Botox pro vlasy

Každý ví, že s vlasy se dají dělat velké divy. Správný sestřih vám o několik centimetrů zúží obličej  a dobře zvolený odstín vašich vlasů vám také ubere pár let. Ale co kdyby bylo možné natrvalo změnit tloušťku vašich vlasů nebo zázračně uzdravit vlasy po přílišném slunění? Je to možné?

Podle nejnovějších výzkumů se zdá, že to možné doopravdy je. Velký rozruch způsobila zpráva od vědců z laboratoří L´oréal Professionnel, kteří objevili novou  “zázračnou molekulu“, která vyplní trhliny ve struktuře vlákna a promění oslabené vlasy bez lesku v objemnou zdravě vypadající hřívu.

Díky tomuto výzkumu se otevírají dveře novým vlasovým produktům, které dokážou změnit náš přirozený typ vlasů.

Mnoho lidí se domnívá, že vlasy nepotřebují ošetření proti stárnutí stejně tak, jako vaše pleť, protože nejsou živý orgán. Vlasy se však skládají z keratinových vláken, které se věkem opotřebovávají. Jejich opotřebením vznikají trhlinky, které způsobují, že vaše vlasy pak vypadají unaveně a krepatí se.

Samozřejmě, že vám různá séra, vlasové masky nebo zábaly pomáhají, ale váš problém dlouhodobě nevyřeší.

Jak to fungovalo předtím?

Keratinové kůry doposud fungovaly tak, že vlasová vlákna pokryly aminokyselinami a ty jim dodaly lesk. Bohužel tyto molekuly jsou příliš velké a do vnitřku vlasu proniknout nemohou, usadí se tedy na povrchu a pak je snadno smyjete vodou.

Jak to funguje nyní?

Nový produkt, který se aplikuje stříkačkou ke kořínkům vlasů se oproti tomu skládá z revolučních molekul, které jsou tak malinké, že do vnitřku vlasu naopak proniknout mohou. Ty pak uvnitř nabobtnají a zacelí všechny prasklinky a nerovnosti.

Nyní je tedy možné „opravit“ nejen poškozené vlasy, ale navíc se do vašich vlasů dostanou i vitamíny a další látky, které se budou starat o dlouhodobý zdravý vzhled vašich vlasů.

Ošetření vlasů po dovolené

Další žhavou novinkou v péči o vlasy je použití kolagenu, které je především určené pro ošetření sluncem poškozených vlasů. Během terapie vám do vlasů pronikají proteiny a zvláčňující složky, které vašim vlasům po přílišném slunění vrátí objem a lesk. Zatímco jiné terapie mohou vlasy zanechat těžké a zplihlé, díky kolagenu zůstanou lehké a pružné.

Pokud vás tato novinka zaujala, můžete se zúčastnit ošetření L´oréal Professionnel Fiberceutic , které je již od září 2010 k sehnání i v našich českých salonech, nebo si můžete pořídit řadu Time Reset od Redken, která dokáže vrátit čas i v tom případě,  že se váš věk již na vašich vlasech podepsal.