Andělské karty – pro začátečníky

Popadla vás touha pořídit si své první andělské karty, ale při zjištění, kolik druhů a provedení na vás na internetu vyskočilo, jste trochu v koncích? Jednoduše nabídka je tak široká, že absolutně nevíte, co vybrat a které karty by pro vás byly pro začátek vhodné? Pak je tento článek určen přímo vám.

Naprosto chápu vaše nerozhodné pocity. Když jsem před lety byla v podobné situaci a hledala jakožto totální duchovní zelenáč své první inspirační karty (ne tarot), přepadla mě z velikosti nabídky totální rozhodovací paralýza. Už tenkrát, v době, kdy u nás byly andělské karty vcelku novinkou. Nakonec jsem po dlouhém vybírání vsadila na andělské karty od Doreen Virtue – Rady andělů na každý den.

Tyto karty byly vydány už před 10 lety, ale protože jsem s nimi udělala dobrou zkušenost a zatím je žádné jiné nepřekonaly, rozhodla jsem se v tomto článku Rady andělů na každý den více rozebrat a přiblížit všem hledajícím.

Obecně o andělských kartách

Andělské a inspirační karty jsou v posledních letech populární. Mnozí lidé je používají jako účinnou duchovní pomůcku na cestě životem. Někomu karty pomáhají nalézt chybějící vnitřní motivaci k realizaci vlastních plánů, jinému zase ztracený směr, ostatní se upřímně těší na povzbuzující vzkaz uvedený na kartě, kterou si vytáhnou, a hned mají lepší den. Můžeme je tím pádem považovat i za určitý druh terapeutických karet.

Po andělských kartách můžeme jednoduše sáhnout vždy, když

  • cítíme potřebu podpory od našich andělů strážných,
  • hledáme odpovědi na své otázky,
  • se v životě cítíme ztraceni a nevíme kudy kam,
  • si chceme užít klidnou chvilku duchovního rozjímání či meditace s anděly.

K čemu andělské karty slouží a jak s nimi pracovat?

Co jsou Rady andělů na každý den

Jedná se o obrázkové vykládací karty. Jejich autorkou je americká doktorka psychologie Doreen Virtue. V češtině byly karty poprvé vydány nakladatelstvím Synergie v roce 2008.

V balíčku najdete celkem 44 krásně ilustrovaných karet, z nich každá nese svůj vzkaz (poselství). Tato poselství jsou z různých oblastí – láska, asertivita, důvěra, zaměstnání,  partnerství, rodina atp.

Ke kartám patří také knížečka, ve které je objasněn význam každé karty a dočtete se podrobnější poselství karty. V knížce je obsažen také stručný manuál, jak s kartami zacházet, jak je vykládat, jaké jsou typy výkladů, ale i návod, jak se karet správně ptát.

Rady andělů nejsou tarotové karty, nevěštíte s nimi budoucnost, respektive ne v přímém smyslu.

Sama autorka uvádí, že karty jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. V tom, že jsou karty perfektní pro všechny, co s andělskými výklady začínají, rozhodně souhlasím.

Na jakém principu andělské „rady“ fungují

Aby nám mohli andělé pomáhat, je potřeba je o pomoc nejprve požádat. Andělé musí respektovat naši svobodnou vůli, proto nemohou do dění zasáhnout bez našeho pozvání a žádosti o pomoc. Andělské karty vám pomohou navázat s anděly užší vztah a pocítit jejich blízkost.

Když budete mít karty denně na očích, při pohledu na ně si tak zároveň vzpomenete i na své anděly. Mohou vám pomoci ve všech oblastech vašeho života.

A jak je možné, že karty skutečně „fungují“?

Jak sama Doreen uvádí, „to, že nám karty fungují, je založeno na zákonu přitažlivosti: karta, kterou si vytáhnete, má stejné vibrace jako vaše otázka nebo způsob myšlení.“ Díky tomu se může stát, že si opakovaně vytáhnete tutéž kartu.

Jaké jsou plusy a minusy

Podle mého názoru jsou Rady andělů na každý den vhodné pro všechny, kdo chtějí nastartovat vnitřní motivaci. Rozhodně potěší každého, kdo má rád krásné barvy a obrázky. Karty jsou opravdu bohatě a vkusně ilustrovány. Nebudou ale vyhovovat těm, kdo od nich budou čekat konkrétní návod na život.

Karty vám samozřejmě neřeknou, co konkrétně máte v dané situaci udělat. To vám neřekne nikdo. Konečné rozhodnutí musíte udělat vždy vy sami.  V případě, že potřebujete „jasnější“ náhled do budoucnosti, zkuste to spíš s tarotovými kartami.

Já osobně přistupuji k andělským kartám jako ke kartám inspiračním a motivačním. Pomáhají mi ve chvílích, kdy stojím na pomyslné křižovatce a nemohu se rozhodnout, kterou cestou jít dál.

Sahám po nich ve dnech, kdy se necítím dobře a padá na mě bezdůvodná sklíčenost. Jakmile potřebuji vesmírné povzbuzení, karty mi ho dají. Někdy si totiž stačí přečíst toto „pouhé“ vstřícné sdělení, které si pro nás andělé připravili, a naše duše se hned rozveselí.

Velkou výhodou těchto andělských karet je v každém případě fakt, že ať si vytáhnete jakoukoli kartu, vždy na vás čeká výhradně optimistické sdělení. Žádná karta nenese negativní význam.

Pokud se jich správně ptáte, umí vám poskytnout výborné vodítko. Nakopnou vás tím správným směrem. Popostrčí všechny váhavé střelce, aby se přestali bát a pokročili od snění k realizaci svých plánů.

Někdy také můžete dostat odpověď, jejíž význam v dané situaci nechápete. V takové případě je dobré si sdělení přečíst opakovaně a zkusit nad ním v tichu popřemýšlet. Také je možné, že jste se při tahání karty nesoustředili na danou otázku, ale běžely vám hlavou úplně jiné myšlenky. Tudíž se může jednat o odpověď na zcela jinou otázku.

Osobní shrnutí:

Mě tyto karty od Doreen Virtue uchvátily. Výborně se mi s nimi pracuje a vždy mi „řeknou“, co právě potřebuji vědět. Doprovází mě už 8 let a vyměnit je nehodlám.

V některých obdobích jsou vytíženy i denně (v kritických chvílích i vícekrát za den),  jindy zase třeba i čtvrt roku leží klidně v šuplíku a nemám potřebu anděly „obtěžovat“.

Dám vám příklad, v čem mi karty pomohly:

Pomohly mi v otázce profesního rozhodování. Když jsem v jisté době urputně řešila, zda opustit teplé místečko v zaměstnání a vrhnout se po hlavě do podnikání, vytahovala jsem si opakovaně kartu s názvem PodnikáníNení čeho se obávat. A jak myslíte, že to dopadlo?

V zaměstnání jsem sice ještě potřebnou dobu vydržela, ale po celý čas jsem si už paralelně připravovala půdu pro svůj nový záměr. A vždy, když na mě přišla krize a strach, že to nemůžu zvládnout, přečetla jsem si znovu dané poselství, uklidnila se, odpoutala se od katastrofických scénářů a začala věci konstruktivně řešit.

V čem mi karty nepomohly:

Nikdy jsem nedostala „jasnou“ odpověď na velmi osobní otázku týkající se rodiny. V tomto případě karty zarytě mlčely a odpovídaly mi vyhýbavým, nicméně uklidňujícím poselstvím. Karty však z ničeho neviním. Beru to tak, že na některé věci se odpověď dozvíme až v okamžiku, kdy jsme na upřímnou odpověď plně připraveni.

Příklady otázek, na které jsem se ptala karet já:

  • Jaký pro mě máte vzkaz, co se týče mého aktuálního zaměstnání?
  • Co dnes potřebuji vědět?
  • Na co se mám dnes zaměřit?
  • Jaké je pro mě dnešní andělské poselství?
  • Na co bych se měla ve svém životě zaměřit?
  • Jak vypadá má profesní budoucnost?