Polévka z posledních rajčat

Polevka z poslednicha rajcat

Polévka z posledních rajčat je skvělým způsobem, jak využít zbylá rajčata, která už nejsou tak čerstvá a šťavnatá. Tato polévka je velmi jednoduchá na přípravu a nabízí osvěžující a zdravou alternativu k těžším a hutným pokrmům. V tomto článku se podíváme na to, jak snadno a rychle připravit chutnou polévku z posledních rajčat.

Pokud máte v zahradě či na balkóně zbylá rajčata a nevíte, co s nimi, polévka z posledních rajčat je ideálním řešením. Tato polévka je velmi snadná na přípravu a nabízí osvěžující a zdravou alternativu k těžším pokrmům. Polévka je plná vitamínů a minerálů a lze ji snadno přizpůsobit svým chuťovým preferencím.

Polévka z posledních rajčat je skvělým způsobem, jak využít rajčata, která jsou již zralá a ne tak čerstvá jako před tím. Tato polévka se skládá z několika základních ingrediencí, jako jsou rajčata, cibule, česnek a bylinky.

Polévka se může podávat horká nebo studená, ať už jako hlavní jídlo nebo jako předkrm. Navíc je polévka z posledních rajčat velmi zdravá a plná vitamínů a minerálů.

Výborná polévka z posledních rajčat

Polévka z posledních rajčat je vynikajícím způsobem, jak využít zralá rajčata před koncem sezóny. Tato polévka je plná přírodní chuti a slunečného aroma, které dodává tomuto jídlu zvláštní kouzlo.

Když se léto přechyluje do podzimu a zahrady se pomalu vyprazdňují, často zůstávají poslední rajčata, která nedozrála na svém plné slávy. Polévka z posledních rajčat je skvělým řešením, jak tyto rajčata zužitkovat a vytvořit z nich výtečnou a povzbuzující polévku.

Příprava této polévky je jednoduchá. Rajčata se nejprve oloupou a nasekají, a poté se dusí s cibulí, česnekem a zeleninovým vývarem, aby se uvolnila jejich intenzivní chuť. Polévka se může ochutit bylinkami, jako je bazalka nebo oregano, které dodají další vrstvu chuti a aromatického bohatství.

Polévka z posledních rajčat je plná zdraví, protože rajčata jsou bohatá na vitamín C, vitamín A a antioxidanty. Tato polévka je také lehká a osvěžující, což ji činí skvělou volbou pro předkrm nebo jako lehký oběd nebo večeře.

Salát z posledních rajčat – ingredience

 • 750 g měkkých rajčat
 • 2 čerstvé kapie
 • 1 čili paprička
 • 2 lžíce oleje
 • 1 cibule
 • 4 lžíce rajčatového protlaku
 • kuřecí vývar z kostky
 • sůl
 • pepř

Polévka z posledních rajčat – postup

 1. Rajčata očistíme, nakrájíme a v mixéru rozmixujeme.
 2. Na oleji zpěníme posekanou cibuli, přidáme očištěnou a nadrobno nakrájenou kapii, čili papričku a dusíme do změknutí.
 3. Přidáme rozmixované rajčata, protlak, kuřecí vývar (tolik, aby vznikla hustější polévka), osolíme a povaříme ještě 15 až 20 minut.
 4. Dochutíme pepřem. Hotovou polévku podáváme se zapečenými sýrovými chlebíčky.
Polevka z poslednicha rajcat
Polévka z posledních rajčat je výborným nápadem na letní večeři.

Polévka z posledních rajčat je chutným a zdravým jídlem, které lze připravit rychle a snadno. Tato polévka je ideálním řešením pro využití zralých rajčat, která už nejsou tak čerstvá. Polévka je plná vitamínů a minerálů a lze ji snadno upravit podle svých chuťových preferencí.

Pokud hledáte snadný a zdravý recept na rajčatovou polévku, rozhodně vyzkoušejte připravit si polévku z posledních rajčat.