Kam v Praze za pěkného počasí – tipy na výlety, co navštívit

Proč odjíždět v létě k moři, když je v Praze v tomto období zrovna nejlépe? To si říká pravděpodobně jen malá část populace největšího a nejobydlenějšího města v České republice. Léto v Praze však skutečně nabízí mnoho možností, jak si ho užít. Co dělat v létě v Praze?

Možná to tak na první pohled nevypadá, avšak léto v Praze nabízí mnoho možností. Od koupání se v lomech, objevování lesoparků, potulování se po pražských uličkách a kavárnách, venkovních sportovních aktivit až po akčnější zážitky.

Ideální možností je zkombinovat aktivní a pasivní činnosti. Pořádná sportovní zátěž s následným relaxem u vody. Perfektním místem v Praze jsou různá sportovní centra, která nabízí ze sportovního vyžití tenis, nohejbal, squash, badminton, nebo stolní tenis.

Pro uvolnění si pak může člověk lehnout k bazénu, u kterého nechybí ani zahradní bar. Co víc si lze přát v centru Prahy? Pro co nejpřesnější předpověď slouží meteoweb In počasí. A jaké další aktivity lze za pěkného počasí podniknout v Praze?

Plavba lodí

Jedním z nejlepších způsobů, jak poznat Prahu, je plavba vyhlídkovou lodí po řece. Z Vltavy si lze vychutnat některé z nejúžasnějších památek města, jako je Karlův most, Pražský hrad a panorama města.

Skvělým jednodenním výletem může být i plavba lodí z Prahy až na Slapy. Historický parník vyjíždí z Rašínova nábřeží. Cestou člověk uvidí nádhernou krajinu, propluje částí vltavské kaskády a zastaví se až pod Slapskou přehradou. Po celou dobu je zajištěné občerstvení i odborný výklad.

Na druhou stranu lze z Prahy po Vltavě vyrazit třeba do Mělníka, nebo dokonce až do Německa.

Komu by se přece jen nechtělo vyrážet mimo Prahu, může si užít plavbu lodí jen po Praze. Okružní plavby po Vltavě nabízí mnoho společností. Vybírat si lze mezi hodinovou prohlídku parníkem, nebo plavbou spojenou s obědem či večerní plavbou s hudbou a večeří.

Kdo by si chtěl užít romantickou plavbu, může vyrazit do krásných zákoutí pražské Čertovky. Díky tomu uvidí jak vltavská panoramata, tak malebná zákoutí slepého ramene Vltavy během jediné plavby.

Letní kino na šlapadle

Kam vzít svůj drahý protějšek na originální rande? Co takhle šlapadlo nebo loďka? Stačí už jen vzít víno, skleničky, jahody a tablet. Snadno se tak připraví soukromé letní kino na šlapadle. Parkování v centru Prahy nemusí být vždy problém, míst je zpravidla dost, byť placených. Jen pozor na modré zóny.

V půjčovně na ostrově Žofín si lze šlapadla nebo loďky půjčit až do 11 hodin večera. Tak ať už s filmem nebo „jen“ s výhledem na prosvětlenou noční Prahu, na ten večer určitě nikdy nezapomene.

Lanové centrum a bobová dráha

Kdo chce zažít něco jiného, může strávit jedno odpoledne v lanovém centru. Dostane se sem i s dětmi už od 6 let a může tak prožít společné nezapomenutelné zážitky, kdy bude zkoušet zvládnout malé i větší výzvy.

Pokud by někdo chtěl něco více adrenalinového, určitě by měl vyzkoušet bobovou dráhu, kde se bude moci řítit po dráze rychlostí až 62 km/h.

Večerní paddle boarding a landkiting

Paddleboarding je čím dál více populární v jakýchkoliv plážových destinacích. Týká se to však i Vltavy. V Praze si lze navíc zážitek z tohoto sportu zdvojnásobit večerní projížďkou na osvětlených paddleboardech. K zapůjčení jsou ve Žlutých lázních, kde nabízí i kurzy pro začátečníky.

Druhým velmi populárním sportem je vodní kiting. V Praze si lze vyzkoušet jeho variantu na zemi – tzv. landkiting. Přesunout se odsud ke kitingu na vodě je už pak jen maličkostí.

Ať už člověk hledá cokoliv co dělat v Praze, v letních měsících určitě najdete něco, co ho zaujme. Může se také inspirovat tipy, kam vyrazit v Praze.

Piknik v Praze

Piknikování v Praze je nezapomenutelný zážitek. Praha je plná krásných parků, zahrad a památek, které jsou ideální kulisou pro letní piknik.

Skvělým místem, kde lze začít piknikové dobrodružství, je půvabný Petřín. Toto oblíbené místo nabízí úchvatný výhled na město a je ideálním místem pro romantický piknik ve dvou. Díky spoustě zeleně, laviček a stinných míst se lze kochat krásou města a zároveň si vychutnávat lahodné jídlo.

Pro větší skupinu je ideálním místem pro piknik rozlehlý Vyšehradský park. Park nabízí dostatek prostoru, takže se není třeba obávat, že by se zde lidé tísnili. Navíc se nachází v blízkosti historického Vyšehradu, takže si můžou prohlédnout hradní areál.

Pokud někdo hledá něco jedinečnějšího, měl by se vydat na břeh Vltavy. Zde najde spoustu zelené trávy ideální pro oběd pod širým nebem. Nábřeží navíc nabízí skvělé místo, kde se lze pokochat západem slunce a vychutnat si některý z charakteristických pražských výhledů.

Díky nádherným výhledům a vynikajícímu jídlu si určitě každý užijete nezapomenutelný den.