě a sdílet důležité milníky, což zajišťuje, že pouto zůstává silné bez ohledu na fyzickou vzdálenost.

Vánoční přání navíc nabízejí příležitost šířit dobrou vůli a laskavost. Když píšeme vzkazy plné míru, lásky a radosti, připomínáme si skutečného ducha Vánoc. Tuto tradici můžeme využít nejen ke spojení s těmi, které známe, ale také k oslovení ostatních, kteří mohou být osamělí nebo v nouzi. Můžeme posílat přání do domovů důchodců, nemocnic a těm, kteří slouží v armádě, a vnést tak světlo do jejich životů v období, které může být obzvláště náročné.

A konečně, posílání vánočních pohlednic slouží jako vizuální reprezentace tradice a kultury. Různé kultury a regiony mají své jedinečné zvyky, pokud jde o vánoční přání. Od náboženských symbolů a betlémů až po zimní krajiny a Santa Clause – tyto pohlednice odrážejí rozmanité způsoby, jakými lidé slaví svátky. Ukazují bohatou tapiserii tradic a víry, díky nimž je toto roční období tak výjimečné. Kromě toho může být přijímání přáníček z různých částí světa vzdělávacím zážitkem, protože nabízí pohled na zvyky a tradice jiných kultur.

Závěrem lze říci, že posílání vánočních pohlednic je více než jen tradice; je to vyjádření lásky, spojení a dobré vůle. Umožňuje nám oslovit naše blízké, vnést do jejich života radost a teplo a oslavit pravou podstatu svátků. Ve světě, který je stále více digitální a rychlý, nám tradice posílání přáníček připomíná, že je důležité věnovat čas kontaktu s druhými, šířit laskavost a navazovat smysluplné vztahy. Proto o letošních Vánocích vezměte do ruky pero, vyberte krásné přání a pošlete lásku a přání těm, kteří mají ve vašem životě zvláštní místo.