Vepřové maso s vejci a brambory

Veprove maso s vejci a bramborami

Vepřové maso s vejci a brambory je chutné a sýtné jídlo, které se připravuje tradičním způsobem na pánvi. Tato pokrmová kombinace nabízí bohaté a vyvážené sousto s různorodou texturou a bohatou škálou chutí. Kombinace smaženého masa, cibule, uvařených brambor a syrových vajec vytváří vynikající jídelní zážitek.

Vepřové maso s vejci a brambory je jedním z oblíbených tradičních jídel, které se často připravuje v domácnostech i restauracích. Tento pokrm v sobě kombinuje vepřové maso, čerstvé vejce, brambory a cibuli, čímž vytváří plnou a nasycující večeři. Příprava tohoto jídla je relativně jednoduchá, ale výsledek je bohatý na chuť a texturu.

Příprava vepřového masa s vejci a brambory začíná smažením vepřového masa na pánvi s cibulí. Cibule se nejprve zpění, aby uvolnila svou sladkou chuť a aromatickou vůni. Poté se přidá na kostky nakrájené vepřové maso a smaží se, dokud není maso zlatavé a propečené ze všech stran.

Po smažení masa se do pánve přidá trocha vody, aby se vytvořil vývar a zabránilo se připálení. Uvařené brambory nakrájené na kousky se přidají do pánve a vaří se společně s masem, dokud nezměknou.

Brambory přijímají příjemnou chuť z cibule a vývaru z masa, což jim dodává bohatou a sladkou příchuť. Při přípravě pokrmu můžete použít koření podle vaší fantazie – vepřové chutná výborně například s majoránkou.

TIP: Vyzkoušejte také recept na vepřové kotlety na šlehačce nebo hovězí řízky na houbách.

Veprove maso s vejci a bramborami
K vepřovému s bramborami můžete podávat osvěžující zeleninovou oblohu.

Ingredience

 • 500 g vepřového masa
 • Sůl
 • 80 g másla
 • 20 g cibule
 • 500 g brambor
 • 3-4 vejce
 • Drcené černé koření
 • Zelený petržel

Postup přípravy

 1. Umyté vepřové maso nakrájíme na stejné kousky. Na pánvi do růžova usmažíme nadrobno nakrájenou cibuli, vložíme do ní maso, osolíme a dusíme tak dlouho, pokud e šťáva nevysuší.
 2. Potom maso trošku podlijeme vřelou vodou a dusíme, až je maso skoro měkké. Omáčku necháme opět vysušit, potom zamícháme do ní zvlášť uvařené, oloupané a na větší kostky nakrájené brambory.
 3. Do toho přilijeme smíchané syrové vajíčka, přisolíme, okořeníme černým kořením, zlehka promícháme a narůžovo upečeme na sporáku.
 4. Hotové jídlo dáme na mísu do podoby kopečku, na ozdobení použijeme zelený petržel a hodně horké podáváme  s hlávkovým salátem, okurkovým salátem anebo míchaným kompotem.

Konečným krokem je přidání syrových vajec na vrchol směsi masa a brambor. Vajíčka se přikryjí víkem, aby se upekla a zůstala na povrchu jídla. Tím vytváříme vrstvu lehkého a nadýchaného proteinu, který se snoubí s ostatními ingrediencemi a tvoří dokonalou kombinaci chutí. Jídlo se poté peče do růžova, dokud vejce nejsou hotová.

Vepřové maso s vejci a brambory je výtečným pokrmem, který spojuje tradiční chutě a jednoduchou přípravu. Smažené vepřové maso s cibulí, uvařené brambory a syrová vejce vytváří bohatou a sytou kombinaci, která potěší chuťové pohárky. Pokud hledáte jednoduchý a přitom lahodný recept, vepřové maso s vejci a brambory je určitě skvělou volbou.