Bolavé rameno – příčiny bolení

Bolavé rameno je velmi nepříjemné. Za bolením ramene mohou stát různé příčiny. A právě na příčiny se zaměříme v tomto článku.

Bolavé rameno

Ramenní kloub je nejsložinější kloub v lidském těle, je také proto velmi nachýlný k různým poraněním a potížím. Alespoň jednou v životě zažije bolavé rameno snad úplně každý. Bolesti mohou být různou intenzitu, od slabých bolestí až po hodně silné bolesti v rameni.

Syndrom bolestivého ramene

Za bolest ramene může velmi často syndrom bolestivého ramene. Syndrom je způsoben poškozením tkání ramenního kloubu. Vzniká často po dlouhodobém přetěžování ramene. Někdy může vzniknout také po úrazu. Je velmi omezená pohyblivost rameního kloubu.

Artróza v rameni

Za bolavé rameno může velmi často také artróza. Artróza se týká i chrupavky ramenního kloubu. Postupem ubývá více a více chrupavčité tkáně a proto se bolesti ramene zesilují. Při artróze neprobíhá v kloubu zánět. Artróza se většinou objevuje u lidí staršího věku. Nejde zcela vyléčit, spíše se zpomaluje její další rozvoj a další zhoršování.

Revma ramene

Bolení ramene může způsobovat také revmatoidní artritida. Lidově se tomu říká revma. V tomto případě probíhá v rameni zánět. revmatoidní artritida má totiž zánětlivý charakter. Když si na kloub máknete tak bude teplý, což svědčí že jde o zánět.