Langoše – nejlepší recept

Langoše

Pokud dostanete chuť na langoše, už pro ně nemusíte běhat do stánku. Podle tohoto jednoduchého receptu si připravíte tuto výbornou pochoutku snadno a rychle přímo u vás doma.

Tato východoevropská specialita je podobná těstu na domácí pizzu, ale má plošší tvar a hustší strukturu. Langoš, doplněný kečupem, česnekem a sýrem, je chutná a sytá pochoutka. Zde je vše, co potřebujete vědět k přípravě tradičního kynutého langoše s kečupem, česnekem a sýrem.

Langoše

Langoš je pravděpodobně nejoblíbenější pouliční jídlo ve střední a východní Evropě, které se podává teplé a často se podává jako svačina na cestách. Zatímco tradiční langoš se jednoduše potírá česnekem a strouhaným sýrem, obvykle se podává s trochou kečupu, který mu dodává pikantní a sladkou chuť.

V dnešní době se tradiční kynuté langoše v Maďarsku a dalších středoevropských zemích stále připravují podle stejných klasických receptur. Podávají se však také s různými přílohami, včetně sladkých džemů, slaných mas a dokonce i domácí zmrzliny. Klasické langoše se mohou podávat s trochou kečupu, česneku a sýra.

Langoš se obvykle připravuje ve fritéze nebo na pánvi. Tím získají charakteristický křupavý povrch a křehký vnitřek. Tradičním způsobem, jak si vychutnat tuto chutnou svačinu, je konzumace langošů za tepla, ale skvělé jsou i za studena.

Klasické langoše podávejte s česnekem, kečupem a sýrem.

TIP: Kromě langošů můžete vyzkoušet i recepty na šneky z listového těsta, pizza šneky, zdravou pizzu nebo vegan pizzu.

Ingredience

 • 2 hrnky hladké mouky
 • 1/2 lžičky aktivního sušeného droždí
 • 1 lžička cukru
 • 3/4 šálku teplé vody
 • 1/2 lžičky soli
 • 1/4 šálku rostlinného oleje
 • na langoš: kečup, česnek a sýr
Jako náplň na langoše můžete použít i zeleninu nebo různé druhy sýrů.

Postup

 1. Ve velké míse prošlehejte mouku, droždí a cukr. Postupně přidávejte teplou vodu a neustále míchejte, dokud nevznikne vláčné těsto.
 2. Těsto hněťte 5-10 minut na lehce pomoučeném povrchu, dokud nebude hladké a pružné.
 3. Těsto vložte do vymazané mísy a přikryjte vlhkou utěrkou. Odstavte na teplé místo a nechte 1-2 hodiny kynout.
 4. Vykynuté těsto propracujte a vytvarujte do plochého kotouče. Pomocí válečku rozválejte disk na 30centimetrový kruh.
 5. Rozehřejte pánev na středním plameni a pokapejte ji lžící oleje. Na pánev položte kolečko langoše a smažte 3-4 minuty, v polovině ho obraťte.
 6. Po osmažení langoš přendejte na papírovou utěrku, aby okapal olej.
 7. Langoš potřete vrstvou kečupu a poté posypte prolisovaným česnekem, strouhaným sýrem a špetkou soli.

Pokud hledáte svačinu, která je plná chuti a struktury, kynutý langoš s kečupem, česnekem a sýrem je skvělým začátkem. Díky rychlé a snadné přípravě tento oblíbený východoevropský pokrm jistě potěší i ty nejvybíravější jedlíky.