Andělské karty – pro začátečníky

Popadla vás touha pořídit si své první andělské karty, ale při zjištění, kolik druhů a provedení na vás na internetu vyskočilo, jste trochu v koncích? Jednoduše nabídka je tak široká, že absolutně nevíte, co vybrat a které karty by pro vás byly pro začátek vhodné? Pak je tento článek určen přímo vám.

Karty od Doreen Virtue – Rady andělů na každý den byly vydány už před 10 lety, ale protože jsem s nimi udělala dobrou zkušenost a zatím je žádné jiné nepřekonaly, rozhodla jsem se v tomto článku Rady andělů na každý den více rozebrat a přiblížit všem hledajícím.

Co jsou andělské karty?

Andělské karty slouží k přístupu k energii andělských sfér. Každá karta v balíčku obsahuje obrázek určitého anděla a krátké poselství, které má povzbudit čtenářovu intuici. Mnoho balíčků obsahuje také průvodce, který doplňuje poselství na každé kartě o další podrobnosti a informace.

Výklad z andělských karet se podobá výkladu z tarotu. Může být buď otevřené, nebo „obecné“, ale obvykle je lepší mít konkrétní otázku. Na rozdíl od tarotového výkladu však není účelem andělského věštectví poskytnout odpovědi, ale spíše podnítit zkoumání vašich podvědomých motivací a postojů. Proto je před použitím andělského balíčku zásadní naladit na ně svou energii.

Obecně o andělských kartách

Andělské a inspirační karty jsou v posledních letech populární. Mnozí lidé je používají jako účinnou duchovní pomůcku na cestě životem. Někomu karty pomáhají nalézt chybějící vnitřní motivaci k realizaci vlastních plánů, jinému zase ztracený směr, ostatní se upřímně těší na povzbuzující vzkaz uvedený na kartě, kterou si vytáhnou, a hned mají lepší den. Můžeme je tím pádem považovat i za určitý druh terapeutických karet.

Po andělských kartách můžeme jednoduše sáhnout vždy, když

 • cítíme potřebu podpory od našich andělů strážných,
 • hledáme odpovědi na své otázky,
 • se v životě cítíme ztraceni a nevíme kudy kam,
 • si chceme užít klidnou chvilku duchovního rozjímání či meditace s anděly.

K čemu andělské karty slouží a jak s nimi pracovat?

Co jsou Rady andělů na každý den

Jedná se o obrázkové vykládací karty. Jejich autorkou je americká doktorka psychologie Doreen Virtue. V češtině byly karty poprvé vydány nakladatelstvím Synergie v roce 2008.

V balíčku najdete celkem 44 krásně ilustrovaných karet, z nich každá nese svůj vzkaz (poselství). Tato poselství jsou z různých oblastí – láska, asertivita, důvěra, zaměstnání, partnerství, rodina atp.

Ke kartám patří také knížečka, ve které je objasněn význam každé karty a dočtete se podrobnější poselství karty. V knížce je obsažen také stručný manuál, jak s kartami zacházet, jak je vykládat, jaké jsou typy výkladů, ale i návod, jak se karet správně ptát.

Rady andělů nejsou tarotové karty, nevěštíte s nimi budoucnost, respektive ne v přímém smyslu.

Sama autorka uvádí, že karty jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. V tom, že jsou karty perfektní pro všechny, co s andělskými výklady začínají, rozhodně souhlasím.

Na jakém principu andělské „rady“ fungují

Aby nám mohli andělé pomáhat, je potřeba je o pomoc nejprve požádat. Andělé musí respektovat naši svobodnou vůli, proto nemohou do dění zasáhnout bez našeho pozvání a žádosti o pomoc. Andělské karty vám pomohou navázat s anděly užší vztah a pocítit jejich blízkost.

Když budete mít karty denně na očích, při pohledu na ně si tak zároveň vzpomenete i na své anděly. Mohou vám pomoci ve všech oblastech vašeho života.

A jak je možné, že karty skutečně „fungují“?

Jak sama Doreen uvádí, „to, že nám karty fungují, je založeno na zákonu přitažlivosti: karta, kterou si vytáhnete, má stejné vibrace jako vaše otázka nebo způsob myšlení.“ Díky tomu se může stát, že si opakovaně vytáhnete tutéž kartu.

Jaké jsou plusy a minusy

Rady andělů na každý den lze označit za vhodné pro všechny, kdo chtějí nastartovat vnitřní motivaci. Rozhodně potěší každého, kdo má rád krásné barvy a obrázky. Karty jsou opravdu bohatě a vkusně ilustrovány. Nebudou ale vyhovovat těm, kdo od nich budou čekat konkrétní návod na život.

Karty vám samozřejmě neřeknou, co konkrétně máte v dané situaci udělat. To vám neřekne nikdo. Konečné rozhodnutí musíte udělat vždy vy sami. V případě, že potřebujete „jasnější“ náhled do budoucnosti, zkuste to spíš s tarotovými kartami.

Velkou výhodou těchto andělských karet je v každém případě fakt, že ať si vytáhnete jakoukoli kartu, vždy na vás čeká výhradně optimistické sdělení. Žádná karta nenese negativní význam.

Pokud se jich správně ptáte, umí vám poskytnout výborné vodítko. Nakopnou vás tím správným směrem. Popostrčí všechny váhavé střelce, aby se přestali bát a pokročili od snění k realizaci svých plánů.

Zvažte následující tipy:

 • Věnujte chvíli klidnému otevření a podržení balíčku.
 • Položte karty na své srdce a požádejte anděly, aby jim požehnali.
 • Dotkněte se každé karty zvlášť, abyste do balíčku uvedli svou energii.

Někdy také můžete dostat odpověď, jejíž význam v dané situaci nechápete. V takové případě je dobré si sdělení přečíst opakovaně a zkusit nad ním v tichu popřemýšlet. Také je možné, že jste se při tahání karty nesoustředili na danou otázku, ale běžely vám hlavou úplně jiné myšlenky. Tudíž se může jednat o odpověď na zcela jinou otázku.

Osobní shrnutí bloggerky:

Mě tyto karty od Doreen Virtue uchvátily. Výborně se mi s nimi pracuje a vždy mi „řeknou“, co právě potřebuji vědět. Doprovází mě už 8 let a vyměnit je nehodlám.

V některých obdobích jsou vytíženy i denně (v kritických chvílích i vícekrát za den), jindy zase třeba i čtvrt roku leží klidně v šuplíku a nemám potřebu anděly „obtěžovat“.

Dám vám příklad, v čem mi karty pomohly:

Pomohly mi v otázce profesního rozhodování. Když jsem v jisté době urputně řešila, zda opustit teplé místečko v zaměstnání a vrhnout se po hlavě do podnikání, vytahovala jsem si opakovaně kartu s názvem PodnikáníNení čeho se obávat. A jak myslíte, že to dopadlo?

V zaměstnání jsem sice ještě potřebnou dobu vydržela, ale po celý čas jsem si už paralelně připravovala půdu pro svůj nový záměr. A vždy, když na mě přišla krize a strach, že to nemůžu zvládnout, přečetla jsem si znovu dané poselství, uklidnila se, odpoutala se od katastrofických scénářů a začala věci konstruktivně řešit.

Příklady otázek, na které jsem se ptala karet já:

 • Jaký pro mě máte vzkaz, co se týče mého aktuálního zaměstnání?
 • Co dnes potřebuji vědět?
 • Na co se mám dnes zaměřit?
 • Jaké je pro mě dnešní andělské poselství?
 • Na co bych se měla ve svém životě zaměřit?
 • Jak vypadá má profesní budoucnost?

V čem mi karty nepomohly:

Nikdy jsem nedostala „jasnou“ odpověď na velmi osobní otázku týkající se rodiny. V tomto případě karty zarytě mlčely a odpovídaly mi vyhýbavým, nicméně uklidňujícím poselstvím. Karty však z ničeho neviním. Beru to tak, že na některé věci se odpověď dozvíme až v okamžiku, kdy jsme na upřímnou odpověď plně připraveni.

Jak vybrat balení

Andělské karty jsou k dostání v knihkupectvích, obchodech s novými věky a krystaly a v internetových obchodech. Pokud máte to štěstí a navštívíte festival mysli, těla a ducha, obvykle najdete mnohem větší výběr, než na jaký byste narazili v běžném obchodě.

Balíček si možná vyberete čistě podle obrázků, nebo vás možná obzvláště osloví slova. Zkuste si položit otázku a náhodně vybrat kartu. Oslovuje vás karta? Nebojte se, pokud se karet nemůžete dotknout osobně. V internetových obchodech bývá často zobrazen výběr obrázků, takže si můžete udělat představu o tom, jak karty působí. Dokonce i obrázek na obálce vám poskytne mnoho informací o osobnosti balíčku.

Nepropadejte panice, pokud si některé karty koupíte a nebudou se vám líbit. Balíčky andělských karet z druhé ruky se na internetu prodávají poměrně dobře nebo si můžete dokonce vybrat balíček andělských karet podle jejich prodejní hodnoty; včetně nákupu již použitého balíčku.

Pokud si chcete vytvořit sbírku, pak je pravděpodobně získáte mnoha různými způsoby. Já je dokonce žádám jako dárky od přátel. V současné době jsou tak populární, že mnoho autorů a odborníků na anděly vytvořilo vlastní balíčky. Určitě najdete něco, co bude vyhovovat vaší osobnosti a stylu.