Systém znalostí o lidském životě

V dávných dobách na východě byl založen systém znalostí o lidském životě. Spočívá na přirozené schopnosti každého z nás ovládat tělo a posílit vnitřní rezervy.

Mudrci a léčitelé viděli pacienta jako celek systému a jeho tělo jako dům duše. Právě proto na východě odstraňovali především příčinu nemoci, léčili nemocnou duši, urovnávali ji do souladu s přírodou. To vše dělali s pomocí samotného člověka. Tyto starobylé znalosti dali základ pro ozdravné metody Mirzakarima Norbekova, které byly přizpůsobeny rytmu a životu moderního člověka.

Metoda akademika nabízí deset způsobů, jak se zbavit nemoci: Cvičení kloubů, Svalové cvičení, Trénink vůle, Trénink představivosti, Speciální cviky na posílení imunity, Urologické bezkontaktní samomasáže, Odstranění vady pokožky (fyzické omlazení), Trénink emocí, Obnoveni zraku a Obnovení sluchu.

Mirzakarim Norbekov

Metoda, kterou profesor Norbekov pomohl nespočtu lidí k uzdravení, vychází z tisíce let starého východního učení, súfismu. Staví na poznání, že člověk jako jednota těla, mysli a duše má ohromující vnitřní potenciál, který může kdykoli aktivovat. Tělo je domem duše. V případě nemocí může člověk uvést svou duši zpět do souladu s její pravou podstatou, a tím se uzdravit.

Narodil se v Uzbekistánu, ale jeho kariéra začala v osmnácti letech poté, co ho několik mužů zbilo, až byl čtyři měsíce hospitalizován. Lékaři mu nedokázali pomoci, dostal průkaz invalidy a kvůli těžkému poškození ledvin byl nucen podstupovat dialýzu. Když si představil svou budoucnost jako pacienta, který potřebuje péči, propadl hluboké depresi a dokonce pomýšlel na sebevraždu.

S tímto osudem se však nechtěl smířit. Odyssea při hledání uzdravení ho nakonec dovedla k jeho pozdějšímu učiteli Muhammadu Chasanovi. Setkání se stoletým mistrem navždy změnilo jeho život.

Učednictví Mirzakarima Norbekova

Začátek jeho učednictví nebyl pro Mirzakarima snadný a vyznačoval se odporem a pochybnostmi. Díky trpělivosti svého učitele a vlastní vůli se však nakonec během čtyř let zcela uzdravil. Teprve poté začalo jeho skutečné učednictví: pokračoval v každodenních cvičeních, díky nimž se stále více dozvídal o úžasných schopnostech každé lidské bytosti.

Norbekov spojil starosvětské znalosti východního léčitelství s moderními vědeckými poznatky. Jeho metoda začala platit v roce 1982. Testuje ji a průběžně optimalizuje již více než 30 let. Jeho učení údajně pomohlo více než pěti milionům lidí. Díky němu se každému člověku podaří najít přístup k vlastním samoléčebným silám.

V polovině devadesátých let začal triumf metody, které se dostalo mezinárodní pozornosti prostřednictvím nadšených účastníků seminářů a různých publikací. Norbekov ji vnímá jako svůj způsob, jak prostřednictvím svého učení zachovat starobylé znalosti a předat je dnešním lidem. V Moskvě založil institut pro samoléčení, odkud se jeho učení rozšířilo do celého světa.

Jak to funguje?

Naše tělo je jednotou těla, mysli a duše. Každá nerovnováha duše má dopad i na tělo. Naše tělo má však schopnost stimulovat vnitřní síly prostřednictvím mysli a duše, aby nerovnováhu vyrovnalo. Pokud chce někdo projít životem ve zdraví, potřebuje silnou a vyváženou duši.

Systém podle M. Norbekova je založen na podpoře duše, aby každý aktivoval své samoléčivé síly. Svým vlastním postojem, vnitřním i vnějším, svými gesty a mimikou dává člověk tělu signály, aby v mozku tvořilo určité posly.

Odtud se podle jeho tvrzení dostávají do celého těla a stimulují biochemické procesy v jednotlivých buňkách, které regenerují buňky, a tím pozitivně působí na celé tělo. Když vědomě někdo využíváte své vnitřní síly, může ovlivňovat všechny systémy svého těla a překonávat nemoci.