Feng Shui – 10 tipů pro šťastné partnerství

Patříte k těm, co stále hledají tu pravou lásku a nenacházejí? Nebo jste už svou drahou polovičku našli, ale přesto vám vztah s vysněným partnerem neklape úplně podle vašich představ? Nebo sice už stabilní a hezký vztah máte, ovšem přesto pociťujete, že by vaše partnerské soužití sneslo závan čerstvého vzduchu?

Jak a kde žijeme i jaké prostředí nás obklopuje, má podle učení Feng Shui rozhodující vliv nejen na naši osobní pohodu, ale i na to, zda si do života přitáhneme správného partnera či na to, jak je vztah se stávajícím partnerem harmonický.

Důležitá je už samotná energie, kterou váš domov vyzařuje. V ideálním světě by mělo být vše v rovnováze. Mužský i ženský princip, tedy energie jing a jang v harmonii.

Většinou tomu ale tak není. Napadlo vás někdy, že ve vašem příbytku převládá ryze ženská či naopak ryze mužská energie, která od vás může potenciální protějšek odrazovat?

Podle nosa, poznáš kosa

Nebo v našem případě spíše podle domu poznáš jeho majitele. Skutečně existují domy, u kterých na první pohled poznáte, že jejich majitel bude pravděpodobně single.

Když si stoupnete čelem před dům a podíváte se na jeho pravou stranu, máte před očima tzv. „stranu draka“. Opačná, levá strana je zase nazývána tzv. “stranou tygra”.

Důležité je, aby obě strany domu byly na první pohled v harmonii a rovnováze. Pokud je jedna strana dominantnější než druhá, převažuje v domě ženská nebo mužská energie.

Jin a jang v rovnováze

Pravá strana, strana draka symbolizuje dle Feng Shui mužskou energii. Měla by být chráněna vysokými stromy nebo hustým živým plotem.

Pokud vidíte, že je nekrytá, otevřená a nechráněná, značí nám takový dům, že jde o domácnost, ve které dominuje žena. A žena, která v daném domě bydlí, pravděpodobně čeká a může nadále dlouho čekat na svého pohádkového prince.

Tohle pravidlo platí i opačně, pro levou stranu tygra. Je-li strana tygra ve vztahu drakovi očividně slabší, naznačuje to dominující mužskou domácnost.

Také je možné, že ambiciózní ženy, které jsou kariérně založené a převládají v nich mužské aspekty, podvědomě vyhledávají právě domy s dominantní dračí stranou a tím pádem od sebe mužské protějšky na energetické úrovni odrazují.

Chybějící oblast partnerství v mřížce pa-kua

Dalším faktorem pro vznik nerovnováhy v oblasti lásky a partnerství je chybějící plocha v půdorysu domu/bytu. Podle Feng Shui se půdorys domu/bytu/místnosti dělí na 8 stejných oblastí, z nichž každá podporuje jinou oblast života. Pokud v půdorysu některá z oblastí chybí, chybí nám automaticky energie této oblasti.

Zóna partnerství, manželství a vztahů se dle mřížky nachází v pravém horním rohu. Respektive v nejvzdálenějším pravém rohu směrem od vstupu do místnosti.

Jde o oblast, v níž se zrcadlí naše vztahy, ať už partnerství, manželství nebo platonické vztahy, stejně jako vztahy v zaměstnání, ke společníkům či obchodním partnerům.

Jestliže v půdorysu tato oblast zcela chybí, bývá obzvlášť pro ženy dost těžké prožívat pocit naplnění v poměru k životnímu partnerovi. Také vztahy se sousedy nebo kolegy jsou často problematické.

Jak tedy podpořit partnerství a láskyplné vtahy v našich životech?

Zaměřte se hlavně na ložnici, která je nejdůležitější místností z hlediska partnerství a Feng Shui

1. Zatočte s nepořádkem a osvoboďte se od zbytečného harampádí

Životadárná energi čchi nemá ráda domácnosti, které připomínají skladiště. Přestává pak proudit a stagnuje. Stejně tak ustrne na mrtvém bodě i náš život, nevyvíjí se.

Obzvláště v ložnici je potřeba dbát na to, aby čchi mohla volně proudit. Neskladujte věci pod postelí ani na skříni. Jsou to sice oblíbená místa pro uložení krabic s botami či lyžáků, ale pro tentokrát pro ně najděte raději místo ve skříni. Ložnice má být místem odpočinku, nikoli šatnou a skladištěm.

2. Doplňte chybějící oblast na půdorysu

Chybějící zóna partnerství v půdorysu domu je problém, ale ne zas tak neřešitelný. Útulně zařízená terasa, ohraničení chybějícího prostoru květináči nebo založení zimní zahrady jsou dobré možnosti, jak “vtáhnout zpět” chybějící oblast.

3. Udělejte místo ve skříni

Pozvěte svého budoucího partnera do svého života rovnou tím, že mu ve svém bytě uděláte místo. Vykliďte pro něj třeba část skříně nebo mu nechte volný šuplík v komodě. Bude tak mít místo jen pro své věci. Tímto krokem dáváte najevo, že jste na přijetí partnera a lásky do vašeho života více než připraveni.

4. Vytvořte rovnováhu mezi jin a jang

Pokud bude v interiéru převažovat ženská energie jin, například ve formě přehnaného množství doplňků a dekorací, polštářů,  tlumeného světla či zaobleného nábytku, nebude se v takovém prostoru muž cítit příliš dobře.

Méně je často více. Přiveďte do místnosti více světla a nebojte se použít střízlivě působící nábytek s přímými liniemi.

Při nadbytku mužské energie jang, kterou posiluje například  jasné a prudké světlo, zářivé, agresivní barvy, mnoho rohů a ostrých hran, nebo střízlivě a chladně působící prostory se zase nebude dobře cítit žádná žena.

Pro zjemnění jangové energie zkuste pověsit záclony nebo závěsy, abyste opticky zmenšili velká okna a vytvořili tlumenější světlo. Nebojte se použít kusové koberce, s nimiž v interiéru vytvoříte ostrůvky pohody.

Vsaďte spíše na uklidňující a teplé barevné tóny, agresivní a chladné barvy použijte spíš jen jako výrazný doplněk k rozbourání stereotypu.

 Ve Feng Shui více než kde jinde platí „všeho s mírou“. Proto buďte při transformací svého obydlí opatrní, abyste během úprav interiéru nepřepadli do druhého extrému.

5. Ozdobte stěny vhodnými obrazy

Zkrášlete si domov vhodnými obrazy a fotografiemi. Zbavte se všech, které vyjadřují smutek a samotu a nahraďte je takovými, které vyjadřují kladné asociace. Vhodné jsou i obrazy s motivem květin a přírody. Třeba fotka páru procházejícího se ruku v ruce po pláži nebo obraz cesty symbolizující společnou cestu životem s partnerem vám přinese do bytu energii lásky a štěstí.

6. Vyhněte se vodě i fotkám dětí v ložnici

Pozor na vodu. Ta do ložnice nepatří. Uhasila by vám všechnu vášeň. Do ložnice nedávejte žádné obrazy s vodou či vodopády, neumisťujte sem vodní fontánky ani akvária. Nepatří sem ani fotky dětí či fotografie a obrazy s náboženskými motivy.

Pokud zde chcete mít fotografie, tak jedině vaše a partnerovy, jako to dělaly naše babičky, které si nad postel věšely velkou svatební fotografii. Asi dobře věděly, proč tak dělají.

7. Pořiďte si kvalitní postel

I když žijete singl, pořiďte si velkou postel, klasické letiště nebo alespoň širší postel pro dva. Dáváte tak jasně najevo, že jste na příchod partnera do vašeho života připraveni a že bude mít místo ve vaší posteli. Je to podobné jako s místem ve skříni.

Postel by měla být kvalitní, zapomeňte na laciné a rozvrzané modely. Ideální je bytelná postel s pevným čelem. Bytelná postel rovná se stabilní vztah.

8. Dobře si promyslete, kam postel umístíte

Nejlepší umístění postele je čelem k pevné stěně. Není dobré mít postel v prostoru bez pomyslné energetické opory hlavy.

Nestavte postel ani do linie mezi dveře a okno, ani hlavou k oknu, protože byste leželi přímo v dráze čchi. Neměli byste ležet s nohama a hlavou mířícími k oknu či dveřím.

Ideální také  je, když z postele vidíte na celou místnost a vstupní dveře máte po straně. Důležité je, aby postel byla přístupná z obou stran oběma partnerům.  Není  dobré, když je z boční strany přiražena ke stěně a je pak přístupná jen z jedné strany, tedy pro jednoho člověka.

9. Vytvořte z ložnice intimní místnost

Do ložnice nepatří elektronika, televize, počítač, mobil, žehlicí prkno ani šicí stroj. Pokud můžete, nedělejte si z ložnice pracovnu ani knihovnu.

Je to místo, které by mělo samo vyzývat k relaxaci, odpočinku a intimnostem.

Veškeré elektronika vyzařuje elektrosmog a narušuje odpočinek. Velké množství knih nás zase může zahlcovat množstvím informací. A pohled na počítač vám bude pořád připomínat nedokončenou práci.

Ale jestliže bydlíte v opravdu malém bytě a nemáte jinou možnost, kam tyto věci umístit, zkuste pracovní  koutek alespoň oddělit od místa, kde spíte. Třeba přenosným paravánem.

Závěsy v oknech zase zlepší pocit útulnosti v celém prostoru.

10. Vyzkoušejte sílu talismanů a doplňků Feng Shui

Využívejte k povzbuzení energie Feng-Shui harmonizátory energie, talismany a symboly, které podporují lásku a vztahy. Ideální jsou jakékoli sošky, figurky, které tvoří pár. Dvě kachničky, dva delfíni, dvojitá spirála atp. Vsaďte také na sílu drahých kamenů a minerálů.

Lásku dokáže povzbudit růženín, energii v ložnici pročistí i lampa ze solného krystalu. Jedná se o drobnosti, které ovšem určitě stojí za to vyzkoušet.