Domácí pleťové masky

Také si během přípravy okurkového salátu děláte masku z jejích slupek? Nebo si na unavené oči pokládáte rovnou celá kolečka? Potom děláte správně. Už naše babičky moc dobře věděly, že pokud chtějí mít krásnou a zdravou pleť stačí si umíchat například právě okurkovou masku, která jí vypnula a rozjasnila. Zelenina má i nyní v kosmetickém světě velký vliv.

Stále častěji se v kosmetickém průmyslu používají zeleninové extrakty a vedle kosmetiky působící na obnovu buněk a používání vitamínu A je to jeden z největších trendů současnosti. Důvod? Obsahuje totiž veliké množství vitamínů A a D, zinku a také železa.

Nejvíce se používá mrkev, jelikož její beta-karoten ovlivňuje kvalitu kolagenových vláken, extrakt z avokáda, a v neposlední řadě samozřejmě rajčata, která obsahují lykopen (= antioxidant, který chrání kolagen před poškozením). Jsou též velice důležitá ve stravě, protože snižují riziko onemocnění rakovinou slinivky nebo děložního čípku.

Zeleninové tipy

Brokolicový olej je to pravé jak pro vaše vlasy, tak pro vaší pleť, kterou díky němu budete mít nádherně hydratovanou. Výtažky z mrkve jsou snad nejpopulárnější ze všech. Mrkvový olej připraví kůži na opalování a zbaví Vás dokonce mimických vrásek díky svým vitamínům C a E.

Už kdysi se používaly masky z okurky pro rozjasnění pleti, protože je bohatá na minerály, kalcium, magnézium, železo a zinek. Okurka bývá v kosmetickém průmyslu využívaná pro hydrataci pleti. Skvělá je pro mastnou pleť s rozšířenými póry, díky svým stahujícím účinkům.

Pokud se vám nechce investovat peníze do kosmetických zeleninových trháků jako jsou například krémy značky Sisley nebo řecké přírodní kosmetiky Korres, poohlédněte se v klasických drogeriích, nebo vyzkoušejte ověřené domácí zeleninové masky:

Dýňová maska

Dýně je vynikající zdroj vitamínů, antioxidantů a vody, které pomáhají bojovat se starnutím vaší pleti a vzniku vrásek.

Postup: Smíchejte 2 lžičky rozmixované dýně, 1 lžičku medu a mléko ( pokud máte spíš mastnější pleť, dejte přednost jablečnému octu ) podle potřeby. Směs naneste na pleť a nechte působit 15 minut, nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Čistící maska z rajčat

K dokonale čisté pleti vám může pomoct právě tato čerstvá zelenina. Působí proti rozšířeným pórům a vyrážkám.

Postup: Vyšlehejte 1 rajče s množstvím bílého jogurtu dle vašeho uvážení, naneste na pleť a nechte působit aspoň 20 minut a poté opláchněte.

Pamatujte ale na to, že samotná kosmetika pro krásný vzhled vaší pleti nestačí. Misku zeleniny můžete ještě navíc doplnit tabletkami obsahujícími vitamín C, který vám zlepší pleť zevnitř.