Harmonickém partnerství – tajemný „magnetismus“ u žen a mužů

Mnoho lidí žije v harmonickém partnerství či manželství, jsou spokojeni a já jim to ze srdce přeji. Je však i spousta mužů a žen, kteří partnera hledají, nebo jsou zklamáni partnerstvím ve kterém žijí, či kterými prošli. Když se podíváte kolem sebe z hlediska vztahů a partnerství, vidíme, že čím dál víc lidí žije „singl“.

Mnoho odborníků na vztahy uvádí, že je to celosvětový trend, daný dobou. No, to nám ale spokojenosti nedodá. Co je ten tajemný „magnetismus“ u žen a mužů, který je tak silný, že drží partnery pohromadě a v harmonii? Kdy, kde a jak ho objevit? Můžeme ho sami ovlivnit? Co je třeba udělat pro to, aby zrovna nám fungoval?

Možná nám pomůže, když přijmeme východní filosofii o duálním světě. Znáte čínskou monádu, grafické znázornění vztahu Jin a Jang – tedy ženské a mužské energie, které beze zbytku vyplňují kruh – monádu.

V černé kapce je bílá tečka a v bílé černá. Dva opačné póly, které se neustále mění, prolínají a vyrovnávají v harmonii. Jin a Jang se přitahují právě proto, aby utvořili harmonický celek (monádu). Můžeme si to představit jako JEDNO partnerství, kde uvnitř DVA – žena a muž hrají svou společnou hru.

Čím víc je žena Jin, má víc ženské energie a tím je pro muže přitažlivější. Čím je muž víc Jang – má víc mužské energie a je přitažlivější pro ženu. A jsme u toho. Ať už jsme muž, či žena, každý v sobě máme namíchaný kokteil Jinu a Jangu, tedy „ženskosti“ a „mužnosti“. A protože jsme každý jedinečný originál, je ta směs v každém trochu jiná.  

Oba se svojí podstatou liší. Jeden má to, co nemá druhý. A to je přitahuje. Každý má svou část klíče k jednotě. Pokud chceme nalézt harmonii v sobě samé(m) i v partnerství, je dobré ženskou i mužskou energii v sobě poznat, zkamarádit se tak, abychom byli v každé životní situaci schopni přijmout Jin a Jang druhých.

Muž a žena se mohou doplňovat, ale také odpuzovat. Pochopitelně první varianta je pro partnerství lepší. Jde hlavně o komunikaci. Aby se nehádaly „ženské“ a neporvaly „mužské“ energie obou partnerů. I přesto, že spolu žijí tisíce let, ženy a muži se stále dobře neznají. A dobře se poznat znamená setkávat se a komunikovat.

Pozitivní komunikace Jin – Jang je hlavním přínosem naší Seznamky. Např. zjistíme, jaké je Jin či Jang už naše „kořenové“ myšlení. Jaký máme „potenciál přitažlivosti“ pro osoby opačného pohlaví a mnohé další „moudrosti“, které nám usnadní cestu ať už při hledání partnera, či ve stávajícím vztahu.

Neslibujeme, že zrovna zde potkáte vysněného prince, či tu pravou madonu. Ale určitě naleznete nové směrovky a značky kam jít, i když se vám někdy zdá, že jste u zdi.

Jedno moudro říká: „Bůh dal světu nekonečně mnoho možností a všechny je chce poznat.“  Vězte, že ani vy jste je všechny nevyčerpali. Tak –  šťastnou cestu.