Orientální tanec je jedinečným nástrojem pro formování ženského těla

Zdravotní účinky orientálního tance jsou výrazně prospěšné celému organismu, pomáhá fyzicky i psychicky. Stačí jen překonat začátky a při správném přístupu a odborném vedení dostaneme nádherný a uchvacující výsledek.
Orientální tanec je vhodný pro všechny věkové a váhové kategorie bez rozdílu, dokonce i v těhotenství, samozřejmě pouze pokud těhotenství probíhá naprosto normálně a je-li tanec správně prováděn. Orientální tanec je jedinečným nástrojem pro formování ženského těla, s důrazem na břišní svalstvo, kyčle a hrudník. Můžete si příjemnou formou zkrášlit postavu a především ony známé „kritické“ partie.
Používá se několik figur, které jsou choreograficky zpracovány tak, aby na sebe plynně navazovaly a tvořily jeden celek. Záleží na tom, zda tančíte na hudbu pomalou nebo svižnější. Velice důležitý je rytmus, který určuje jeden nebo více bubínků, zároveň tu však nesmí chybět osobitost.
Záleží na temperamentu dívky či ženy, zda se jí podaří vnést do svého projevu s jistou dávkou svůdnosti vlastní jedinečnost a prozařovat jemným eteričnem. Právě proto je orientální tanec tak krásný a uchvacuje po celá staletí.
Dle dávných tradic se orientální tanec tančí naboso. Důvod je prostý: jen tak je možné bezprostřední spojení s Matkou zemí. Vyrostl na tradici východní hudby a ačkoli dnešní tanečníci používají hudby s prvky západní kultury, rytmus hudby blízkého a středního východu je dominantní.
Zatímco západní hudba vychází z rytmu a pravidelnosti, východní hudba je „svobodnější“, dávající větší prostor nejen hudebníkům, ale především tanečníkům.