Jakou barvu do kuchyně – vhodné barvy

Dříve se vždy jel jeden styl kuchyně a tak není divu, že kuchyně našich babiček vypadají naprosto stejně, pokud náhodou už neprošly rekonstrukcí. Pak také přišla na řadu éra bílých kuchyní. Dneska už není potřeba, aby byla kuchyně opět bílá. Poradíme vám jakou barvu vybrat do kuchyně. Jaké barvy jsou do kuchyně vhodné a jaké barvy jsou naopak nevhodné?

Dnešní doba přináší celou řadu možností, jak si zařídit svou vlastní kuchyň. Krásné je, že každému se líbí něco jiného, a tak si každý může zvolit kuchyň přesně takovou, jakou chce a také takovou, jakou si samozřejmě může finančně dovolit.

Zvolení barvy do kuchyně

Jednou za čas je prostě třeba vymalovat. Velmi důležitou místností jak v rodinných domech, tak také v bytech je bezesporu kuchyně. Proto je třeba si dát opravdu pozor na správné zvolení barvy do kuchyně. Dnes už není problém aby vám v malířských potřebách namíchaly jakoukoliv barvu.

Mezi používané barvy patří například Primalex, ale existují i jiné značky. Většina lidí dává v kuchyni přednost bílí barvě – v případě, že se stane nějaká nehoda (například zapomenout dát víko na mixér a zapnout ho), je vymalování bílou barvou to nejrychlejší a nejjednodušší řešení.

Ovšem jsou i tací lidé, kteří mají rádi barvy, a tak zvolí vymalování kuchyně barevnou – například modrá, zelená, ale i žlutá mohou celou kuchyň krásně rozzářit.

Jakou tedy barvu do kuchyně?

Do kuchyně je dobré volit nějaké pastelové barvy. Mezi zajímavé barvy patří určitě žlutá. Zajímavě vypadá také oranžová. V některých případech můžeme využít slabě zelenou barvičku nebo modrou barvu.

Někteří lidé mohou dát přednost tapetám. Před zhruba 30 lety byly tapety v každé domácnosti a dost často také v každé místnosti, dneska se jedná o hit, který se postupně do domácností vrací.

Také vymalování pomocí válečku je zajímavou možností. V takovém případě je vhodné zvolit bílý podklad a barvu válečku použít v oblíbené barvě. Ovšem jedná se již o trochu náročnější malování a je potřeba v něm získat cvik, aby vymalování válečkem bylo opravdu hezké.

V takovém případě rozhodně není žádnou ostudou zavolat odborníka, který má nejen velký výběr válečkových vzorů, ale dokáže kuchyň a samozřejmě i jakoukoliv jinou místnost krásně vymalovat a ještě doporučit vhodnou barvu.

Do kuchyně je totiž ideální použít tzv. omyvatelné barvy. Jedná se o barvy, které jsou sice dražší, ale zrovna do kuchyně se vyplatí. Jakmile nám něco vystříkne na zeď, stačí vzít vlhký hadřík a skvrnu setřít, není nutné znovu malovat.