Homeopatie neléčí jen jednotlivé příznaky – zkušenosti

Homeopatie je léčebná metoda založená na využití přírodních látek ve velmi malých dávkách. Má svá jasná pravidla a limity. Rozšiřuje arzenál léčebných možností u funkčních poruch a povzbuzuje celkovou obranyschopnost. Působí šetrně a léčí s ohledem na individuální zdravotní stav každého člověka.

Homeopatie léčí nejen jednotlivé příznaky, ale přihlíží k celkovému stavu pacienta a hledá příčinu nemoci v celém kontextu. Je velmi účinná u nekomplikovaných akutních stavů, kde zkrátí celkovou dobu léčení a omezí recidivy. Je také důležitá preventivní metoda. Má své místo i v případě léčení chronických onemocnění. V tomto případě je ale nutno navštívit zkušeného lékaře zabývající se pouze homaopatií – homeopata.

V roce 1930 definoval anglický lékař Edward Bach 38 emočních stavů, které rozdělil do sedmi skupin a přiřadil k nim odpovídající květové esence.

V každodenním hektickém životě je opravdu obtížné udržet si jak tělesnou, tak duševní rovnováhu. Je-li tato rovnováha narušena, má to rychlý vliv na náš imunitní systém a my se stáváme náchylnější k různým onemocněním.

12 solí Dr. Schüsslera může pomoci dodat tělu chybějící základní minerální látky a obnovit porušenou tělesnou rovnováhu – cítit se lépe a podpořit tak své zdraví.