Tajemství kamenů lásky
Ano, opravdu existují určité drahé kameny, které podporují lásku a vzájemnou přitažlivost mezi vámi a vaším vyvoleným. Některé z nich můžete umístit v ložnici např. v malé dekorativní misce nebo na talířku položit na noční stolek.
Pro posílení vašeho vztahu si můžete vytvořit i koláž z několika různých kamenů. Kameny se dají zakoupit ve formě neopracovaných kamínků nebo již s kroužkem připravené např. pro použití v náhrdelníku či náramku.
Které kameny tedy podpoří lásku?
Ametyst
Barva a vlastnosti ametystu
Ametyst je v podstatě křemen s hrubší konzistencí. Barva se pohybuje od tmavě až po světle fialovou – purpurovou. Některé exempláře však mohou být tak temně fialové, že vypadají skoro jako černé. Hlavní barvu doplňuje bílá kresba s nádechem průhlednosti.
Purpurová je královská barva. Tmavě fialová až indigová barva souzní s tzv. třetím okem, kterým je možné vnímat více než běžnýma očima.
Ametyst ve světlejších tónech rezonuje s energií korunní čakry, která je popisována jako sídlo nejvyšší dokonalosti v člověku. Při jejím otevření se emočně probouzíte a vyzařuje energii, která otevírá srdce ostatních lidí.
Bílá a průhledná symbolizuje uzdravení, emoční klid a čištění. Tyto barvy patří do konceptu lásky a léčení. Purpurová barva je jako královský plášť, který vás obejme. Barvy ametystu se harmonizují se srdcem a pomáhají se naladit na soucit, porozumění a bezpodmínečnou lásku.
Legendy o ametystu jako kameni lásky
Víte, že ametyst je považován za posvátný kámen bohyně lásky Venuše? Ve spojení s Venuší prý dokáže vytvořit milostnou náklonnost, posílit smyslnost a díky němu oceníte krásu v každém detailu.
Venuše a ametyst také posilují osobní kreativitu a představivost. Stejně jako Venuše je i kámen jemný a elegantní. Když u sebe budete nosit ametyst, můžete ve svém životě podpořit smyslnost.
Ametyst je často spojován i s bohyní Dianou. Diana je ženská bohyně lovu a také ochránkyně dětí a zvířat. Na rozdíl od Venuše, jejíž energie je smutná, smyslná a vášnivá – Diana představuje ochrannou, ušlechtilou a uzdravující lásku.
Je obráncem bezbranných a vystupuje jako mluvčí za ty, kteří nemají vlastní hlas. Při nošení ametystu stimulujete i soucit, uzdravování a ochranu.
Kouzlo svatého Valentýna
Svatý Valentýn je patron zamilovaných a spojuje se také s ametystem. Je také patronem včelařství a pomáhá při uzdravování z utrpení, např. u epilepsie. Ametyst je s ním spojen prostřednictvím kouzla svatého Valentýna.
Což byl obvykle stříbrný klíč, který byl vyzdoben drahým kamenem – ametystem nebo diamantem. Klíč byl předáván jako znamení lásky a uzdravení. Podle legendy pomáhal odblokovat srdce každého, kdo jej nosil nebo předal.
Růženín
Barva a vlastnosti růženínu
Jak název napovídá, primární barvou tohoto kamene lásky je růžová v různých odstínech. Růženín je křemen, jehož barva se pohybuje od jemně růžové až po mléčně růžovou barvu. Barva podporuje hojení a samozřejmě lásku.
Růženín se používá při mnoha léčebných procedurách. Říká se, že stabilizuje srdeční čakru. Růžová představuje symbol pro měkkost, péči, něhu, laskavost a soucit. U některých kamenů se můžete setkat i s bílými pruhy. O významu bílé barvy jsme již psali u ametystu.
Křemen je tvořen z horkého magmatu, který často pochází z obrovských hloubek. Přestože bylo horké magma na povrchu ochlazeno, oheň v křemeni stále přežívá. Kámen je jako baterie. Teplo a vášeň uvnitř vás se uloží i do růženínu a naopak.
Růženín je tvořen v hranolové struktuře. Nejcennější jsou šestihranné růženíny. Právě číslo šest patří bohyni lásky Venuši. V numerologii je šestka číslem lásky, vášně a touhy.
Legendy o růženínu
Podle Pliny, římského přírodovědce a spisovatele, byl křemen vytvořen z ledu z prehistorických dob. Využíval se pro léčení a při lékařských operacích v římské době. Směs medu a prášku z křemene se užívala pro zlepšení produkce mateřského mléka u prvorodiček.
Samozřejmě tyto praktiky v dnešní době nedoporučujeme, nicméně vám to dává představu o tom, jak se růženín používal. Spojení růženínu s mateřstvím se objevuje i v raném křesťanství, kdy je vnímán jako symbol Panny Marie.
Některé domorodé kmeny v Austrálii věřily, že růženín vznikl z deště. Jako takový byl považován za kámen milosti a očisty. V některých starověkých mayských legendách je růženín uctíván pro údajnou schopnost uchovat lidskou duši a mysl.
Růženín je spojován i s bohyněmi lásky. S řeckou bohyní lásky Afroditou – bohyní čistoty, lásky a krásy. A babylonskou bohyní Ishtar – bohyní lásky a plodnosti.
Chcete vědět, jaké další kameny vám pomohou s láskou a vztahy? Najdete je v knize – Kameny pro lásku a vztahy od Cassandry Easonové.