Bolest v kyčli – artróza či revma

Bolest v kyčli trápí lidi zejména ve starším věku. Nejčastějším vinikem je buď artróza nebo revma.

Bolest kyčle u starých lidí

Bolest v kyčli se nejčastěji objevuje zejména u starých lidí a seniorů. Je to tím, že jejich klouby jsou již hodně opotřebované. Kyčelní klouby jsou pro nás velmi důležité a pokud je špatný kyčelní kloub, tak nám to může hodně ztěžovat chůzi. Často se u lidí, kteří mají problémy s kyčlí objevuje kulhání. A postupem doby je kulhání stále větší a více viditelné.

Nejhorší je bolest kyčle po ránu

Obvykle platí, že bolest kyčle je nejhorší po ránu. Než se po ránu pořádně rozhýbeme, tak jsou bolesti kyčelního kloubu opravdu silné. Na začátku to nemusí být až tak silné bolesti, ale tyto bolesti se při neřešení problému budou dále stupňovat. Nebyly by tedy určitě dobré problémy se kyčlí nějakým způsobem podceňovat.

Přičinou může být artróza

Bolest v kyčli je často vyvolána artrózou. Artróza zasahuje chrupavku kyčelního kloubu. Taková artróza kyčelního kloubu je častá zejména u lidí, kteří se dříve hodně věnovaly sportu. Problém s tím mají například i vrcholoví sportovci. Ale ve vyšším věku se artróza se týká v určitém stupni téměř všech lidí. Málo kdo je artróza ušetřen.

Důvodem může být i revma

Příčinou může být také revma neboli odborně revmatoidní artritida. V tomto případě probíhá v kyčelním kloubu zánět. Naopak při artróze nedochází k žádnému zánětu. Probíhajicí zánět poznáte tak, že je místo více teplé. V dnešní době se spekuluje o různých příčinách, proč se u některých lidí rozjede revma.