Krabí pomazánka – nejlepší recept

Krabí pomazánka je chutný a snadno připravitelný předkrm z krabích tyčinek. Je to oblíbený pokrm podávaný na večírcích, rodinných oslavách a grilování. Mezi ingredience tohoto pokrmu patří: krabí tyčinky, majonéza, smetanový sýr, česnek, citronová šťáva a čerstvé bylinky.

Prvním krokem k přípravě lahodné krabí pomazánky je shromáždění ingrediencí. Krabí tyčinky obvykle najdete v oddělení mořských plodů v obchodě s potravinami.

Existuje také mnoho značek konzervovaného nebo mraženého krabího masa, které lze také použít. Jakmile jsou ingredience shromážděny, je čas začít vařit.

Krabí tyčinky je třeba nakrájet na malé kousky a poté smíchat s majonézou, smetanovým sýrem, česnekem, citronovou šťávou a čerstvými bylinkami. Tuto směs je třeba rozmixovat dohromady, dokud není hladká. Krabí pomazánku pak můžete namazat na krekry nebo ji použít jako dip k zelenině.

Tento pokrm je skvělým způsobem, jak si v krátké době připravit chutný předkrm. Krabí pomazánku lze připravit předem a uložit v chladničce. Vydrží až týden a můžete si ji vychutnávat po celý týden.

Krabí pomazánka je jedinečný a chutný způsob, jak si vychutnat kraba, aniž byste museli strávit spoustu času jeho přípravou. Tento pokrm se jistě stane hitem na každém setkání, ať už jde o večírek, rodinnou oslavu nebo grilování. Krabí pomazánka se určitě bude líbit davu!

Pokud máte rádi pomazánky, nezapomeňte vyzkoušet tyto další recepty:

Krabí pomazánka – recept

Krabí pomazánka z krabích tyčinek je chutný a snadný předkrm, který lze podávat na každé oslavě nebo rodinné sešlosti. Je to rychlý a chutný způsob, jak ohromit hosty jedinečným pokrmem, který vypadá a chutná jako z gurmánské restaurace.

Čas přípravy

 • 20 minut

Ingredience na krabí pomazánku

 • 1 větší balení krabích tyčinek
 • 150 g na jemno nastrouhaného tvrdého sýra například Eidamu
 • 1 cibule
 • 2 tatarské omáčky
 • sůl
 • pepř
 • citrónová šťáva

Postup na krabí pomazánku

 1. Krabí tyčinky nakrájíme na malé kousky.
 2. Cibuli nakrájíme na kostičky. 
 3. Vše smícháme se sýrem a tatarkou.
 4. Dochutíme solí, pepřem a citronovou šťávou.
 5. Necháme odležet.
 6. Podle chuti můžeme přidat sterilovanou kukuřici nebo nastrouhaný měkký salám.
 7. Podáváme s opečeným toastovým chlebem.

Zajímavosti o krabí pomazánce

Krabí pomazánka, nebo jak se někdy říká krabí dip, je lahodný a chutný předkrm, který se vyrábí z krabích tyčinek. Je to oblíbený pokrm na oslavy, setkání nebo i jen jako svačina. Krabí pomazánka je sice vynikající a může si na ní pochutnat každý, ale je o ní několik zajímavých faktů, které stojí za zmínku.

 • Krabí tyčinky se ve skutečnosti vyrábějí z rybího masa známého jako surimi. Surimi tyčinky – složení: surimi je druh rybí pasty, která se vyrábí z bílých ryb, jako je treska, treska nebo dokonce krevety. Pasta se pak ochutí, obarví a vytvaruje do podoby kraba. Poté se zformuje do tyčinek a prodává se buď zmrazená, nebo konzervovaná.
 • Další zajímavou skutečností o krabích tyčinkách je, že jsou vlastně docela zdravé. Mají nízký obsah tuku, kalorií a cholesterolu a zároveň vysoký obsah bílkovin a vápníku. Jsou tak skvělou alternativou tradičního červeného masa a výborným zdrojem základních živin.
 • Na závěr ještě jedna zajímavost o krabích tyčinkách. Ačkoli se často používají k přípravě krabích pomazánek, lze je použít i v řadě dalších receptů. Lze je použít k přípravě krabích koláčků, krabího salátu, a dokonce i do některých dezertů. To z nich dělá univerzální ingredienci, kterou lze použít v řadě různých pokrmů.

Celkově jsou krabí tyčinky chutnou a zdravou ingrediencí, kterou lze použít na řadu způsobů. Krabí tyčinky jsou skvělou volbou, ať už hledáte předkrm, nebo něco, co můžete použít do hlavního jídla. Navíc díky výše uvedeným zajímavostem budou vaše pokrmy jistě mnohem zajímavější.