Osobní proměna pomocí poznání

osobni-promena-pomoci-poznani

Podmínkou a hlavním výsledkem všech esoterních oborů byla a je především osobní proměna pomocí poznání. Není to jednoduchá cesta, ani krátká. Je plná různých překážek a nástrah. V žádném případě při ní nekráčíte po měkkém a příjemném pažitu a po rovině.

Je dobré si ji projít pokud možno celou a pak se třeba vrátit k tomu, co nám bude vyhovovat nejlépe. Proč? Především proto, že takováto cesta je i výběrem toho, co pro mne bude prioritou, v čem se mohu stát i mistrem. Budeme-li dělat všechno, nebudeme dělat nic pořádně. O tom ostatně vypovídá naše krásné rčení: „Devatero řemesel, desátá bída!“

O tom všem si budeme povídat a nejenom povídat. Mnohé si zkusíme i prakticky ve dvoudenní dílně. V první části si budeme povídat o telestézii (proutkaření) a vyzkoušíme si své schopnosti v práci s různými typy virgulí (klasický proutek, pružina, L – dráty, tenzor.) Seznámíme se s různými typy kyvadel a s jejich použitím včetně použití kyvadla čakrového a kompenzačního.

Ve druhé části se pak budeme zabývat psychokinezí, tedy ovlivňováním hmoty pomocí energie, se kterou pracujeme.

Energii dokážeme přijímat i vydávat a je důležité uvědomit si, že pracujeme ve všech případech s tou samou energií. Ta je jen a jen jedna a kladný či záporný náboj (chcete-li kladné či záporné poslání) jí přisuzujeme (dáváme) my. Může to být tedy energie destruktivní či tvořivá – harmonizující a uzdravující. Co dokáže tato energie udělat, si všichni zkusí pomocí psychokineze.

Ohnout nerezovou lžíci je pro mnohé nemožné, natož ji několikrát zkroutit. Ale i to nakonec účastníci těchto dílen zvládnou a ze lžíce udělají pomocí několikanásobného zkrutu malé výtvarné dílko. Každý se tak bude moci přesvědčit o tom, že někdy to může být i velice snadné. Uvědomí si ale také, že použít takto energii v žádném případě není posláním, že jde o její kladný, harmonizující a uzdravující náboj, který jsme schopni jí přisoudit.