Kosmetika Le Petit Olivier – to nejlepší z francouzské přírody

Le Petit Olivier je francouzská kosmetická značka, která vyrábí přírodní a ekologické kosmetické produkty od roku 1971. Společnost se vždy snažila vyrábět vysoce kvalitní produkty, které jsou bezpečné pro životní prostředí a pokožku.

Jednou z takových značek je i Le Petit Olivier. Francouzská půda oplývá skutečně velkorysým přírodním bohatstvím. Roste tu mimo jiné vše potřebné pro výrobu čistých esenciálních olejů, které bývají jednou z důležitých přísad přírodní kosmetiky.

S produkcí kosmetických přípravků mají Francouzi bohaté zkušenosti. Ve větší míře začali s výrobou kosmetiky experimentovat už v 15. století. Díky těmto snahám si mohli čas od času dopřát voňavé mýdlo nebo jiný pečující přípravek kromě vysoce postavené šlechty taktéž i obyčejní lidé.

S postupem času (cca od 19. století) se také začalo více dbát na přírodní složení kosmetiky. Výrobci se snažili vyřadit nevhodné a škodlivé látky a nahradit je ingrediencemi šetrnějšími pro zdraví. Ve spolupráci s lékařskými instituty se zamýšleli i nad otázkou problematické pleti.

Důležitým faktorem tak bylo nejenom to, zda použité ingredience budou k pleti šetrné, nýbrž také to, zda ji mohou zároveň i léčit (např. přidáním obsahu minerální vody do pleťového krému atp.).

Světlo světa spatřily dnes již proslulé kosmetické značky a řady pečující kosmetiky na míru šité pro osoby, které trápí různé dermatologické potíže, akné, lupénka apod. Díky tomuto přístupu dnes patří francouzská vlasová, tělová i dekorativní kosmetika (zejména ta z oblasti Provence) ke světové špičce.

Francouzské ženy jsou obecně proslulé nejen svou elegancí a uměním se oblékat. Dbají také na zdravou a krásně vyhlížející pleť. Ty tam jsou doby „Krále Slunce“ Ludvíka XIV., kdy tváře dvorních dam zdobil těžký make-up, silná vrstva bílého pudru, výrazné stíny a rudé rtěnky.

Dnes je v módě přirozené líčení, které nezatěžuje pleť, a jemná tělová kosmetika s vysokým obsahem přírodních látek. Tohoto trendu se drží i provensálská Le Petit Olivier.

Další značka, jejíž produkty jsou vyrobeny ručně z těch nejkvalitnějších přírodních surovin, je Kvitok.

Jak vznikla značka Le Petit Olivier

Eric Renard a Xavier Padovani stáli u zrodu značky ve městě Salon de Provence. Oba pánové jsou nadšenci do kosmetiky a také milovníci přírody. Stanovili si nelehký cíl.

Vytvořit jedinečnou kosmetickou značku, která bude garancí té nevyšší kvality a zároveň nebude příliš drahá, aby si ji mohli dovolit koupit všechny ženy.

Chtěli vytvořit krásné a autentické přírodní produkty, které budou šetrné ke zdraví a jejich výroba neuškodí přírodě. Řečeno v jazyce marketingu se jednoduše snažili najít ten nejlepší poměr kvalita/cena. Nutno říci, že se jim to podařilo na jedničku.

Le Petit Olivier nabízí širokou škálu výrobků, od čisticích a hydratačních přípravků na obličej až po sprchové gely, tělová mléka a opalovací krémy.

Všechny výrobky jsou vyrobeny z přírodních a organických složek, jako jsou organické rostlinné oleje, organické esenciální oleje a přírodní výtažky. Značka nabízí také řadu přírodních a ekologických líčidel, jako jsou podkladové báze, řasenky a oční linky.

V čem je Le Petit Olivier tak skvělý?

Jak společnost uvádí na svých webových stránkách, vize této značky je jednoznačná, a to dodržovat:

  • respekt k ženám,
  • respekt k lidem,
  • respekt k přírodním materiálům
  • a v neposlední řadě respekt k zvířatům a přírodě obecně.

Tuto filozofii si chce značka udržet napořád. Nejedná se jen o nějaký krátkodobý rozmar jen proto, že se jedná o aktuální společenský trend.

Navíc v jednoduchosti je krása a síla. Při výrobě kosmetických přípravků se proto v nejvyšší možné míře používají lokální suroviny a přírodní ingredience, jejichž účinnost je prověřena staletími. Jedná se o olivový olej, arganový olej, ostatní rostlinné a éterické oleje, zelený jíl a bambucké máslo.

Největší výhody kosmetiky Le Petit Olivier

Pokud jde o péči o pleť, Le Petit Olivier má pro každého něco.

  • Přírodní složení bez parabenů, silikonů a jiné škodlivé chemie
  • Přípravky neobsahují žádné živočišné produkty vyjma mléka a včelích produktů (mateří kašička, včelí vosk a med)
  • Při výrobě dbají na tradiční postupy
  • Výrobky nejsou testovány na zvířatech
  • Při získávání surovin i jejich zpracování zachovávají respekt k přírodě

Všechny tyto výrobky jsou navrženy tak, aby pomohly pokožce vypadat a cítit se co nejlépe.

Aby společnost dokázala, že se nejedná jen o planá slova, hovoří za ně i činy. Např. k výrobě olivového oleje využívají plody z olivového háje v Saint Bonnet du Gard, jež zahrnuje tisícovky olivovníků. K samotnému vylisování oleje přistupují zcela v duchu tradičních postupů.

Žádné speciální technologie. Používají jeden z posledních klasických mlýnů, kde se olej získává úplně stejně, jako to v tomto koutě na jihu Francie po staletí dělali jejich předkové – mletím oliv pomocí obřího brusného kamene.

Dominantní přírodní složky v přípravcích Le Petit Olivier

Společnost Le Petit Olivier se snaží poskytovat přírodní a ekologické kosmetické produkty, které se vyrábí z následujících složek.

Olivový olej

Blahodárné účinky olivového oleje v kuchyni i v kosmetice jsou známy již více než 6 000 let. V tělové kosmetice je proto olivový olej jednou z oblíbených a široce rozšířených přísad. Obsahuje vitaminy, minerály a je vyhledáván i pro své hydratační a vyživující vlastnosti.

Velmi vhodný je proto například pro suchou nebo citlivou pokožku. Le Petit Oliver získává olivový olej ve vlastním mlýně a do kosmetických přípravků mimo něj přidává i další pečlivě vybrané rostlinné oleje z oblasti Středomoří.

Bambucké máslo

Bambucké máslo se získává z jader oříšků posvátného afrického stromu Shea rostoucího daleko v západoafrické savaně. V jazyce Mandinka, řeči senegalských a gambijských národů, znamená slovo shea „život“.

A ono bambucké máslo životadárné skutečně je. Pro pleťové buňky je skutečným zázrakem, pokožku hydratuje, zjemňuje a chrání zároveň. Výborně vyživí zejména suchou a velmi suchou kůži. Le Petit Oliver získává bambucké máslo v rámci fair trade produkce z Burkiny Faso.

Arganový olej

Tento vzácný elixír bohatý na mastné kyseliny omega 6 a omega 9 pomáhá v boji proti stárnutí pleti a ztrátě elasticity kůže. Patří k nejvzácnějším olejům na světě.  

Le Petit Oliver používá pro výrobu arganového oleje plody stromů arganie trnité, které jsou vysazeny na rozloze několika tisíc hektarů v marockém pohoří Vysoký atlas.

Jíl

Poslední významnou složkou kosmetiky Le Petit Oliver je jíl. Jedná se o surovinu bohatou na obsah minerálů i stopových prvků,  proto je použití této suroviny v tělové přírodní kosmetice více než žádoucí.

Pro výrobky Le Petit Oliver se jíl získává v lokalitách, které nejsou ohroženy znečištěním. Při procesu zpracování se jíl přirozeně suší na slunci, následně se mele a čistí. Výsledkem je tak 100% čistý jíl vhodný k použití i pro mastnou i pokožku.

Jaké výrobky si lze pod značkou Le Petit Oliver pořídit?

Značka dodává kompletní řady kosmetických přípravků pro péči o pleť, tělo i vlasy. V rámci tělové kosmetiky zde lze najít vše, co je pro pravidelnou péči o krásnou pokožku potřeba – sprchové gely a krémy, tělové krémy, tekutá mýdla i klasická mýdla, regenerační pleťové krémy, micelární pleťové vody, šampony na vlasy, kondicionéry i ochranné masky na vlasy. Samozřejmě vše v přírodní kvalitě bez chemie.