Parking Indigo – pohodlí pro řidiče v Praze

Kromě krásných památek a mnoha možností společenského vyžití je Praha v posledních letech pověstná ještě něčím jiným, avšak ne už tak pozitivně. Jde o možnosti parkování, které jsou značně omezeny úzkými ulicemi v centru a zavedením zón dostupných pro parkování výhradně rezidentům.

Vstříc všem řidičům, kteří potřebují zaparkovat bez strachu z pokutového bločku za stěračem, vycházejí placená parkoviště. Ta často kromě jistoty legálního parkování nabízejí také nadstandardní služby.

V hlavním městě se můžeme od listopadu 2015 potkávat s logem Indigo vyvedeným v odstínech fialové barvy a s ním sladěným značením parkovišť a parkovacích stání podél komunikací. Pod tento název totiž nedávno přešel provozovatel 4203 stání na parkovištích a v garážích v Praze a 30417 stání na komunikacích Prahy 1, Prahy 2 a Prahy 7. Společnost, která doposud nesla název VINCI Park, prošla v posledním měsíci rozsáhlým rebrandingem.

V celoevropském měřítku je Indigo jedním z největších provozovatelů parkovišť a služeb spojených s parkováním. Celkově francouzská společnost provozuje 1,9 milionu parkovacích míst ve 14 zemích světa, 581 městech.

Mezi největší výhody parkovacích zařízení Indigo patří non-stop provoz a možnost měsíčního předplatného a rezervací. Vysoká kapacita zajišťuje dostupnost volných míst – například vlajková loď Indigo, parking na hlavním vlakovém nádraží Praha, nabízí 312 garážových a 211 venkovních stání pro osobní vozidla a 10 stání pro autobusy.

Samozřejmostí je zde nepřetržitý kamerový monitoring a ostraha bezpečnostní agenturou a řidiči mohou využít také nadstandardní služby v podobě VIP car service a myčky osobních aut. Další non-stop a pohodlné parkování v centru Prahy nabízejí například Parkoviště Nádraží Smíchov s 201 stáním nebo Parkoviště Nádraží Holešovice s 60 stáními.

V centru hlavního města pak mohou řidiči využít také místa v zónách placeného stání Prahy 1, 2 a 7 a parkoviště či garáže na klíčových místech, jako jsou OC Chodov, Thomayerova nemocnice, nebo Malostranské náměstí.