Parfémy vhodné na podzim a zimu

S příchodem podzimu a zimy je pro nás samozřejmostí vyměnit svůj letní šatník za teplé svetry a kabáty. Stejně tak je dobré vyměnit i parfém. Změna ročního období v nás vyvolává nejen jiné potřeby, ale také nové zážitky a pocity.

Není nic lepšího než si nadcházející chladné dny zpříjemnit nějakou hřejivou a zároveň podmanivou vůní, která vám dodá dobrý pocit a pomůže vám dotvořit osobitou atmosféru podzimních a zimních dnů.

Parfémy, které jsou vhodné pro podzim a zimu, se vyznačují větší intenzitou, jsou tedy výraznější a převládají v nich kořenité esence. Takovéto vůně jsou spíše orientálního rázu a ve svém složení obsahují teplé dřevité tóny.

Hřejivé podzimní parfémy se většinou skládají ze složek, jako je santalové dřevo, cedr, jasmín, exotické pačuli, smyslné pižmo nebo teplý jantar. Dále se v takovýchto vůních velmi často objevuje sladká vanilka, esence pivoněk, magnólie nebo svůdné růže.

Skvělým místem pro nanášení vůně na podzim i v zimě jsou například pletené šály a šátky, na kterých parfém velmi dobře ulpí a vy si tak zpříjemníte i chvíle strávené venku. Zároveň můžete vůní okouzlit i vaše okolí.

Dobře zvolená podzimní vůně vám vyčaruje úsměv na tváři i v ten nejsychravější den a dodá vám pozitivní náladu. Hřejivé kořenité parfémy se navíc perfektně hodí nejen ke svetrům, ale také do společnosti. Intenzivní vůně výborně doplní vaše večerní šaty a vy se tak stanete královnou večera.

Skvělou vůní pro podzim je například parfém Halloween od Jesus Del Pozo. Tato vůně v sobě ukrývá svůdné a téměř magické esence, které vás vtáhnou do jedinečného kouzelného světa. Parfém ocení zejména všechny romantické a zároveň smyslné ženy, kterým nechybí důvtip a přirozený šarm.

Vůně Jesus Del Pozo Halloween vás zahalí do svého svůdného závoje, který je tvořený charismatickým bergamotem, zelenou lípou, tuberózou a ovocnými a květinovými tóny. Podmanivý základ vůně se skládá ze santalového dřeva, působivého kadidla, sladké vanilky a okouzlující myrty.

Dalším tipem pro vůni do chladných dnů je parfém Emanuel Ungaro Diva. Tato vůně je spíše klasického rázu a symbolizuje ženu jako bohyni. Parfém v sobě dokonalým způsobem snoubí čistou eleganci, luxus, vznešenost a ducha orientu.

Hřejivé tóny parfému jsou tvořeny kořenitými akordy kardamonu a koriandru, které se proplétají s půvabným květinovým srdcem. Závěr vůně se nese v duchu podmanivých tónů tajuplného dřeva a esencí delikátního medu.

Zpříjemnit nadcházející roční období vám také může jedinečný dámský parfém Yves Saint Laurent Opium 2009, který vyniká svojí intenzitou a smyslností. Vůně se perfektně hodí pro večerní společenské akce a zimní období roku. Okouzlující parfém Yves Saint Laurent Opium 2009 se skládá z akordů mandarinky, podmanivého bergamotu, myrty a půvabného jasmínu.

Další vůně, které jsou vhodné pro nošení na podzim a v zimě naleznete například v sortimentu oblíbených značek jako je ArmaniBurberry, DKNY, Chanel nebo Versace.