Plavání kojenců – zkušenosti

Máte doma malé dítě a rádi byste Váš volný čas zpestřili nějakou příjemnou aktivitou? Patříte-li k maminkám pocházejících z Prahy, můžete Váš společný čas vyplnit aktivitami ve vodě. Plavání kojenců se může stát Vaší každotýdenní záležitostí a Vy i Vaše děťátko se budete cítit více než spokojeně.

Plavání kojenců je ideální pro děti od šesti měsíců do tří let. Děti i jejich rodiče baví plavání kojenců také proto, že lekce probíhají pomocí her, naučíte se říkánky i písničky, které můžete používat také při uspávání Vašich ratolestí.

Bližší kontakt a důvěru si s Vaším dítětem vybudujete pomocí mazlení a hlazení. Dítě si při plavání připadá velmi příjemně, neboť mu toto prostředí připomíná období, kdy bylo ještě u maminky v bříšku. Navíc při aktivitách spojených s plaváním dítě získává pocit, že se na své rodiče může kdykoliv spolehnout a důvěřovat mu.

Děti se při plavání naučí splývat na zádech i na bříšku, vdechovat do vody, skákat i se s úsměvem potápět. Plavání kojenců však nemá blahodárné účinky pouze na psychickou pohodu dítěte, ale může přispět také k podpoře psychomotorického vývoje. Plavání kojenců pomáhá také při rozvoji rovnováhy, koordinaci pohybů a orientačních schopností dítěte.

Ačkoliv vlastní dítě je pro matku často to nejdůležitější na světě, neměla byste zapomínat ani na sebe a své zdraví. Trápí-li Vás po porodu stále nějaké to kilo na víc, můžete na sobě zapracovat pomocí výživového programu metabolit balance. Se zdravou výživou se Vám podaří cítit se přitažlivě a svěží jako před porodem.