Vztahy – bolest, trápení, jak řešit

Častokrát v našich vztazích zažíváme mnoho bolesti. Někdy je to téměř neúnosné. Chybí nám naděje. Nebo ji ztrácíme. Klademe si otázky: „Má náš vztah ještě smysl? Změní se ten druhý?Budeme schopni spolu ještě vycházet?“ Leckdy neznáme odpovědi. Víme to, že s tím druhým chceme být, ale nevíme, jak to udělat a nezbláznit se.

Možná to není tak zlé, ale i tak nám někdy z partnera jde hlava kolem. Pojďme se podívat na jinou perspektivu, takovou, jakou nás neučili. Takovou, kde romantická řešení nefungují (což se v běžném životě děje až příliš často), ale fungují jiné a mnohem hlubší principy.

Potom v druhém přestaneme vidět nepřítele nebo toho „kdo to má špatně“. Pochopíme, že pohled: „Musím ho/ji změnit a když to nepůjde, musím odejít nebo se přizpůsobit něčemu, co nechci a co mi nesvědčí.“, může mít i jinou perspektivu a možná není vůbec nutný. A i přesto, že tento pohled opustíme a nebudeme druhého měnit, mohou se dít zázraky.

Pojďme získat naději, že i když jsou naši partneři jací jsou, pohledem do sebe a pochopením hlubších příčin a souvislostí, můžeme měnit náš vztah k větší harmonii a vyšší kvalitě.

Individuální setkání, tréninky a semináře, které nabízím jsou cestou osobního růstu, cestou proměny…Cestou Světla. Světlo této cesty neznamená pouze jednu stranu mince, opak tmy či stínu. Neznamená jen dobro či lásku. Je to moudrost a celistvost.

Světlo na této cestě znamená uvidět, mít poznání a vhled, který právě tyto stíny ukáže.  A k tomu, co je v nás již vědomé a integrované nám pomůže přijmout a integrovat, co jsme dosud neviděli. Sama po této cestě co nejupřímněji kráčím. Proto mohu říci, že tato cesta, i když není snadná, přináší ovoce a z dlouhodobého hlediska velkou úlevu, pocit radosti, síly a snazší zvládání života celkově.

K vlastnímu životu přistupuji prakticky. Jako k zrcadlu. Všechno kolem mě vypovídá něco o mně samotné. Vše, co se mnou rezonuje, ukazuje na má vlastní nevyřešená (či vyřešená) témata, vzorce a lekce. Snažím se k tomu stavět aktivně, lekce pochopit, rozšifrovat a zpracovat. Tato snaha se mi velmi vyplácí.