Tajemství kamenů lásky

Ano, opravdu existují určité drahé kameny, které podporují lásku a vzájemnou přitažlivost mezi vámi a vaším vyvoleným. Některé z nich můžete umístit v ložnici např. v malé dekorativní misce nebo na talířku položit na noční stolek.

Pro posílení vašeho vztahu si můžete vytvořit i koláž z několika různých kamenů. Kameny se dají zakoupit ve formě neopracovaných kamínků nebo již s kroužkem připravené např. pro použití v náhrdelníku či náramku. Které kameny tedy podpoří lásku?

Ametyst

Ametyst je v podstatě křemen s hrubší konzistencí. Barva se pohybuje od tmavě až po světle fialovou – purpurovou. Některé exempláře však mohou být tak temně fialové, že vypadají skoro jako černé. Hlavní barvu doplňuje bílá kresba s nádechem průhlednosti.

Purpurová je královská barva. Tmavě fialová až indigová barva souzní s tzv. třetím okem, kterým je možné vnímat více než běžnýma očima.

Ametyst ve světlejších tónech rezonuje s energií korunní čakry, která je popisována jako sídlo nejvyšší dokonalosti v člověku. Při jejím otevření se emočně probouzíte a vyzařuje energii, která otevírá srdce ostatních lidí.

Bílá a průhledná symbolizuje uzdravení, emoční klid a čištění. Tyto barvy patří do konceptu lásky a léčení. Purpurová barva je jako královský plášť, který vás obejme. Barvy ametystu se harmonizují se srdcem a pomáhají se naladit na soucit, porozumění a bezpodmínečnou lásku.

Legendy o ametystu jako kameni lásky

Víte, že ametyst je považován za posvátný kámen bohyně lásky Venuše? Ve spojení s Venuší prý dokáže vytvořit milostnou náklonnost, posílit smyslnost a díky němu oceníte krásu v každém detailu.

Venuše a ametyst také posilují osobní kreativitu a představivost. Stejně jako Venuše je i kámen jemný a elegantní. Když u sebe budete nosit ametyst, můžete ve svém životě podpořit smyslnost.

Ametyst je často spojován i s bohyní Dianou. Diana je ženská bohyně lovu a také ochránkyně dětí a zvířat. Na rozdíl od Venuše, jejíž energie je smutná, smyslná a vášnivá – Diana představuje ochrannou, ušlechtilou a uzdravující lásku.

Je obráncem bezbranných a vystupuje jako mluvčí za ty, kteří nemají vlastní hlas. Při nošení ametystu stimulujete i soucit, uzdravování a ochranu.

Kouzlo svatého Valentýna

Svatý Valentýn je patron zamilovaných a spojuje se také s ametystem. Je také patronem včelařství a pomáhá při uzdravování z utrpení, např. u epilepsie. Ametyst je s ním spojen prostřednictvím kouzla svatého Valentýna.

Což byl obvykle stříbrný klíč, který byl vyzdoben drahým kamenem – ametystem nebo diamantem. Klíč byl předáván jako znamení lásky a uzdravení. Podle legendy pomáhal odblokovat srdce každého, kdo jej nosil nebo předal.

Růženín

Jak název napovídá, primární barvou tohoto kamene lásky je růžová v různých odstínech. Růženín je křemen, jehož barva se pohybuje od jemně růžové až po mléčně růžovou barvu. Barva podporuje hojení a samozřejmě lásku.

Růženín se používá při mnoha léčebných procedurách. Říká se, že stabilizuje srdeční čakru. Růžová představuje symbol pro měkkost, péči, něhu, laskavost a soucit. U některých kamenů se můžete setkat i s bílými pruhy. O významu bílé barvy jsme již psali u ametystu.

Křemen je tvořen z horkého magmatu, který často pochází z obrovských hloubek. Přestože bylo horké magma na povrchu ochlazeno, oheň v křemeni stále přežívá. Kámen je jako baterie. Teplo a vášeň uvnitř vás se uloží i do růženínu a naopak.

Růženín je tvořen v hranolové struktuře. Nejcennější jsou šestihranné růženíny. Právě číslo šest patří bohyni lásky Venuši. V numerologii je šestka číslem lásky, vášně a touhy.

Legendy o růženínu

Podle Pliny, římského přírodovědce a spisovatele, byl křemen vytvořen z ledu z prehistorických dob. Využíval se pro léčení a při lékařských operacích v římské době. Směs medu a prášku z křemene se užívala pro zlepšení produkce mateřského mléka u prvorodiček.

Samozřejmě tyto praktiky v dnešní době nedoporučujeme, nicméně vám to dává představu o tom, jak se růženín používal. Spojení růženínu s mateřstvím se objevuje i v raném křesťanství, kdy je vnímán jako symbol Panny Marie.

Některé domorodé kmeny v Austrálii věřily, že růženín vznikl z deště. Jako takový byl považován za kámen milosti a očisty. V některých starověkých mayských legendách je růženín uctíván pro údajnou schopnost uchovat lidskou duši a mysl.

Růženín je spojován i s bohyněmi lásky. S řeckou bohyní lásky Afroditou – bohyní čistoty, lásky a krásy. A babylonskou bohyní Ishtar – bohyní lásky a plodnosti.

Symboly lásky ve světě

Láska, nejsilnější a nejinspirativnější cit, který lidstvo zná, byla v historii vyjadřována a oslavována různými způsoby napříč kulturami. Ačkoli pojem lásky může být subjektivní a jeho definice se může u jednotlivých lidí lišit, určité symboly se staly univerzálními symboly lásky, které překračují hranice. Tyto symboly nejen odrážejí hloubku citů, ale také podporují pocit jednoty a porozumění mezi lidmi na celém světě. V tomto článku prozkoumáme některé z nejvýznamnějších symbolů lásky, které se vyskytují v různých kulturách.

Srdce

Srdce je pravděpodobně nejuznávanějším symbolem lásky a představuje náklonnost, soucit a citovou náklonnost. Tento ikonický symbol lze vysledovat až ke starověkým civilizacím, například ke starým Egypťanům, kteří věřili, že srdce je centrem všech myšlenek a emocí. Od té doby se stalo základním prvkem moderního zobrazování, často se používá k vyjádření lásky, romantiky a oddanosti.

Růže

Růže, která je odedávna spojována s láskou a krásou, je symbolem, který překračuje hranice kultur a časů. V řecké mytologii byla růže spojována s Afroditou, bohyní lásky a vášně. Od té doby se stala symbolem lásky v různých kulturách, přičemž různé barvy růží nesou různé významy. Například červené růže symbolizují vášnivou lásku a romantiku, zatímco růžové růže představují něhu a obdiv.

Holubice

Holubice, která je všeobecně uznávána jako symbol míru, je také spojována s láskou a harmonií. V mnoha kulturách je holubice považována za posla lásky, který nese poselství náklonnosti a jednoty. Tuto symboliku lze vysledovat až do starověku; v řecké mytologii byly holubice posvátné pro Afroditu a často byly zobrazovány jako její společnice. I dnes se holubice používají při svatbách a jsou považovány za symbol věčné lásky a věrnosti.

Symbol nekonečna

Symbol nekonečna, znázorněný vodorovnou osmičkou, znamená věčnou lásku a věčnou povahu náklonnosti. Tento symbol pochází z matematických představ, ale byl přijat jako symbol lásky a jednoty. Protože nemá určitý konec ani začátek, představuje lásku, která nezná hranice ani omezení.

Prsten Claddagh

Prsten Claddagh pochází z irské rybářské vesnice Claddagh a je oblíbeným symbolem lásky, věrnosti a přátelství. Prsten znázorňuje dvě ruce držící srdce zakončené korunkou. Ruce představují přátelství, srdce lásku a koruna věrnost. Prsten Claddagh si často vyměňují blízcí přátelé a milované osoby a slouží jako připomínka jejich hlubokého a trvalého pouta.

Jin a jang

V čínské filozofii je symbol jin a jang spojován především s rovnováhou a harmonií, ale zahrnuje také myšlenku lásky. Symbol představuje vzájemné propojení a závislost protikladů. Jin, spojovaný s ženskostí, temnotou a pasivitou, je vyvažován jangem, spojovaným s mužskostí, světlem a asertivitou. Tato symbolika odráží myšlenku, že láska vzkvétá díky spojení protikladných sil a vytváří harmonický a vyvážený vztah.

Tyto symboly lásky vyjadřují mnoho aspektů tohoto složitého citu. Slouží jako svědectví o univerzální povaze lásky, která překonává kulturní, jazykové a zeměpisné bariéry. Bez ohledu na to, odkud pocházíme nebo kdo jsme, působí tyto symboly jako společný jazyk a připomínají nám naše společné lidské zkušenosti a sílu lásky, která nás všechny spojuje.

Ve světě, kde často převládá rozdělení a konflikty, nám symboly lásky nabízejí záblesk naděje a připomínají naši společnou lidskost. Ať už prostřednictvím srdce, růže, holubice nebo jakéhokoli jiného symbolu, umožňují nám spojit se navzájem a oslavit krásu a sílu lásky. Přijměme tedy tyto symboly, oceňme jejich nadčasový význam a nechme se jimi vést při pěstování lásky a soucitu ve vlastním životě i v celém světě.