Jak neztratit pozitivní myšlení

Pozitivní myšlení je v dnešní době velmi důležité. Vztek a negativní nálada mohou špatně působit na naše zdraví. Dostat své emoce z těla je někdy zapotřebí, ovšem je dobré to nepřehánět.

Pro některé z nás může být zvládání těžších situací velmi náročné. Někdy je složité zůstat v klidu a nenaštvat se nebo se netrápit. Máme pro vás několik typů a rad, jak zvládnout stresové životní situace a zůstat pokud možno optimisticky naladěni.

Dostatek odpočinku

Naše tělo potřebuje dostatek odpočinku. Ten mu dopřejeme nejlépe spánkem nebo relaxací. Zejména dostatek spánku je velmi důležitý. Pokud denně spíme jen pár hodin, tělo ani mozek se nestihnou plně zregenerovat. Organizmus nám to pak dá vcelku brzy “sežrat”. Budeme unavení, s nízkou zásobou energie, naše myšlení se zpomalí a následkem tak mohou být zbytečné chyby z nepozornosti a nedostatku soustředění.

Pokud chodíte spát o půlnoci a druhý den vstáváte brzo ráno, je na čase to změnit. Dopřejte si dostatečný spánek alespoň 8 hodin denně. Je to velmi jednoduché, stačí jít spát o hodinku nebo dvě dřív.

Zdravý a pestrý jídelníček

Pro nastartování organizmu a dodání energie je dobrý nejen spánek, ale také úprava jídelníčku. Zdravá strava pomáhá zajistit dostatečnou energii, která je zdrojem pozitivní nálady a myšlení. Důležité je sestavit si pestrý jídelníček, který by měl mimo jiné obsahovat také hodně ovoce a zeleniny. Nesmíme zapomínat ani na pitný režim. Doporučuje se vypít 2 – 3 litry čisté vody denně.

Pravidelný pohyb

Trávíte hodně času doma u televize nebo v kanceláři při práci? I tyto situace leckdy nedělají dobrotu. Zapotřebí je pravidelný pohyb, díky kterému si dokonale vyčistíte hlavu. Místo toho, abyste se šli koukat na dvouhodinový film, si dopřejte procházku krásnou přírodou a uvidíte, že díky plaveným endorfinům se budete cítit mnohem lépe.

Za dostatečný pohyb se považuje ujít každý den alespoň 10 000 kroků. K tomuto cíli jsou perfektní mobilní aplikace nebo chytré hodinky, které dokáží zaznamenávat jak počet kroků, tak i vzdálenost nebo tepovou frekvenci.

Naučte se meditovat

Někdo si může myslet, že meditace je tzv. „k ničemu.“ Opak je pravdou. Pokud se naučíme správně meditovat, můžeme si tak dokonale odpočinout, přijít na jiné myšlenky a otočit naše myšlení správným směrem.

Meditovat se dá mnoha způsoby. Zkušenější z nás meditují i několik desítek minut denně a jsou velmi spokojení. Takto dlouhý proces není zapotřebí. Pokud s meditací začínáme, bohatě postačí přijít domů a na pár minut si lehnout nebo sednout na klidné místo, kde nebudeme rušeni a můžeme vnímat jen sebe a svůj pravidelný dech. Samotné řízené dýchání je určitou formou účinné relaxace. Taktéž správně zvolená relaxační hudba udělá divy.

Motivační magnetky s pozitivními citáty

Abychom docílili pozitivního myšlení a dokázali si ho také udržet, můžeme si pořídit kartičky nebo magetky, na kterých jsou napsány pozitivní citáty. Motivační magnetky obsahují nejrůznější tipy citátů. Velice oblíbenými jsou například citáty o lásce a štěstí.

Motivační magnetky si můžeme umístit například na ledničku nebo nástěnku ve své kanceláři. Výhodou těchto magnetek je, že je můžeme mít neustále na očích nebo při sobě.

Inspirační karty pro pozitivní myšlení

Inspirační karty obsahují obrázky a vzkazy vztahující se k důležitým životním situacím. Karty s motivačními texty můžete nosit neustále u sebe. Jsou vhodným pomocníkem pro ty, kteří nad svým životem přemýšlejí a chtějí na sobě neustále pracovat.

V průběhu našeho života procházíme mnoha složitými situacemi, které je zapotřebí řešit. Některé jsou jednoduché a jiné nikoliv. V případě, že jsme součástí událostí, které pro nás nejsou příjemné, není snadné udržet si optimistickou mysl.

Pokud ale naučíme svůj mozek včas přehodit výhybku a nastavit myšlenky požadovaným směrem – řídit je, nestane se nám, že se utopíme v depresivních scénářích. Naučit se tomuto řízenému myšlení sice chvíli potrvá, ale je potřeba to nevzdat a při neustále mozek trénovat.

Pokud takto umíme ovládat své myšlení, máme proti ostatním obrovskou výhodu. Ta může zajistit veliký krok vpřed, nejen v osobním, ale i v kariérním růstu. V životě tak budeme mít vše pod kontrolou.