Léčivé zázvorové bonbóny – nejlepší recept

Léčivé zázvorové bonbóny

Pokud vás přepadlo nachlazení a chřipka, máme pro vás na domácí zázvorové bonbóny. Jejich příprava je jednoduchá a léčivé účinky pomohou od nachlazení.

Zázvorové bonbony jsou odvěkou stálicí, na kterou se mnozí spoléhají, když se cítí pod psa. Tyto lahodné a sladké pochoutky jsou nejen chutnou pochoutkou, ale díky obsahu zázvoru mohou mít i řadu léčivých účinků.

Léčivé zázvorové bonbóny

Pokud jde o bylinné léky, zázvor je silnou složkou. Tato rostlina pocházející z jihovýchodní Asie se již po staletí používá k léčbě různých onemocnění. Zázvor může být rychle účinným řešením řady problémů, od nevolnosti až po zmírnění zánětu. Jedním z nejchutnějších a nejjednodušších způsobů konzumace zázvoru pro léčebné účely jsou domácí zázvorové bonbony.

Má silné protizánětlivé účinky, které mohou zmírnit záněty a bolesti při onemocněních, jako je artritida, zažívací problémy, a dokonce i bolesti hlavy. A co víc, má antivirové a antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci v boji proti infekcím.

Nejlepší způsob, jak využít výhod zázvoru, je jíst ho syrový nebo ho pít v čaji. Pro ty, kterým se zdá chuť syrového zázvoru příliš nesnesitelná, mohou být domácí zázvorové bonbony to pravé. Tyto sladké pochoutky mají stejné účinky jako syrový zázvor, ale v chutnější formě.

Ingredience

 • 2 polévkové lžíce medu
 • 1 lžička čerstvě nastrouhaného zázvoru
 • 1 lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
 • 2 polévkové lžíce lehkého kukuřičného sirupu
 • 2 lžíce horké vody
 • 2 šálky bílého krystalového cukru
 • malá špetka kajenského pepře
Zázvor má protizánětlivé účinky a pomáhá proti bolesti hlavy.

Postup

 1. V malém hrnci zahřívejte med, nastrouhaný zázvor, citronovou šťávu, kukuřičný sirup a horkou vodu na středně nízké teplotě, dokud směs nepřijde do mírného varu.
 2. Jakmile se směs začne vařit, snižte teplotu na minimum a přidejte bílý cukr a kajenský pepř a míchejte, dokud se cukr nerozpustí a směs nezhoustne a nezesklovatí.
 3. Vymažte plech nebo pánev. Sirup nalijte na plech a nechte zcela vychladnout, dokud neztuhne.
 4. Jakmile směs ztuhne, rozlámejte ji na malé kousky a uložte do vzduchotěsné nádoby.

Když si tyto zázvorové bonbony vyrobíte doma, můžete si užívat blahodárných účinků zázvoru bez přidaných konzervačních látek nebo přísad, které se vyskytují v zázvorových bonbonech zakoupených v obchodě.

Vyzkoušejte recept na mrkvovou polévku se zázvorem, vývar z kosti, ze sladkých receptů banánové palačinky nebo banánové lívance.