25 + 2 inspirativní texty na přání k narozeninám

Chcete potěšit oslavence z řad kamarádů či příbuzných stylovým papírovým přáním k narozeninám a teď přemýšlíte, co moudrého do něj napsat, aby to nebylo stokrát omílané klišé? Protože ne každý z nás na počkání vysype z rukávu vtipnou básničku s originálním obsahem, vybrali jsme pro vás 27 nápaditých textů všeho druhu, které Vám vymýšlení usnadní.

Papírová přání jsou nesmrtelnou klasikou. Obdarovaného často potěší víc než “neosobní” SMS či gratulace na sociální síti. Navíc dnes máme na výběr skutečně snad ze všech možných druhů a grafických provedení. Každý si najde, to své. Podívejte se na 5 důvodů, proč sáhnout po papírovém přání.

Proč byste měli darovat domácí přání k narozeninám!

Existuje mnoho důvodů, proč je DIY přání dobrý nápad pro narozeniny, svátky a dokonce i pozvánky:

  • Obdarovaný se bude cítit oceněný. Udělali jste si čas a vytvořili něco jen pro něj! Komu by se to nelíbilo?
  • Přáníčka vyrobená svépomocí jsou levnější. Narozeninové přání můžete vyrobit doma z materiálů, které už pravděpodobně máte po ruce. Pěkná přáníčka zakoupená v obchodě mohou stát 80 – 200 korun za kus. Pokud slavíte narozeniny často, může se to pěkně prodražit!
  • Máte větší tvůrčí kontrolu. Jak dlouho trvá, než v obchodě najdete to správné přání? Příliš dlouho. Najdete přání, která vypadají dobře, ale říkají špatné věci, a jiná přání, která mají správný sentiment, ale opravdu nejsou ve vašem stylu. Pokud si vyrobíte vlastní přání, můžete získat přesně to, co chcete!
  • Můžete využít další řemeslné potřeby. Narozeninová přáníčka nevyžadují mnoho materiálu. Můžete použít stuhy a zbytky papíru, malinký kousek třpytek, který zůstal v nádobě, a tu jednu akvarelovou barvu, kterou vaše děti nikdy nepoužijí.

Pokud jste ještě nikdy nevyráběli vlastní přání, možná si říkáte „nejsem zručný“ nebo „nemám razítka ani jeden z těch vystřihovacích strojků“, tak věřte, že každý si může vyrobit vlastní přání!

Jak napsat narozeninové přání

Ačkoli někteří lidé nemají problém vzít do ruky pero a napsat osobní vzkaz, jiní s tím mohou mít potíže.

Najít inspiraci k napsání něčeho víc než jen „Všechno nejlepší k narozeninám“ může být opravdu těžké, ale použití méně obecného vzkazu udělá každé blahopřání mnohem výjimečnějším.

Chcete-li napsat dokonalé narozeninové přání, připravili jsme pro vás seznam narozeninových přání, díky nimž bude vaše přání pro úžasnou osobu, které ho posíláte, smysluplnější a nezapomenutelnější.

Nejlepším způsobem, jak vytvořit ta nejvřelejší přání, je však promíchat věci a přidat osobní nádech. Zkuste vyzdvihnout milou vzpomínku nebo interní vtip jen mezi vámi dvěma. Koneckonců je to ideální příležitost připomenout někomu výjimečnému, jak moc si vážíte vašeho vztahu s ním!

Stručná přání

K narozeninám Ti přeji štěstí v životě, život ve zdraví, zdraví v pořádku, pořádek v hlavě a hlavu v oblacích!

Připíjím na Tvou rakev. Nechť je zhotovena ze stoletého dubu, který já zítra zasadím. Krásné narozeniny!

Všechno štěstí světa, peněz jak želez, abys žil(a) dlouhá léta a láska byla „nerez“ Ti přeje…

Možná si myslíš, že jsi výjimečný(á), když máš narozeniny. Ale to není pravda, ty jsi totiž výjimečný(á) pořád! Všechno nejlepší!

Rýmovaná a vtipná přání k narozeninám

Dobré ráno, oslavenče,
vyskoč šupem z postele, hoď na sebe ňáký hadry, před domem máš přátele. Složili jsme včera slib,

že s tebou budem celý den pít,

abys věděl, co je to žít
a  jako ty  oblíbený být.

Než sfoukneš na dortu svíčky, slov pár smotám do kytičky, štěstí a zdraví, občas líná chvíle, kdy člověk povolí si knoflík u košile, radost, lásku, úspěch a vlídné pousmání,

tak krásné narozky, pusa, konec blahopřání.

Ať je krásný svět, ve kterém žiješ, pevné zdraví máš a nektar štěstí piješ.

Vše nejlepší k narozeninám.

Rok po roce léta běží, zastavíš je ale stěží.
Nedělej si z toho nic, že je Ti zas o rok víc.
Hodně štěstí, hodně zdraví, když je co, tak ať se slaví.
Hodně jídla, hodně peněz, kde je práce tak tam nelez.
Láska ať tě provází, ve štěstí i v nesnázi.
Krásné narozeniny!

Život ti připsal o rok víc,
já slovem psaným chci ti říct:
Žij podle svého, pevné měj zdraví,
oslav to tak, jak správně se slaví,
jak nejlíp umíš, tak dívej se na svět,
ještě tu budeš mnoho krásných let!

Přání k narozeninám pro ženy a maminky

Ženy s přibývajícími léty nestárnou. Jen se stávají moudřejšími, bystřejšími a elegantnějšími. Přeji ti ty nejkrásnější narozeniny!

Krásná, šarmantní, milá, chytrá, sebevědomá, vtipná a prostě nejlepší. To jsou slova popisující dnešní oslavenkyni. Přeji ti všechno nejlepší k narozeninám a užij si dnešní den naplno.

Milá maminko, vše nejlepší k narozeninám, tolik štěstí, co jen člověk může mít, hrozně moc rád(a) tě mám

a přeji Ti, abys mohla svůj život snít.

Přání k narozeninám pro muže

Říká se, že lidé zrají jako víno. Ať už je to pravda, nebo ne, ty jsi zase o rok starší a Merlotu zatím nesaháš ani po kotníky. Přeji ti krásné narozeniny.

Zapomeň na minulost, nezměníš ji. Zapomeň na budoucnost, nelze ji předvídat. Zapomeň na přítomnost a už se ksakru napij. Vše nejlepší k narozeninám.

Na každého jednou dojde a dnes došlo i na tebe. Máš narozeniny, chlape! A tak ti přeji k těm tvým dnešním narozeninám jen to nejlepší!

Blahopřeji, příteli, krásný to máš věk,
další rok je v p*deli, na stáří není lék.

Pro všechny nepuritány se smyslem pro černý humor

K tvým narozeninám mám pro tebe jednu radu. Směj se, dokud máš vlastní zuby. Hodně štěstí k narozeninám!

Na řece Nilu uprostřed toku, myje si slon prdel plných sto roků. A já Ti přeji, abys tak dlouho žil, jak dlouho si ten slon tu prdel myl.

Jen pár vrásek, kůže zvadlá, zkus se trochu pousmát! Vždyt už za pár let máš padla! Vše nej k Tvým narozeninám!

Přání ke kulatinám

Život to vzal zase zkrátka, už je tady padesátka/šedesátka. Budiž pravdou dávné rčení, stár že člověk nikdy není. Cíti-li se v duši mlád, žije si na světě rád.

Ať Tě život stále baví, vše nejlepší, hodně zdraví.

Ať ta tvoje padesátka/šedesátka jak hvězdička září, vždyť jsi teprv na půl cesty,

daleko je stáří.

Nemysli dnes na svůj věk (to by ses opravdu lek), mysli na to, že dnes slavíš, no tak koukej, ať se bavíš!

K životnímu jubileu gratulují…

Básničky k narozeninám pro teenagery

Ať narozky jsou takové,
jaké sis je vysnila,
hlavně hodně zábavy,
aby nuda nebyla!

Pro tebe mám mnoho přání:
dobré známky, klidné spaní,
super kluka/holku, zdraví pevné,
hodně dárků, žádné levné!

Dnes výjimečný je den,
kdy narodil ses ty,
tak obleč se a vyraz ven,
víš, že všechny cesty
za přáteli vedou?
Stát však zůstaň venku,
přátelé už jedou,
vezmou tě na sklenku!

Narozeninová přání pro zamilované

Dám ti modré z nebe, dám ti celý svět, chci totiž jen tebe, ty jsi má odpověď.

Vše nejlepší k narozeninám, lásko.

Jsi má jediná láska a to se nikdy nezmění, vše nejlepší k narozeninám,

moje věčné mámení.

Pokud jste si z těchto narozeninových formulací nakonec nic nevybrali a rozhodli jste se přece jen zkusit vnést do vašeho přáníčka svůj originální styl, gratulujeme. Po pravdě, upřímné přání k narozeninám napsané s láskou a vlastními slovy, i když třeba trochu kostrbatě, je nakonec stejně to nejlepší, co můžete svým blízkým dát.

Tipy pro vytváření narozeninových přáníček

Je to jednoduché: nejlepší blahopřání k narozeninám vycházejí ze srdce. Vyjadřují, co k dané osobě cítíte a co byste jí chtěli popřát. Nejtěžší je dostat to všechno na papír.

Kde byste tedy měli začít? Začněte tím, že se zamyslíte nad tím, co má daná osoba nejraději, jak jste vy dva propojeni a co si myslíte, že je pro váš vztah a danou příležitost nejvhodnější. Například přání k narozeninám pro blízkého přítele bude mnohem jiné než to, které pošlete svému novému spolupracovníkovi nebo šéfovi.

Dále se rozhodněte pro tón a styl narozeninového přání; to je důležité, protože to bude určovat, jak se bude daná osoba ve zprávě cítit. Chcete, aby vaše narozeninové přání bylo lehké a humorné, smysluplné a sentimentální, dojemné a inspirativní, nebo něco úplně jiného? Zjištění tónu vám pomůže najít to správné poselství, které chcete předat.

Poté se zamyslete nad tím, jak bude narozeninové poselství doručeno. Napíšete narozeninové přání na tradiční papírové přání? Pošlete textovou zprávu nebo e-mail? Nebo narozeninové poselství zveřejníte prostřednictvím příspěvku na sociálních sítích? Zvažte také, jaký vzkaz je již obsažen ve vámi vybraném narozeninovém přání (to nebude problém, pokud máte prázdné přání nebo vytváříte vlastní narozeninové přání).

Nakonec se ujistěte, že vaše narozeninové přání je osobní a obsahuje něco, co ukazuje váš vztah a zvláštní čas a péči, kterou jste věnovali vytvoření svého vzkazu.