Banánové palačinky – nejlepší recept

Banánové palačinky

S rostoucím počtem zdravě smýšlejících strávníků není lepší čas začít připravovat zdravé a chutné snídaně. Chcete si trochu zamlsat a přesto nijak zvlášť nehřešit proti zdravému životnímu stylu?

Banánové fitness palačinky jsou ideálním způsobem, jak začít den tím nejlepším možným způsobem, protože vám poskytnou vyváženou snídani, která je výživná a chutná. Zde je návod, co potřebujete k přípravě tohoto receptu na zdravou snídani.

Příprava banánových palačinek

Banánové palačinky se nejčastěji připravují z kombinace banánů, vajec, mouky a mléka. Banány se rozmačkají na kaši a vmíchají se do ostatních ingrediencí, aby vzniklo těsto. Těsto se pak připravuje jako běžné palačinky a podává se s různými polevami, jako je sirup, med, máslo nebo dokonce kousky čokolády.

Pro zdravější variantu můžete místo hladké mouky použít mouku celozrnnou a přidat trochu ovesných vloček pro zvýšení obsahu vlákniny.

Banánové palačinky a zdraví

Banánové palačinky jsou vynikajícím zdrojem živin. Mají vysoký obsah draslíku, vitaminu B6 a hořčíku. Obsahují také zdravé tuky, sacharidy a bílkoviny, takže jsou skvělou snídaní pro ty, kteří se snaží dodržovat vyváženou stravu. Kombinace těchto živin vám pomůže udržet pocit sytosti po celý den a dodá vám energii.

Banánové palačinky jsou také neuvěřitelně všestranné. Do těsta můžete přidávat různé přísady a vytvářet tak různé chutě. Patří sem i přidání koření, jako je skořice, muškátový oříšek nebo nové koření, které palačinku více ochutí. Můžete také přidat ořechy, čokoládové kousky nebo čerstvé ovoce pro lepší texturu a chuť.

Ingredience

 • 1 šálek ovesných vloček
 • 1 zralý banán
 • 2 lžíce mletého lněného semínka
 • 2 lžíce chia semínek
 • 1 lžička prášku do pečiva
 • ½ lžičky skořice
 • ¼ lžičky muškátového oříšku
 • 1 šálek mandlového mléka
 • 1 lžíce kokosového oleje
 • 2 lžíce medu
 • 1 lžička vanilkového extraktu

Postup

 1. V mixéru rozmixujte ovesné vločky, banán, lněné semínko, chia semínka, prášek do pečiva, skořici a muškátový oříšek, dokud se všechny ingredience rovnoměrně nespojí.
 2. V samostatné misce smíchejte mandlové mléko, kokosový olej, med a vanilkový extrakt.
 3. Přidejte mokré ingredience k suchým a míchejte, dokud se vše rovnoměrně nespojí.
 4. Rozehřejte pánev na střední teplotu a přidejte lžíci kokosového oleje.
 5. Jakmile je pánev rozpálená, dejte na ni lžíci asi ¼ šálku palačinkového těsta. Smažte asi 2 minuty, nebo dokud spodek palačinek nezíská zlatohnědou barvu.
 6. Palačinky obraťte a smažte další 2 minuty, nebo dokud nebudou zlatavě hnědé.
 7. Podávejte horké s oblíbenou přílohou, například čerstvým ovocem, ořechovým máslem nebo sirupem.
Banánové palačinky jsou výborná a vyvážená snídaně.

Banánové palačinky jsou chutnou snídaní, která se snadno připravuje a je plná živin. Ať už máte chuť na sladkou pochoutku nebo zdravější variantu, banánové palačinky vás určitě uspokojí. Až budete příště hledat rychlou a chutnou snídani, vyzkoušejte banánové palačinky a vychutnejte si lahodný start do nového dne.

Tyto banánové fitness palačinky jsou ideálním způsobem, jak začít den výživnou a chutnou snídaní. Pokud vám z ingrediencí zbydou např. ovesné vločky nebo mandlové mléko, můžete připravit např. ovesnou kaši nebo sušenky z ovesných vloček.